Provincie wacht netjes met aanleg rotonde Oesterdam Verkeerslichten bij afslag Yerseke geven ergernis 7 VLIEGVELD MIDDEN-ZEELAND DIRECTEUR ENNO BELDEROK Alles wat vliegt en een motor heeft, zal wel van Vliegveld Midden-Zeeland komen. Dus, denken veel Zeeuwen, moet je daar zijn met klachten over overlast. Maar zo simpel is het niet, stelt directeur Enno Belderok. Auto belandt naast snelweg bij Heinkenszand m ae krijgen zo vaak 1HI de schuld van Wmwm dingen waar we niks mee te ma ken hebben", verzuchtte Enno Belderok vorige week tijdens een vergadering van overheden en omwonenden over het vliegveld. Hij snapt dat onwetendheid leidt tot misverstanden. ,,Maar zelfs als we uitleggen hoe het werkelijk zit, accepteren mensen dat niet meer." Belderok: ,,Van een traumaheli kopter die op zondagochtend om acht uur ergens landt. Dan krijg ik als reactie: 'En daar moet ik dan maar begrip voor hebben. Nou, als het maar niet te vaak gebeurt.' Ie mand uit Goes belde dat een vlieg tuig 's nachts op Midden-Zeeland was geland. Dan zijn we niet eens open. Dat was een bloedtransfu sievliegtuig, op weg van Antwer pen naar Rotterdam, dat over Goes vloog. Dezelfde reactie: 'Als het maar niet te vaak gebeurt.'" ,,Ja, naar de windparken op zee. Die vliegen via een speciale route vanaf het vliegveld recht naar be- neden naar de Westerschelde. Niet over de dorpen, maar er langs. En dan over de Westerschelde naar zee. De ZMF had het vorige week over heli's boven Domburg. Dat zijn surveillances geweest van de politie om de drukte op de stran den te controleren vanwege co rona. Ook daar hebben wij niets mee te maken." ,,Zeker afgelopen zomer. Vanwege de drukte en de ongelukken die daar bij komen." ,,Dat zijn vluchten vanaf Woens- drecht naar een oefengebied boven de Oosterschelde. Als ze een loo ping maken of rollen in de lucht, dan jankt dat behoorlijk. Zij kun nen doen en laten wat ze willen, maar wij worden erop aangeke ken." ,,Wij dragen de verantwoordelijk heid voor wat op de grond van het vliegveld gebeurt. Zodra de wielen los zijn, hebben wij in principe niks meer te zeggen. Tot een hoogte van 1,8 kilometer, en op sommige plekken één kilometer, zijn piloten vrij om te vliegen waar ze willen. Als ze daar boven komen, moeten ze contact leggen met de luchtverkeersleiding in Amsterdam, niet met ons. Daar hebben we ook de apparatuur niet voor, zoals radar of vliegtuigvolg systemen. Daarom hebben we wel een vast circuit afgesproken waar langs vliegtuigen op Midden-Zee land landen en opstijgen. Dat is puur voor de veiligheid." ,,Die vluchten begeleiden wij en als er iets niet volgens onze eigen afspraken gebeurt, zeggen we daar iets van. Maar wat wij zeggen, is niet bindend. Wie denkt dat wij alle vliegtuigen boven Zeeland be geleiden, dat we zicht hebben op wie er vliegen en dat we daarover iets te zeggen hebben, heeft het echt mis." ,,Dat wel. Wij zullen altijd serieus actie ondernemen om een klacht uit te zoeken en te zorgen dat die op de goede plek belandt. Wij wil len ook een goede verstandhou ding met de omwonenden. Maar dan moeten mensen ook beseffen dat wij niet altijd kunnen optre den en het accepteren als we dat uitleggen." HEINKENSZAND Een perso nenauto is gisteren aan het einde van de middag van de snelweg bij Heinkenszand gereden. Er raakte niemand gewond. De auto kwam rond 17.55 uur vanaf de Sloeweg (N62) en reed richting Goes toen die door on bekende oorzaak van de weg raakte. Het voertuig belandde in de rechterberm en kwam daar tot stilstand. Een ambulanceteam werd opgeroepen maar hoefde niet in actie te komen. Een bergingsbedrijf heeft de auto weggehaald. Rijkswater staat zette samen met de politie de vluchtstrook af. OESTERDAM Dat de Provin cie al begonnen zou zijn met het werk om een rotonde aan te leggen op de Oesterdam, viel niet lekker in Tholen. Het bestemmingsplan is immers nog niet vastgesteld. Die zor gen zijn echter onterecht. Wie afgelopen tijd over de dam reed, zag ter hoogte van Wa terrijk Oesterdam busjes en graafwerken bij de plaats waar de Provincie graag een rotonde wil hebben. Verschillende fracties uitten hun zorgen. Liep de Provincie voor de fanfare uit door al aan het werk te beginnen nog vóór het bestemmingsplan was vastgesteld? Nee hoor, laat een woordvoerder van de Provin cie weten. ,,Wij zijn er nu niet mee bezig, want de bestem mingsplanwijziging ligt nog bij de gemeente. Wat er gezien is, is dat Delta er kabels en lei dingen omlegt. Zij hoeven niet te wachten op een bestem mingsplan." De Thoolse raad beslist don derdagavond of het instemt met de aanleg van een rotonde omdat het drukker en drukker wordt ter hoogte van de afslag met vakantiepark Waterrijk Oesterdam. Kruiningen De nieuwe tijdelijke verkeerslich ten bij afslag Yerseke zorgen dage lijks voor files op de Oude Rijksweg bij Kruiningen. In de spits loopt de vertraging op tot wel vijf minuten. De Christenunie in Reimerswaal wil een oplossing. Invoegstrook De verkeerslichten zijn een halfjaar geleden geïnstalleerd. De aanlei ding was filevorming op de uit- voegstrook vanaf de A58. De auto's stonden soms al op de vluchtstrook stil. Op aandringen van de ge meente Reimerswaal, besloten Rijkswaterstaat en de provincie Zeeland tijdelijke verkeerslichten te plaatsen totdat er een definitief plan ligt. Dat is afhankelijk van de aanpak van de Zanddijk. Vijf minuten De lichten zijn nu zo afgesteld, dat verkeer vanaf de snelweg nooit lang hoeft te wachten. De wachttijden vanuit Kruiningen zijn wel langer. Volgens Andries Jumelet van de ChristenUnie duurt het in de spits minimaal vijf minuten om richting de rotonde Nishoek te rijden. De lichten zijn dan al drie of vier keer van kleur veranderd. Jumelet wil dat de gemeente actie onderneemt om tot een 'evenredige verkeersaf wikkeling van alle verkeersstro men' te komen. dinsdag 29 september 2020 'Wij worden op van alles aangekeken' Maurits Sep Arnemuiden Waar krijgen jullie onterecht de schuld van? Er vliegen ook helikopters vanaf Midden-Zeeland toch? Enno Belderok, directeur van Vliegveld Midden-Zeeland: ,,Wie denkt dat wij alle vliegtuigen boven Zeeland begeleiden, dat we zicht heb ben op wie er vliegen en dat we daarover iets te zeggen hebben, heeft het echt mis." foto peter nicolai Vliegen politie- en traumaheli's vaker? Er wordt wel eens geklaagd over vliegtuigen van de luchtmacht. Wat kunnen jullie dan wel? Jullie hebben wel een econo misch belang. Er zitten bedrijven op Midden-Zeeland, voor rond vluchten en parachutesprongen. Heeft het dan nog wel zin om jul lie te bellen als er overlast is? Joeri Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52