II KR Horeca in hele land moet om 22.00 uur dicht Geen publiek bij sportevenementen, kantines dicht Maximaal drie mensen thuis op bezoek Walcheren Zanddijk-tracés 1688 555530 dammen met waarschuwingen en oproepen, maar het virus laait weer flink op. Ziekenhuizen ver wachten dat over twee weken tot wel 700 coronapatiënten op de ic's terecht kunnen komen. Hierdoor dreigt de zorg voor andere zieken in de knel te komen, luidde giste ren de waarschuwing. De maatregelen worden na drie weken geëvalueerd. ,,Het effect van wat we vandaag doen, zien we pas over een paar weken. Dit virus is als een mammoettanker. Het kost tijd om bij te sturen'', aldus De Jonge. De burgemeesters van Amster dam, Rotterdam, Den Haag en Eindhoven willen dat er een mondkapje wordt gedragen in winkels en in andere publieke ruimtes als musea. Het aantal be smettingen is in die steden groot. Een landelijke richtlijn voor mondkapjes blijft nog achterwege, ook omdat onderzoeksinstituut RIVM twijfelt aan het nut. Des kundigen van het Outbreak Ma nagement Team (OMT) gaan als nog bekijken of een mondkapje zin heeft. Het kabinet hoopt door een be perking van het sociale leven alge hele sluitingen van horeca en be drijven af te kunnen wenden. Het kabinet trok al 33 miljard euro uit aan steunpakketten. P3 t/m 5 Vooral het sociale leven wordt aan banden gelegd door maatregelen die in elk geval de komende drie weken gelden. In heel Nederland gaat de horeca om 22:00 uur dicht. Bij zowel de amateurs als bij pro fessionele sportwedstrijden is geen publiek welkom en thuis werken wordt 'weer de norm'. Werkgevers die hun mensen toch onnodig laten komen, riskeren sluiting van het bedrijf. Thuis mo gen nog maar drie bezoekers wor den ontvangen, kinderen tot 13 jaar tellen niet mee. Volgens minister Hugo de J onge (Zorg) zijn Nederlanders stilletjes lakser geworden met coronaregels. ,,We gebruiken ons gezonde ver stand, maar de treinen worden voller, het thuiswerken schiet er bij in. Het zijn niet alleen de jon geren. Onder de streep is het ge woon niet goed genoeg. We doen MONDKAPJE Treinen worden voller, thuiswerken schiet er bij in. Het is niet goed genoeg. ons best, maar het virus doet het beter.'' Het kabinet hoopte sinds de zo mer het aantal besmettingen in te App wijst de weg naar boerderijwinkel Lekkerder bij de boer zeeland 5 Nieuwsmedia Waslijst aan kritische vragen over integriteit Jo-Annes de Bat m ,frij Winkel 'ysrogge dinsdag 29 september 2020 18 Grote verschillen De persconferentie van premier Rutte (links achter katheder) en minister Hugo de Jonge (r). foto robin utrecht Den Haag Het mondkapje verschijnt in het straatbeeld. In Am sterdam, Rotterdam, Den Haag en Eindhoven willen de burgemeesters dat iedereen een mondkapje draagt in winkels. Winkeliers mogen weigeraars de deur wijzen. Ook in andere publieke ruim tes als musea is het advies mondkapje op. Een landelijke richtlijn blijft nog achterwege. Experts gaan opnieuw on derzoeken of het kapje nut heeft. —Hugo de Jonge, minister Na vergeefse oproepen en waarschuwingen grijpt het ka binet alsnog in. Een set nieuwe coronamaatregelen moet een lockdown voorkomen. Volgens premier Mark Rutte is de situa tie 'ernstig'. „Hard ingrijpen is nu helaas nodig.'' Tobias den Hartog Hans van Soest pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g ZEELAND1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1