II ^.Zeeland Waslijst aan vragen over integriteit gedeputeerde bij tracés Zanddijk Geen boot of caravan meer over na brand in loods bij Serooskerke Het was een debat zoals dat zelden in Zeeland wordt gehouden. Sinds de belastingaffaire begin jaren ne gentig is niet meer de integriteit van een provinciebestuurder in twijfel getrokken. Bij uitzondering begon de vergadering dan ook - na inleidend gesteggel of hij niet moest worden uitgesteld - met een persoonlijke verklaring van De Bat. Daarin zat alvast een mea culpa. ,,Ik weet graag van de hoed en de rand. Ik betreur het dan ook zeer dat ik de detailkaarten van de tracés voor de Zanddijk niet goed heb bekeken. Er is mist ontstaan en die moet opge helderd." De Bat wordt er door de Reimers- waalse ondernemers Jaap Wiskerke en Adriaan Rijk en advocaat Evert de Jonge uit Goes van beschuldigd te hebben gezwegen over grond die zijn broer heeft bij het tracé dat de voorkeur heeft van de Onderne mersvereniging Reimerswaal. Hij zou het aanbod van Wiskerke om 250.000 euro mee te betalen aan dat duurste tracé en bij zijn mede-on dernemers te lobbyen voor meer geld hebben weggelachen. En door het aanbod niet door te brieven aan zijn collega Harry van der Maas (SGP), die ver- Er is mist ontstaan en die moet opgehelderd helderheid komen, betoogde Gerwi Temmink (GroenLinks). Zorgvul digheid gaat boven snelheid, vond Fran^ois Babijn (Partij voor Zee land). Bij elkaar kwamen de frac ties met een waslijst aan vragen. We moeten niks doen met een ge ruchtencircus en mediaberichten, stelde Robert Koevoets (Partij Pro Zeeland). In het openbaar moeten man en paard worden genoemd, zei Hannie Kool (CDA). De meeste woordvoerders hielden hun oor deel voor zich, maar enkele partijen spraken zich uit. Ook dat ging alle kanten op. ,,Ik heb op geen enkele manier de indruk dat hier iets is ge beurd dat niet integer is", zei Trees Provincie antwoordelijk is voor de aanpak van de Zanddijk bij Yerseke, zou hij ge probeerd hebben het voorkeur stracé van de ondernemers, waar de provincie toch al niet warm voor liep, te frustreren. Spreektijden Er ontspon zich een debat dat alle kanten op ging, met tussentijdse stemmingen over het verloop en of spreektijden mochten worden overschreden van wege het uitzonder lijke belang van het onderwerp. Er toet zo spoedig mogelijk volle dige Janssens (Partij voor de Dieren). Daarentegen meende Fred Walra- vens (Forum voor Democratie) dat De Bat de schijn van belangenver strengeling niet had vermeden en dat hij zich had moeten onttrekken van de besluitvorming over de Zanddijk. Bij het ter perse gaan van deze krant, was het debat nog in volle gang. Diverse partijen - 50 Plus, Fo rum en Pro Zeeland, PvZ - hintten op het instellen van een nader on derzoek door een extern bureau. Kijk voor een verder verslag op pzc.nl It I dinsdag 29 september 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl (S) ZEELAND 2 Jo-Annes de Bat ligt langdurig onder vuur Voor gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA) is de kou nog niet uit de lucht. Tijdens de ingelaste Statenvergadering over zijn ver meende belangenverstrengeling in het dossier Zanddijk kwamen de politieke partijen met een waslijst aan vragen, veelal zeer gedetailleerd. Ersnt Jan Rozendaal Middelburg Gedepu teerde Jo Annes de Bat. Het debat in de ingelaste Statenvergadering vond plaats in Studio A58. fotos dirkjan gjeltema ▲Fred Walravens van Forum voor Democratie is een van de kriti sche vragenstellers in de Statenvergadering. - Jo-Annes de Bat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33