Ausnüti l Jansen: 'Jan Paul is een Zeeuwse Fries' 1 ZEELAND 11 NIEUW HOOFDSTUK IN HEERENVEEN Ook bij zijn thuisdebuut pakt Jan Paul van Hecke met sc Heerenveen drie punten. Bij de Friese club - na drie duels de koploper in de eredivisie - hebben ze de jonge Arnemuidenaar al omarmd. „Drie wedstrijden, negen punten. Mooi man!'' dinsdag 29 september 2020 Barry van der Hooft Heerenveen Hij oogt deze zaterdagavond zoals altijd onbevangen en overtuigd van eigen kunnen. Voor de op komst van beide teams wordt in het Abe Lenstra Stadion in het Fries afgeteld en gaat iedereen staan voor 'Us Heerenveen'. Schreeuwen en juichen mag van wege de coronamaatregelen ook deze avond niet, klappen is wel toegestaan. Voor Van Hecke gaan de handen deze avond ook meer dere keren op elkaar, als hij weer eens als winnaar uit een duel komt. ,,Lekker Van Hecke, zo moet dat!'', zegt een supporter op zachte toon, na een geslaagde actie. De Friese ploeg speelt niet best, maar wint ook van VVV-Venlo (1-0). De bezoekers eindigen het duel met negen man, na twee rode kaarten. ,,Wat een klotewedstrijd", draait Van Hecke er na afloop zoals altijd niet om heen. ,,Het waren twee terechte rode kaarten, hoor. Bij die eerste zag ik zijn been echt eroverheen gaan. Dit is rood, dacht ik meteen. Ja, ik stond er snel bij.'' De derde overwinning wordt ge koesterd, de twintigjarige Arne- muidenaar krijgt de lach niet van zijn gezicht. Spits Henk Veerman Jan Paul van Hecke troeft VVV-spits Giorgios Giakoumakis af. fotos anp/bsr agency staat een paar meter verderop, de geblesseerd uitgevallen aanvoerder Joey Veerman komt aangestrom peld. Het klikt wel tussen Van Hecke en de twee Volendammers. ,,Omdat het normale gasten zijn. We komen allemaal uit vissersdor pen hè. Dit is sowieso wel een leuke groep.'' De verhuurperiode bij sc Hee renveen lijkt een juiste keuze te zijn geweest. ,,Ik speel nu in de ere divisie en zie dat ik op dit niveau ook mee kan'', zegt Van Hecke. ,,Ik merk dat het nu allemaal wat snel ler gaat. Je speelt met betere voet ballers en je tegenstanders zijn ook sterker. Neem Joey Veerman bij ons. Soms zie ik een oplossing maar denk ik: die bal ga ik niet ge ven. Hij doet het wel gewoon. Fan tastisch om te zien.'' Brighton 's Middags heeft hij de wedstrijd van Brighton Hove Albion, de club waar hij sinds kort onder con tract staat, tegen Manchester Uni ted bekeken. ,,Wat een bizar einde. De scheidsrechter floot af toen het 2-2 stond. Maar daarna bekeek de VAR nog een handsbal. Manches ter United kreeg toch nog een strafschop en won met 2-3. Dat was wel balen. Brighton speelde echt goed. Het is wel vreemd om naar te kijken, ja. Ik sta bij die club onder contract, maar ben er nog nooit ge- weest. Door corona was dat niet mogelijk. Dat komt nog. Ik geef er ook niks om. Dat ik bij zo'n club onder contract sta, is toch prach tig?'' De afgelopen jaren is het razend snel gegaan met Van Hecke, die sinds 2017 ieder seizoen op een an der niveau heeft gedebuteerd. Via de hoofdklasse met Goes, de eredi visie voor A-junioren met NAC (seizoen 2018-2019), de Keuken Kampioen Divisie met de Bredase club (2019-2020) naar de eredivisie. Volgend seizoen dan maar de Pre mier League? Van Hecke, lachend: ,,Dat zou mooi zijn.'' Bij de Friese club vormt hij een duo met de Pool Pawel Bochnie- wicz. Tegen VVV houden ze de nul en komt de Griek Giorgios Giakou- makis die