Orie: 'Schaatsbubbel komt er vrijwel zeker' 25 Zoeken naar topvorm in BinckBank Tour HEERENVEEN Het is volgens schaatscoach Jac Orie voor meer dan 90 procent zeker dat dit najaar de beoogde 'bubbel' in Heerenveen doorgaat. ,,Maar in dat percentage zit natuurlijk ook wel een stukje hoop'', gaf de voor man van Team Jumbo-Visma toe tijdens de ploegpresentatie in Thi- alf. ,,Ik hoop in elk geval dat we hier minimaal drie wereldbekers kun nen afwerken. Met of zonder pu bliek, dat is nog niet duidelijk, maar dat is verder niet aan ons. Dat laten we aan de 'knappe koppen' over.'' De internationale schaatsunie ISU schrapte eind augustus al de eerste vier wereldbekers van het seizoen voor november en decem ber in Polen, Noorwegen, de Ver enigde Staten en Canada vanwege de coronacrisis. De Nederlandse schaatsbond KNSB en sportmarke tingbureau House of Sports legden daarna snel een alternatief plan bij de ISU neer: een aantal weekeinden achter elkaar wereldbekerwedstrij den rijden in Heerenveen, in een bubbelconcept, waarin schaatsers, begeleiders en officials in een vei lige en beschermde omgeving hun sport kunnen beoefenen. ,,Als het goed is, komt er deze week duidelijkheid'', zegt Orie. ,,Het zou echt geweldig zijn als het lukt met die bubbel. De wereldbe ker is een belangrijk onderdeel in het schaatsen. We zijn een kijk- sport en we willen graag, ook voor onze sponsors, met onze prestaties in de belangstelling blijven. Uiter aard gaan we er alles doen dat ieder een zich aan de regels houdt.'' Mathieu van der Poel (25) start vandaag als een van de favorieten aan de BinckBank Tour. Na een hoogtestage in Italië wil hij nu in topvorm raken voor vier klassiekers en proberen 'nog iets van het seizoen te maken'. Een persconferentie aan de voor avond van de BinckBank Tour gaat al snel niet meer over de Neder lands-Belgische rittenkoers als ook Mathieu van der Poel achter de tafel zit. 'Nog naar het WK ge keken?' is de vraag die dan eerder gesteld wordt. Achteroverleunend op zijn plastic stoeltje laat de Nederlandse kampioen weten dat hij zondag uiteraard voor de buis zat. Wat hij zag? ,,Dat we met Ala- philippe de mooist denkbare we reldkampioen hebben gekregen. Iemand die altijd koerst en zich overal laat zien." Wat hij nog meer zag? ,,Dat het de goede beslissing is geweest om het WK niet te rijden. Ik had in de finale super moeten zijn om mee te kunnen met die zes mannen. Die zouden voor mij net iets te hard naar boven hebben gereden." En dus is Van der Poel blij dat hij ervoor gekozen heeft om na Tir- reno-Adriatico, waarin hij een rit won, in Italië te blijven voor een hoogtestage in Livigno. ,,We zagen het als een betere voorbereiding op de klassiekers die nog komen. Die stage en de BinckBank Tour zijn nodig om straks drie a vier weken echt top te zijn." VIJFDAAGSE KOERS Programma Het zit Van der Poel namelijk dwars dat het eerste deel van het zomerse wegseizoen veel minder was dan hij had gehoopt. Hij kwam vooral net te kort in Strade Bianche en Milaan - San Remo. Waar dat aan lag? ,,Ik denk dat er door de coronaperiode iets bij mij fout is gelopen. Bij gebrek aan wedstrijden heb ik ter compensa tie iets te lang en te hard getraind." Na een verbeten gereden NK, voelde Tirreno-Adriatico als een eerste echte opsteker. ,,Daarin een rit winnen is mooi, maar voor mij niet genoeg om nog iets van het seizoen te maken. Dat moet gebeu ren in die vier klassiekers." Mountainbiken Dat zijn de Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. De Waalse klas siekers slaat hij over. ,,De Binck- Bank Tour is een betere voorberei ding voor het Vlaamse werk", denkt Van der Poel. ,,Het is ook een wedstrijd die ik kan winnen." De laatste twee heuvelritten en de tijdrit op woensdag in Vlissingen vormen het zwaartepunt in de strijd. ,,In Livigno heb ik nog op de tijdritfiets gereden", onderstreept Van der Poel zijn plannen voor de BinckBank Tour. Hij stapte in Italië ook nog op de mountainbike. Op dat WK ont breekt hij eveneens. Maar dit keer met tegenzin. ,,Want ik heb er echt moeite mee dat ik dit jaar geen mountainbikewedstrijden kan rij den." Veldrijden staat nog wel op planning. Half december denkt hij in Antwerpen te beginnen aan een reeks van 10 a 15 crossen. Meld je aan bij een sportclub bij jou in de buurt. dinsdag 29 september 2020 M Jac Orie hoopt op een serie wereld bekers in Heerenveen. FOTO ANP Beste moet nog komen bij 'MvdP' Ad Pertijs Blankenberge BINCKBANK TOUR Vandaag Blankenberge - Ardooie (vlak) 132 km Morgen Vlissingen - Vlissingen (tijdrit) 11 km Donderdag Philippine - Aalter (vlak) 173km Vrijdag Riemst - Sittard (heuvels) 196km Zaterdag Ottignies - Geraardsb. (h) 183km. TV: Ziggo Sport Sport: het maakt je gelukkiger, fitter, blijer, weerbaarder en vrijer. Sport daagt je uit, verbroedert en ontroert en zelfs als de wereld even stilstaat helpt het je altijd vooruit. Sport geeft je vriendschap, leert je winnen, verliezen en terwijl je soms naar elkaar schreeuwt, altijd te vergeven. Sport laat je bewegen, verlegt je grenzen, laat je stralen, en geeft je energie om elke keer opnieuw de finish te halen. Sport... in steeds meer nieuwe vormen; bij je club, vereniging, in 't park of langs de zee. Met nieuwe doelen en uitdagingen in een tijd die bruist van de energie. Want energie maakt energie, vooral nu! Dus kom op, meld je aan bij een sportclub. Denk nu niet morgen, dat dacht je gisteren Écht, sport doet iets met je! FE NIX Mathieu van der Poel won deze maand een rit in de Tirreno-Adria- tico, maar is nog niet tevre den over zijn wegseizoen. FOTO COR VOS Het andere succes van 'MvdP' op de weg dit jaar: zijn overwinning op het NK. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25