Clingclaer speelt coronaproof stuk voor spelers en publiek IN DE REGIO 6 Verkeerssituatie Driewegen MIJN DORP, MIJN STAD ,,Het is gewoon een centenkwes tie", vat Jack van Harn de geschie denis samen. Van Harn is voorzitter van Biervliet een Maatje groter en houdt zich al een hele tijd met het dossier bezig. ,,We hebben de laat ste drie jaar al vier keer gezien dat er een auto uit de bocht vloog. Het is niet alleen het hard rijden. We zou den ook graag al het sluipverkeer aanpakken dat via Driewegen rijdt." Waterschap en gemeente geven elkaar de schuld Als het aan Van Harn ligt komen er ten noorden en zuiden van Drie wegen wegversmallingen die aan gepast zijn voor landbouwverkeer. „Dezelfde aanpak die de gemeente Terneuzen gebruikt in kernen als Spui. Dat is ook wat de mensen in Driewegen zelf willen." Echter, de Hoofdplaatseweg is ei gendom van het Waterschap en de laatste plannen om het verkeer te remmen dateren nog van mei 2019. Toenmalig bestuurder Rian de Feij- ter presenteerde haar aanpak in het dorpshuis in Biervliet. In plaats van wegversmallingen, opteerde De Feijter voor een extra slinger in de weg om de snelheid af te remmen. Ze zei te verwachten dat een en an der in 2020 gerealiseerd kon wor den. ,,Dit jaar zal het in ieder geval niet meer worden", verzekert Daniëlle Steijn-Laing, woordvoerster van het Waterschap. ,,We erkennen de problematiek. Het is een beetje een vreemd geval voor ons. Normaal gesproken hebben we geen wegen in de bebouwde kom. De subsidie voor de aanpak is in ieder geval al aangevraagd en we verwachten over een maand duidelijkheid ofwe die inderdaad krijgen. Er is daar naast nog een bedrag waarvan we hopen dat de gemeente Terneuzen er aan bij wil dragen, daar hopen we met de gemeente uit te komen." CDA-raadslid Loek de Beleir vroeg het Terneuzense college van B en W onlangs naar de stand van zaken rond de verkeerssituatie in Driewegen. In het antwoord dat hij kreeg stelt het college dat de ge meente met het waterschap in ge sprek is over een mogelijke over dracht van de weg, maar dit pas na dat de snelheidsremmende maatre gelen zijn genomen. ,,Dit duurt nu al drie jaar", ver zucht Van Harn. ,,Ze zijn alleen be zig elkaar de schuld te geven. Dit verdient bepaald niet de schoon heidsprijs en intussen gebeurt er niks aan de verkeerssituatie. Ik hoop dat bij beide partijen het ge zond verstand zal zegevieren want het gaat wel over de veiligheid van de inwoners van Driewegen." Er is gekozen voor Plaza suite van Neil Simon. ,,Het enthousiasme van onze spelers om toch te spelen was de reden dat ik er eens goed voor ben gaan zitten", vertelt re gisseur Rosemary van Nieuwen- hove ,,Het stuk heb ik in eerste in stantie herschreven naar een streekgebonden verhaal in her kenbaar dialect. Daarna wordt in gezet op een uitvoering die zowel voor spelers als publiek corona- proof is." In augustus begon Clinclaer met het lezen van het verhaal, op af stand en soms met mondkapjes voor. ,,Nu zijn de repetities volop aan de gang. Drie keer per week en telkens met maximaal drie spelers op het podium." Het stuk geeft een kijkje op wat er zich afspeelt in hotelkamer 719 Clingclaer is ook druk doende de speelzalen onder de loep te ne men. Van Nieuwenhove: ,,We spe len op drie locaties. Iedere zaal heeft zijn eigen protocol waaraan we ons aan moeten houden. Zoals het er nu naar uitziet mogen er maximaal honderd bezoekers per voorstelling binnen. Er dient na tuurlijk minimaal 1,5 meter af stand te worden gehouden, aange vuld met heel wat voorschriften." Kamer 719 Plaza Suite speelt zich af op kamer 719 van het Plaza Hotel in Antwer pen. Het stuk geeft een kijkje op drie verschillende gebeurtenissen