Verzet e Taakstraf voor stel oplichters Zeeland zet stookalert in voor schonere lucht Werk- en leerstraf voor twee rovende tieners 2 WENDY WAGENMAKERS &A<3 VAM HET HART Column Het was eruit voor ik er erg in had. En als Ernesto uit Er- remu niet toevallig dertig minuten vastzat bovenin een bloedstollende attractie, had ik van het bestaan van de hele kermis niet eens geweten, maar na zo'n feestloze zomer konden we thuis ook best een verzetje gebruiken. Het gejuich van de kinderen over stemde het gezucht van hun va der. voor het eerst in mijn leven het terrein van de Zeelandhallen op. Het was nog grijzer dan ik me had voorgesteld en met al dat tijdelijke kleurengeweld even mistroostig als een uit de grond gestampte mall aan de rand van een Texaans woestijndorp. Maar de desinfec- tiebrigade had de poort amper ge opend, of onze kinderen bestorm den de draaimolen alsof ze net ze ven maanden in een ijskoude iso leercel hadden gezeten. door een dwerg op goudglim- mende sneakers, in een scootmo- biel met boxen vol klereherrie over anderhalve meter. Onze dochter vroeg wat een bitch is en ik keek nog eens goed. Verrek, het was hem. Milko Steyvers, de clown van Circus Renz. Al ken ik hem vooral uit het lunchcafé waar ik hem op zaterdag vaak een cola en een broodje pikant voorzette. Met friet. Later werd hij de eerste dwerg met een maagverkleining, zo'n zinnetje dat mijn hoofd niet meer uit gaat. Ik dacht aan Helmond, waar ker mis zo belangrijk is dat mensen er hun vakantie op afstemmen, en even miste ik alles. Het aftellen en het geslenter. Zoma die me ker misgeld gaf. Zo lang in de Turbo Polyp dat je zeker een uur scheel keek. Staren naar mensen die je anders nooit in de stad zag. er klonk gesnurk vanaf de achter bank. Ik keek om en telde drie brede glimlachen, de dochter hield haar cheap-ass pandaknuffel ste vig tegen zich aan. Zo lang in de Turbo Polyp dat je zeker een uur scheel keek DE STELLING Vandaag: Stoken van hout in haard moet verboden worden Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Steekincident was gevolg 'zakenruzie' 'Vreemde bussen' rijden nog een paar weken in Zeeland NOORDGOUWE Concerten in Driekoningenkerk Als oplossing voor hun problemen kozen ze voor Marktplaatsfraude en daarvoor werden ze gisteren ver oordeeld tot taakstraffen van 200 uur (C.S.) en 150 uur (A.S.) plus ie der nog een voorwaardelijke celstraf van respectievelijk een maand en twee weken. De zaak tegen hen werd bij verstek behandeld. Het duo handelde 'volgens het boekje'. Er werd een advertentie op Tweakers.net, Marktplaats of Speur ders geplaatst en zo nodig werd er een foto van internet geplukt om de kopers te laten zien waar het om ging. Het stel gebruikte valse e mailadressen, valse namen en het geld dat op een van hun bankreke ningen werd gestort werd er snel weer vanaf gehaald. Wie een artikel wilde afhalen of eerst wilde bekij ken, moest zijn adres opgeven en werd vervolgens naar een héél ver en vaag adres verwezen. En zo kon den ettelijke kopers naar hun be stelde spelletje, sieraad of mobieltje én hun geld fluiten, want geleverd werd er niet. De hoeveelheid geld die de twee op deze manier hebben verdiend bedraagt - volgens de ten laste ge legde 25 feiten - bijna 1800 euro. Het geld werd gebruikt om in hun le vensonderhoud te voorzien. MIDDELBURG Zeeland voert een stookalert in, een waarschuwing van het RIVM om op bepaalde plek ken en tijdens bepaalde perioden geen hout te stoken. De provincie gaat ook meedoen aan het project snuffelfiets. Dat moet inzicht geven in de gezondste Zeeuwse fietsrou tes. Dit zijn twee van de maatregelen die voortvloeien uit het Schone Lucht Akkoord. Begin dit jaar heeft het provinciebestuur dat onderte kend. De ambitie is om de lucht in Zeeland zo schoon te krijgen dat het gezondheidsrisico voor mensen op termijn verwaarloosbaar is. In veel gevallen wordt meegelift met lande lijke maatregelen. Die krijgen een Zeeuwse invulling. Sinds jaar en dag kondigt het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM) in de zomer een smogalarm af als daar ergens een aanleiding voor is. Daar komt dit najaar een stookalert bij. Als ergens in Zeeland de lucht