dit seizoen al drie keer scoorde, nauwelijks in kansrijke positie. Officiële bevestiging Het geduld van Van Hecke is de af gelopen weken wel op de proef ge steld. ,,Het duurde allemaal heel lang voordat het rond was. Ik trainde al mee bij Heerenveen, ie dereen wist dat ook, maar de offici ële bevestiging bleef lang uit.'' Na twee weken in een hotel te hebben gezeten, woont hij nu in het cen trum van de Friese stad. ,,Het wordt hier allemaal goed en snel geregeld. Ik kon in een gemeubi leerd appartement en kreeg een mooie auto; dat was ik allemaal niet gewend. Met vragen kan ik al tijd bij Gerrit Veldhuizen terecht. Hij begeleidt nieuwe spelers.'' Heeft hij al geregeld een beroep op Veldhuizen moeten doen? Van Hecke begint weer te lachen. ,,Van een aantal dingen wist ik nog niet hoe het allemaal werkte hier. Maar ik heb hem laatst ook moeten bel len omdat ik mezelf had buitenge sloten. De deur bij mijn apparte ment gaat automatisch dicht. Al leen had ik de sleutel binnen laten liggen. Dan bel je Gerrit dus. Hij heeft een reservesleutel en kon me binnen laten, haha. Als ik thuis in Arnemuiden mijn sleutel vergat, was het geen probleem. Maar ik woon nu voor het eerst op mezelf. Dat is wel even wennen.'' Hij heeft snel een basisplaats veroverd en lijkt voorlopig gewoon te blijven staan. Wat is bij Van Hecke nog voor verbetering vat baar? ,,Ik ben soms nog te gretig'', zegt hij zelf kritisch. ,,Dat zag je bij een moment na rust. Die spits van VVV (Giakoumakis, red.) werd in gespeeld en ik wilde ervoor ko men. Ik was ervan overtuigd dat ik die bal ging hebben. Maar hij zette zijn lichaam erin, gaf me een zet en was weg. Ik was op tijd weer terug, maar de volgende keer mag dat me niet overkomen. Aan de andere kant: als je helemaal geen fouten meer zou mogen maken, is dat ook niet goed. Ik weet nu: de spitsen in de eredivisie zijn vaak net iets slimmer, sneller en sterker.'' Jan Paul van Hecke (links) is er als de kippen bij als VVV-speler Tobias Pachonik (tweede van rechts) rood krijgt. HEERENVEEN Jan Paul van Hecke is na Dennis en Gérard de Nooijer en Lionel Lord de vierde Zeeuw die in de hoofdmacht van sc Heerenveen speelt. Zijn trainer Johnny Jansen speelde niet met de Souburgse tweeling of met Lord. ,,Maar ik heb wel met Roy Hendrik- sen samengespeeld, bij Veendam'', zegt Jansen. Hoe kijkt hij aan te gen de huurling van Brighton Hove Al bion? ,,Jan Paul is een Zeeuwse Fries'', zegt Jansen. ,,Wat mij op valt, zijn de overeen komsten tussen Friezen en Zeeuwen. Hij is heel nuchter en een echte winnaar. Een beetje no-nonsense. Hij zegt hoe het is en doet dat niet met een omweg. Dat past hier wel. Jan Paul is ook het type mens en type voetbal ler dat bij Heerenveen past.'' De verdediger is over tuigd van zijn eigen kwaliteiten, heeft Jan sen gemerkt. ,,Maar hij is niet snel tevreden. Dat is een goede eigen schap, zolang het niet doorslaat naar het ne gatieve. Je kunt ook té kritisch zijn, bedoel ik. Al weet ik niet of hij dat is, daar ken ik hem nog niet goed genoeg voor.'' Van Hecke moet zich bij Heerenveen door blijven ontwikkelen, zegt Jansen. ,,Hij zal echt nog wel tegen een negatief moment aan lopen. Die mogelijk heid krijgt hij hier ook. Ik ben in ieder geval su per blij met hem.'' GO Van Hecke krijgt de lach voorlopig niet van zijn gezicht ■"'"""In ■rsirewr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43