die zich in de kamer afspelen. Elke gebeurtenis wordt door maximaal drie spelers gebracht. Van Nieuwenhove zegt dat de toneelliefhebbers aan hun trekken komen. Ook als de voorstellingen onverhoopt toch niet doorgaan door het aanscherpen van de maatregelen. ,,Wij spelen in ieder geval en brengen dan een dvd uit." Informatie: alle data en locaties zijn te vinden via clingclaer.nl. Workshop luisteren Lezing over Schorersgraf Lezing over Simon Stevin dinsdag 29 september 2020 'Veiligheid is kwestie van centen' VL Clinclaer speelt een coronaproof stuk. Rosemary van Nieuwenhove, Bas Weemaes en Peter Kooremans (vlnr) bij de repetitie. foto camile schelstraete Waterschap Scheldestromen en de gemeente Terneuzen bevin den zich al jaren in een patstel ling over de gevaarlijke ver keerssituatie in Driewegen. Beide vinden dat er gevaarlijk hard wordt gereden maar maat regelen blijven uit. Guido van der Heijden Driewegen - Jack van Harn, voorzitter Biervliet een Maatje groter Toneelvereniging Clingclaer uit Clinge pakt de uitdaging op om vanaf 14 november een nieuw, coronaproof stuk op de plan ken te brengen. Edy de Witte Clinge TERNEUZN Jacqueline Hermans geeft morgen de work shop Een luisterend oor (zijn). Luisteren lijkt van zelfsprekend, maar kun je het goed? En als je ie mand iets wil zeggen, hoe pak je dit dan het beste aan? De bijeen komst is van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden kan via prh-nederland.nl. SAS VAN GENT De Heemkundige Kring Sas van Gent houdt van avond een lezing bij MFC de Statie. Ronald Buijsse vertelt over het door hem geschreven verhaal van Schorers- graf en het ontstaan van de omliggende polders. De lezing heet dan ook: Verbonden met Scho rersgraf: 1000 jaar pol ders, 500 jaar verbon den families, 100 jaar boerderij. Om 19.30 uur is iedereen welkom. Aanmelden is noodzake lijk: 0115-452317. IJZENDIJKE Guido Vanden Berghe geeft vrijdag een lezing over Simon Stevin in IJ- zendijke. Simon Stevin Ronald Buijsse vertelt over het Schorersgraf. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE (1548-1620) was een Vlaamse natuurkundige, wiskundige en ingenieur. De lezing begint om 19.30 uur en vindt plaats in Jeugdgebouw IJzen- dijke, Koninginnestraat 3. De toegang bedraagt acht euro. Reserveren kan tot 30 september door een e-mail te stu ren naar museuminfo @zeelandnet.nl of door te bellen naar 0117 301200. AARDENBURG Kaai- plein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; Ar cheologisch Mu seum, 10.00-17.00 uur: open, expositie; Weststraat 37, 14.00 17.00 uur: KleurSa- men; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open, ex positie; BRESKENS Waterdu- nen, 10.00 uur: Wan deltocht; HEIKANT Cross veldje, 14.00 uur: Sportbuurtwerk; HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Bibliotheek, 10.30 -11.30 uur: Taal- café; SAS VAN GENT Kei zer Karelplein, 08.30 15.00 uur: Week markt; De Statie, 13.30 uur: Creaclub; 19.30 uur: Lezing Ro nald Buijsse (heem kundige kring); SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Jeu de boules; 19.30 uur: Bijeenkomst dorpsraad; Voetbal veld, 14.00 uur: Sportbuurtwerk; SLUIS Molen, 10.00 - 17.00 uur: Open; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 12.30-17.00 uur: Info centrum open; 13.00 en 15.00 uur: Rond leiding en rondvaart; Bibliotheek, 09.30 11.30 uur: Klik tik, wegwijs op computer en tablet; Tijdens openingsuren, foto expositie; De Veste, 10.00 uur: Zitgym- nastiek, biljarten; 13.30 uur: Handwer ken, soos; Prins Wil lem van Oranje- school, 18.45 uur: Be wonersbijeenkomst Noordpolder; VOGELWAARDE Bij Dorpscentrum12.30- 15.30 uur: Week markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53