De partypooper is terug, na een zomer ademhalen Strafzaak begint vandaag, gaat de verdachte spreken? Tweede verdachte aanslag Parijs 'is held' 5 Dat is het Ü&k&R&van Albert Heijn (^j IN QUARANTAINE TWEEDE GOLF, DAG 4 I ijn twee kleine kinde ren gingen eten bij I een vriendinnetje. Pizza bakken, een van die minifeestjes die het leven leuk maken. Er is weinig avontuur lijkers in een kinderleven dan rotzooi mogen maken in de keuken en je eigen eten kleien. Ze verheugden zich er al dagen op. ,,Ha fijn'', zei mijn vrouw. ,,Dan kunnen wij naar de vietnamees.'' ,,Ik ga niet meer uit eten, schat'', ant woordde ik. Het is weer zover. De party- pooper van voor de vakantie is terug en zijn naam is Frank Poorthuis. Toen we drie maanden binnen zaten tijdens Ruttes intelligente lockdown kwam de gedachte aan 'uit eten' niet eens in ons op. Dat het nu überhaupt voorbij komt, bewijst dat we even in een andere wereld zijn ge weest. Juli, augustus, begin september; als ik ernaar terug kijk, krijg ik immense heim wee. Terwijl die zomer na tuurlijk ook niet te vergelijken was met die van 2019 en eer der. Maar u had hetzelfde, als het goed is. Vandaag is het precies twee honderd dagen geleden dat we in quarantaine gingen. Van die eerste vier maanden heb ik de meeste tijd binnenshuis gezeten. De zomer was er om adem te halen. Lekker wande len in de heuvels in Duitsland, met de kinderen in de tuin rond het zwembad. Maar het was een aangepaste vrijheid. Ook in die tussenmaanden was ikzelf extreem voorzich tig. Al tweehonderd dagen nu, geen handen geschud, vijf keer een illegale knuffel gege ven (aan mijn grote kinderen en een min of meer per onge luk aan een collega die ik lang niet gezien had. Ik schrok er zelf van). Uit eten, vooral in Duitsland. Maar altijd op een terrasje. Als de wespen het toelieten. In mijn stad sinds we terug zijn twee keer, toen we zomaar een pop-upvis- restaurant ontdekten, aan de haven. Gek hoor. Het geluks- Juli, augustus, begin september; als ik ernaar terugkijk, krijg ik immense heimwee gevoel dat ik toen had. Ik voel het nog. Dat het weer kon. Met je vrouw even romantisch dineren. Maar dat is nu weer voorbij. Niet de romantiek natuurlijk. Wel uit eten als het niet echt buiten is. Overigens is mijn vrouw niet voor een gat te vangen. A heeft ze mij niet nodig om uit eten te gaan. En B is ze het opgewekte type dat ook enorme lol kan hebben in het alternatief, dat ze prompt op tafel gooide. ,,Dan gaan we naar Bram Ladage, een frietje eten. Buiten.'' Dat was reuze gezellig, mensen. Niet om Bram, maar lekkere friet hoor. En veel bui tenlucht en mayonaise. NA22JAAR vluchtte. Even later werd Youssef zelf aangehouden. Hij werd na verhoor dezelfde avond vrijgela ten. ,,Ik wilde een held zijn, maar toen zat ik even mooi achter de tralies'', vertelt de geschrokken Algerijn. De Parijse politie heeft zijn verhaal bevestigd. Youssef deed afgelopen weekeinde zijn relaas in de Franse media. Bij de steekpartij vrijdag raak ten twee medewerkers van een mediabedrijf gewond. Inmiddels verhoort de Franse politie nog zeven mogelijke betrokkenen: vijf voormalig huisgenoten van Hassan A., zijn broertje en een kennis. maandag 28 september 2020 GO Frank Poorthuis Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezins leven tijdens corona. lang uit zicht Ruim 22 jaar na de dood van Nicky Verstappen (11) hoopt zijn familie einde lijk te horen wat er met de jongen gebeurd is. Na acht voorbereidende zittingen begint vandaag dan echt de rechtszaak tegen Jos Brech, de 58- jarige verdachte die sinds 2018 vastzit. Op de kle ding van Nicky is zijn dna aangetroffen, maar voor het Openbaar Minis terie zijn er twee proble men: veel ondersteunend bewijs is er niet, en Brech zwijgt. In elk geval tot nu toe. Vandaag en morgen zal de rechtbank het volle dige dossier doornemen. Belangrijk onderdeel daarbij is een 3D-animatie die het OM heeft laten maken van de onderbroek van Nicky. Daarop moet goed te zien zijn hoeveel dna van de verdachte er is achtergebleven bij de jongen. Tot nu toe beriep Brech zich voortdurend op zijn zwijgrecht, en verklaarde hij maar één ding: 'Ik heb Nicky niet ontvoerd, niet verkracht en niet om het leven ge bracht.' Ook zei hij zich op zijn zwijgrecht te beroepen op advies van zijn advo caat, Gerald Roethof. Die verklaarde eerder dat Brech mogelijk op een dag wél gaat praten, en zelfs dat de verdachte m Nicky Verstappen. FOTO ANP een verklaring heeft op gesteld, waarin hij iets zegt over zijn lichaams materiaal op het lichaam van Nicky. Maar: „Theore tisch kan het dat die ver klaring in de kluis blijft'', zei Roethof eerder. En over het zwijgrecht in het algemeen zei de advo caat: ,,Als er bewijstech nisch geen sterke zaak is, waarom zou je dan ver klaren? Dat wordt dan onsympathiek gevonden, dat zal wel.'' Nadat de rechtbank van daag en morgen het dos sier met Brech heeft doorgenomen, gaat de zaak volgende week ver der met het horen van diverse deskundigen. Op 7 oktober mogen de na bestaanden van Nicky gebruikmaken van hun spreekrecht. De moeder en zus van Nicky hebben aangekondigd dat ook te doen. Volgende week donderdag, 8 oktober, zal het OM dan met de straf eis komen. Jos Brech in ,,Voor ons staat vast dat deze man een survival- (Brech, red.) de donor is van de video op You- verdachte sporen. En sporen liegen Tube. Hij was niet, maar ze vertellen niet het hele een ervaren verhaal.'' 'bushcrafter', De ouders en zus van Nicky we- iemand die ten wel beter, zei hun raadsman kan overleven Peter R. De Vries eerder. ,,De fami- in de natuur. lie had het fijn gevonden als Brech FOTO ANP ruiterlijk en eerlijk was geweest, maar daar is hij te laf voor. Al is het ook veelzeggend dat hij niets zegt: hij kan nauwelijks met een geloofwaardig verhaal komen, voor ons is duidelijk dat hij een over heersende rol heeft gehad bij Nicky's einde.'' PARIJS De Algerijn die vrijdag in Parijs werd aangehouden als tweede verdachte van de aan slag bij het voormalige kantoor van Charlie Hebdo is geen terrorist maar een held, bena drukt zijn Franse advocaat. Youssef (33) was toevallig ter plaatse toen de 18-jarige Paki staan Hassan A. op straat mensen aanviel met een hakmes. De Al gerijn rende achter de dader aan, toen die ervandoor ging. Hij schreeuwde een paar keer 'blijf staan', maar moest de achtervol ging opgeven toen de dader hem bedreigde met hetzelfde mes en vervolgens de Parijse metro in- Pickwick 1-kopsthee Alle varianten* Doosje 20 zakjes •M.u.v. voordeelverpakkingen Deze aanbiedingen gelden in week 40 van maandag 28 september t/m zondag 4 oktober.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 5