Nederlandse voetbalwereld incasseert klap 22 Natuurlijk voelden de gisteren genomen maatregelen even als een rechtse directe. De tribunes zijn weer leeg. Maar de voetbalwereld ziet meer dan ooit het bredere plaatje. ,,Wij moeten geen uitzonderingspositie claimen.'' Kort Gestopt Alaphilippe slaat koers over De kersverse wereldkampioen Julian Ala philippe (foto heeft zich afgemeld voor de Waalse Pijl. De Fransman, de afgelopen twee jaar winnaar van de Ardense heuvel- klassieker met de aankomst op de Muur van Hoei, slaat de wedstrijd van morgen over. Vermoedelijk gaat hij zijn regenboogtrui zondag wel tonen in Luik-Bastenaken-Luik. Israëliër bij Arabische club Voor het eerst in de geschiedenis heeft een Arabische club een Israëlische voetballer ge contracteerd. Diaa Sabia (28) verhuist voor 2,5 miljoen euro van Guangzhou R&F, de Chinese club van trainer Giovanni van Bronckhorst, naar Al-Nasr. De voetballer werd geboren in het noorden van Israël en is van Palestijnse komaf. Hij speelde tot nu toe tien interlands voor Israël. Janssen maakt rentree FC Utrecht-aanvoerder Willem Janssen (foto) heeft gisteren zijn rentree gemaakt in wedstrijdverband. Tijdens een oefenduel achter gesloten deuren met ADO Den Haag (1-0 verlies) speelde hij weer mee. De 34-ja- rige Janssen scheurde eind januari dit jaar in de bekerwedstrijd tegen FC Eindhoven een kruisband in zijn rechterknie. In 2013 scheurde hij ook al eens de kruisband in zijn andere knie. Ajax weg uit Zuid-Afrika Ajax heeft zich teruggetrokken uit Ajax Cape Town. De club heeft 51 procent van de aandelen verkocht aan een minderheidsaan deelhouder. Ajax vindt dat de ambities niet meer stroken met die van Ajax Cape Town, dat niet meer op het hoogste niveau in Zuid- Afrika uitkomt. Eerder dit jaar stapten tech nisch directeur Hans Vonk en hoofdtrainer Andries Ulderink al op bij Ajax Cape Town. Quote van de dag 'We zijn een goede combinatie. Ik kan vechten en hij kan bijten' Ontslag Finale De maatregel dat supporters mini maal drie weken niet meer welkom zijn in de stadions, komt uiteraard keihard aan in de voetbalwereld. Toch gingen lang niet alle betrok kenen gisteren stampvoetend de straat op, nadat het kabinet had aangegeven dat er voorlopig even geen publiek meer mag worden toegelaten bij sportwedstrijden. Er is goede hoop dat bij de evalu atie over drie weken toch weer iets mogelijk is. ,,En wij willen heel graag onderdeel zijn van de oplos sing van de coronaproblematiek'', zegt Jan de Jong, voorzitter van de Eredivisie CV. ,,Wij moeten hele maal geen uitzonderingspositie claimen, hoe vervelend dit allemaal ook is. Het aantal reisbewegingen in ons land moet omlaag en hope lijk kunnen wij een bijdrage leve ren door de stadions nu leeg te la ten.'' De Keuken Kampioen Divisie wedstrijden Jong Ajax - Excelsior en Telstar - FC Den Bosch waren gisteravond voorlopig de laatste twee duels met publiek. De ko mende twee speelrondes in het be taald voetbal worden onderbroken door een interlandperiode, waar toch al voor een leeg stadion moest worden gespeeld. ,,Het is nu niet anders'', zegt De Jong. ,,Laten we hopen dat we over drie weken weer fans kunnen toelaten. Het belang rijkste is dat wij blijven voetballen. De competitie wederom stilleggen, dat zou pas echt heel erg vervelend zijn geweest.'' Dat het publiek weer in beperkte mate welkom was, uiteraard met inachtneming van de verplichte anderhalve meter afstand, gaf sup porters de laatste weken hoop op meer. Volgens de KNVB verliep dat proces op enkele incidenten na ook Veiligheid en gezondheid gaan boven alles. Het voetbal pakt zijn verantwoordelijkheid naar volle tevredenheid. Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB, toonde zich begripvol na het afkondigen van de maatregelen door de minister-pre sident. ,,Kennelijk is dit nodig'', stelt Gudde. „Veiligheid en gezond heid gaan boven alles. Het voetbal pakt zijn verantwoordelijkheid. Het moeten spelen zonder publiek maakt natuurlijk wel dat de roep om steun uit Den Haag nog harder en luider wordt. Dat zal het kabinet ook begrijpen. Zoals ze dat eerder ook al deden. We gaan ervan uit dat als iedereen zich aan de nieuwe maatregelen houdt, wij weer zo snel mogelijk met publiek kunnen spelen.'' Supermarkt Bij Feyenoord leeft hetzelfde gevoel als bij de KNVB. De volksgezond heid staat op één. ,,J e kunt j e wel af vragen in hoeverre de maatregel van het voor drie weken verbieden van publiek echt gaat helpen'', zegt directeur Mark Koevermans. ,,Na- tuurlijk zal er iets minder worden gereisd als mensen niet naar het stadion komen. Maar er is geen en kel wetenschappelijk bewijs dat de dinsdag 29 september 2020 GO WIELRENNEN VOETBAL h VOETBAL VOETBAL —Diego Costa over zijn ploegmaat bij Atlético Madrid, Luis Suarez Baanwielren- ner Wim Stroe- tinga heeft op 35-jarige leef tijd een punt achter zijn loopbaan gezet. Hij won begin dit jaar nog de vier- daagsen in Rotterdam en Berlijn. Hij pakte ook drie WK-medailles op de scratch. Cr 2 FSV Mainz is al de tweede club in de Bundes- liga die de trai ner heeft ont slagen. Achim Beierlorzer vloog na twee nederlagen de laan uit. Ook David Wagner (Schalke) is al ontslagen. t Door de zesde wedstrijd in de serie tegen Boston Celtics met 125-113 te winnen, heeft Miami Heat zich geplaatst voor de finale in de NBA. Te genstander is LA Lakers. O a 0) 'We gooien Mikos Gouka Maarten Wijffels Rotterdam - KNVB-directeur Eric Gudde mm eesigjsgs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22