te vuil dreigt te worden door het stoken van hout, waarschuwt het RIVM de provincie. Die geeft de waarschuwing via de eigen website en sociale media dan door aan de inwoners. Fietsen met sensoren In navolging van Utrecht en Gelder land wordt ook de snuffelfiets inge voerd. Door de hele provincie ko men er sensoren op fietsen waar mee de uitstoot van fijnstof wordt gemeten. Als er genoeg fietsers mee doen, ontstaat een actueel beeld van de luchtkwaliteit. Een Zeeuwse proef waarbij scholieren de fijnstof in hun omgeving meten, krijgt in oktober een vervolg. In verschillende sectoren wordt gekeken naar nog meer maatregelen. Zo komen er meer walstroomaan- sluitingen voor binnenvaartschip pers, zodat die hun motoren niet eindeloos hoeven te laten draaien. En in de landbouw wordt de moge lijkheid van elektrische tractoren onderzocht. Twee 12-jarige jongens uit Middel burg hebben een leer- en werkstraf gekregen voor de rooftocht die ze in mei van dit jaar hielden. Beiden moeten zich ook laten helpen door jeugdclassering. Het begon op 23 mei van dit jaar met een beroving van een 11-jarige plaatsgenoot op de Walcherseweg. Van hem pakten beide jongens een fotocamera met telescooplens af. Terwijl de politie naar beide daders zocht, werd een tweede beroving gemeld. De twee jongens hadden van een ander jong slachtoffer friet en milkshake afgenomen. Later bleek dat het jonge koppel ook ge probeerd had drie andere personen te bestelen. Alle keren mislukte dat. Ze hadden het daarbij gemunt op sneakers, jassen, een trui en een BMX-fiets. De politierechter legde gisteren de ene Middelburger een leerstraf op van 20 uur en een voorwaarde lijke werkstraf van 160 uur met een proeftijd van twee jaar. Hij moet een bedrag van 1513,79 euro betalen aan de slachtoffers. De andere Mid delburger kreeg een werkstraf van 200 uur, waarvan 160 uur voor waardelijk, eveneens met een proeftijd van twee jaar. dinsdag 29 september 2020 En dus draaide ik zondagmiddag Ze werden tot bedaren gebracht We zaten nog niet op de A58 of Morgen gaan we weer. Reageer op pzc.nl Gisteren: Heerlijk, die herfst! 891 stemmen DAT KLOPT HEINKENSZAND Het steekincident waarbij zondagavond een man gewond raakte in Hein- kenszand, was het gevolg van een zakelijke ruzie, aldus de politie. Het slachtoffer - een 38-ja- rige man uit Heinkens- zand - kreeg rond kwart over acht op de Stene- vate ruzie met twee man nen. Dat leidde tot een vechtpartij, waarbij een mes werd gebruikt. Het slachtoffer waar schuwde zelf de politie. Hij is daarna door een huisarts behandeld. Het duo werd later aan gehouden. Het ging om twee mannen uit Vlissin- gen, van 44 en 46 jaar. MIDDELBURG Het kan zomaar gebeu ren dat je deze week in een bus met het logo van de Provincie Gelderland stapt. ,,De Zeeuwse bus sen worden momenteel aangepast", verklaart een woordvoeder van Con- nexxion. ,,Er komen kuch- schermen in, zodat reizi gers weer voorin kunnen instappen." Tijdens de operatie worden drie 'vreemde' bussen inge zet, onder meer van van Connexxion-dochter Breng die het ov in stads regio Arnhem-Nijmegen verzorgt. Uiterlijk 1 no vember zijn alle grote 'door Zeeland'-bussen van Connexxion weer in zetbaar. Maarten Koningsberger en het Atlantic Trio geven zaterdag 10 okto ber twee concerten in de Driekoningenkerk in Noordgouwe. De bariton en het pianotrio zijn niet de eerste de beste mu zikanten: ze waren begin dit jaar nog te horen bij Podium Witte- man. Dit najaar zijn ze hoofdgast bij het Inter nationaal Liedfestival in Zeist. De concerten in Noordgouwe, met beide een ander repertoire, vinden plaats om 19.00 en om 20.30 uur. Zo krijgt iedereen de ruimte. Reserveren kan via kamermuziek@het- hofzicht.nl „Doortrapt, professioneel en een schoolvoorbeeld van oplichting", zo omschreef politierechter Hopmans gisteren de handel en wandel van de 29-jarige C.S. en zijn ex-vriendin A.S. (22) uit Ber gen op Zoom. Het stel woonde in 2017 en 2018 in Vlissingen. Geld was er niet, een uitkering had den ze niet, een voorschot van de gemeente kregen ze niet en de schulden waren groot. Ad Roos Middelburg Eldridge Pentury Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2