1 O 0 O De Leeuw loopt uit op Özgan 'krik Laagterecord voor Zeeuwse top 4 10 ZEELAND Van de Ven: eerste doordeweekse GP 'Clinge hoeft zich geen zorgen te ma BinckBank Tour in Vlissingen en Philippine Van start in Blankenberge r~ "T l 4 '\]fh Poortvliet De vier hoogst spe lende korfbalteams van Zeeland hebben een zeer slechte sei zoensstart gemaakt. Samen pakten TOP Arnemuiden, Swift, Ondo en Fortis in de eerste vier speelron des slechts 6 punten. Ondo (foto) is als enige nog geheel puntloos. Alle vier clubs spelen op exact hetzelfde ni veau als na de zomer van 2019. Toen be haalden ereklasser TOP, hoofdklasser Swift, overgangsklas- ser Ondo en eerste klasser Fortis respec tievelijk 0, 6, 2 en 7 punten, samen 15. Dat het kwartet op 4 punten staat, is een evenaring van het diepterecord van 2016. Toen sprokkel den TOP, Swift, Tjoba en Ondo - toen de bovenste vier van de provincie - ook slechts 6 punten in de eerste vier speel rondes. Dat aantal nam Ondo toen ge heel voor haar reke ning. In alle andere jaren in de 21ste eeuw werden er in de eer ste vier rondes meer punten gepakt. In 2018 waren het er zelfs 24. Nancy van de Ven rijdt vandaag in het Itali aanse Mantua voor de 47ste keer een Grand Prix. Voor de Vlissingse is dat wel de eerste doordeweekse. Vanwege het coronavirus is het schema van de races aangepast en kwam men op een dinsdag uit. Van de Ven staat na drie Grand Prix-races tweede in de strijd om de wereldtitel. Zater dag werd ze in hetzelfde Mantua al vijfde in de eerste manche en de tweede won ze. Haar achterstand op ranglijstaanvoerster Larissa Papenmeier is 10 punten. Zondag-derdeklasser Clinge hoeft zich geen enkele zorgen te maken, stelt sportverslagge ver Rudy Boogert in de vijfde PZC Voetbal Vodcast. ,,Lager dan achtste gaan ze dit sei zoen niet worden", zegt hij over de club die na twee speelrondes ongeslagen bovenaan staat. ,,Van de laatste tien Zeeuwse clubs die met 6 uit 2 begonnen, werden er drie kampioen en de andere eindigden minimaal in de midden moot." Clinge is een promovendus. In deze eeuw zat de Zeeuws-Vlaamse club vier keer eerder in de derde klasse en steeds degradeerden de rood-witten een jaar later. Volgens Boogert blijft hen dit keer die teruggang bespaard. In de Vodcast, te vinden op www.pzc.nl, is er ook aandacht voor onder meer Hoek, Yerseke, Terneuzen en HVV'24. Niels Boel Morgen is in Vlissingen een tijdrit, een dag later start de derde etappe in Philippine. ,,Het blijft tot het laatst spannend.'' Het is maanden geleden al aange kondigd: de BinckBank Tour komt naar Zeeland. Morgen staat een in dividuele tijdrit met start en aan komst in Vlissingen geprogram meerd en daags nadien gaat de derde etappe van start in Philip pine. ,,Toch blijft het tot het laatste moment spannend", meent wet houder Rens Reijnierse van de ge meente Vlissingen. Wielerliefhebbers die de prof renners van dichtbij willen zien, zullen dit jaar bedrogen uitkomen. Zowel in Vlissingen als Philippine wordt het publiek aan start en fi nish min of meer geweerd. ,,Ik zou zelfs erop willen aandringen om de koers thuis op televisie te bekijken. Je kunt de wedstrijd op geen betere manier volgen en zo blijft de veilig heid voor iedereen gewaarborgd", zegt Reijnierse. In Philippine staat desondanks nog wel een ploegenpresentatie ge programmeerd, voor de start. ,,Het publiek dat komt, willen we op die manier toch iets bieden", vertelt Edwald Martijn als organisator van de start in Philippine. ,,Dat gebeurt overigens volledig 'coronaproof." De renners komen langs de ach terkant het podium op, zwaaien even naar het publiek en verlaten dan zonder te tekenen het podium. Martijn: ,,Het publiek staat aan de W y- VLISSINGEN De BinckBank Tour van 2020 is ingekort tot vijf dagen en gaat vandaag van start in Blankenberge. Mathieu van der Poel staat op de deelnemerslijst, net als onder anderen voormalig we reldkampioen Mads Peder- sen, Zdenek Stybar, Philippe Gilbert, John Degenkolb, Mike Teunissen en thuisrij- der Brian van Goethem. De laatste Nederlandse eind winnaar van de BinckBank Tour is Tom Dumoulin, in 2017. In 2019 was de Belg Lau- rens de Plus de beste. Bij de tijdrit van 10,9 kilome ter in Vlissingen vertrekt de eerste renner om 14.34 uur het Beursplein. De laatste fi nisht rond 17.40 uur in de Badhuisstraat. In Philippine is donderdag de ploegenpre- sentatie vanaf 11.35 uur. De start is een uur later. voorkant op afstand in afgezon derde vakken opgesteld. Het is alle maal niet zoals we gehoopt hadden, maar het is nu eenmaal zo." Mooie promotie Reijnierse had de passage in Vlis- singen heel anders voorgesteld. ,,Het is al lang bekend dat de Binck- Bank Tour in onze gemeente zou neerstrijken. We hadden in het be gin echter nog geen flauw idee wat we op 30 september konden ver wachten, gezien het onvoorspel bare verloop van de coronacrisis. We hadden gehoopt dat het evene ment een feest voor iedereen zou worden, maar dat zit er simpelweg niet in. Het blijft tot het laatste mo ment spannend, want de veiligheid gaat boven alles. Als het advies van de veiligheidsregio niet verandert, zal het hoe dan ook een mooie pro motie voor Vlissingen worden." Edwald Martijn had eveneens op een ander scenario gehoopt. ,,Er komt zoveel bij kijken. Als we dit van tevoren hadden geweten, wa ren we er misschien niet aan be gonnen. Je bent door alle corona maatregelen eigenlijk meer toe zichthouder en politieagent dan or ganisator. Dat is natuurlijk allesbe halve fijn." Reijnierse zet niet voor niets meer beveiligers en stewards in om een veilig verloop in Vlissingen te kunnen garanderen. ,,We gaan er alles aan doen om het evenement veilig te laten verlopen. Als we dat naderhand kunnen constateren, dan is het een mooie passage ge weest, ondanks de omstandighe den." Martijn deelt die mening. ,,We hebben als Wielercomité Phi lippine al diverse NK's en andere grote wielerevenement georgani seerd, maar een succesvolle passage van de BinckBank Tour in deze om standigheden is toch nog heel wat anders. We zijn trots als we dat met ons comité hebben kunnen realise ren." VLISSINGEN Guus de Leeuw krikte zijn seizoenstotaal bij Yer- seke op naar zes doelpunten. De aanvaller scoorde zaterdag twee keer in de vissersderby tegen Arne- muiden. Opgeteld bij zijn vier tref fers van een week eerder tegen NSVV is hij nog altijd koploper in het PZC-topscorersklassement. Zijn zes doelpunten zijn goed voor twaalf punten. Zijn eerste achtervolger is nog altijd Can Özgan van Patrijzen. Het duel met Zaamslag werd vanwege de he vige regenval afgelast, waardoor Özgan op vijf goals bleef staan. Snelle stijgers dit weekeinde, dat door corona en overvloedige regen werd getroffen, waren Niels Luteijn (Zeelandia Middelburg, vier goals) en Niek Luime (HVV'24, drie goals). j| 2EzaT 'f 6 r 2 V 'V' 3A zat 5 TTö 7,5 I 3A zat T 4 j 1,5 6 "T 3ediv 5, 2j2,5J 5 "jHoek ij 3ediv T 2""| 2,5 5 3e div r2"1r2,5 5 I 4A zat j 5 "1 1 5 fvCK 3Azat f 3 j( 1,5 1 4,5 T 3A zon J 1,5 1 4,5 dinsdag 29 september 2020 GO KORFBAL MOTORCROSS Rudy Boogert (rechts) is bij Juriën Dam aangeschoven voor de Voetbal Vodcast. VODCAST I Trainer Jan Poortvliet, af komstig uit Ar nemuiden, is beroerd be gonnen aan het voetbalsei zoen. Met Nue- nen verloor hij de eerste vier duels in de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal. Het team van de oud-inter national kreeg ook al twaalf tegendoelpun ten te verwer ken. Komend week einde is het thuisduel met RKSV Minor, dat maar één punt heeft. Daar liggen dus kansen voor Nuenen. 2 Niels Boel is vanavond voor de tweede maal 'vierde of ficial' in het be taald voetbal. De 22-jarige Vlissinger is aanwezig bij het duel FC Eindhoven- Roda JC in de Keuken Kampi oen Divisie. Eerder was hij reserve-arbiter bij Almere City- TOP Oss. a (O 'De veiligheid gaat boven alles' Job de Feijter Vlissingen a 8Eifci45i^™ Stat Laurens de Plus, eindwin naar in 2019. FOTO BSR AGENCY Guus de Leeuw S Yerseke Can Ozgan a Patrijzen Niels Luteijn jf Zeelandia Mb Siebe Schets 'i Goes Rik Impens Steve Schalkwijk J Hoek Thomas van Dijke JWemeldinge Jesper Harinck Niek Luime HVV'24 11 spelers 1 I v*—Siv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42