doet oude club Breskens pijn Gemiste penalty Terneuzen leidt tot staken wedstrijd 11 digden, was kinderlijk. Dat wordt in de derde klasse afgestraft.'' Na rust was het duel na omzet tingen aan de kant van Philippine beter in evenwicht. ,,Ons positie spel was in de tweede helft veel be ter'', vond ook Carlo van Grim- berghe. Toch voorspelt de trainer een moeilijk seizoen. ,,Dat heeft te maken met voetbalkwaliteiten. Het bestuur heeft gekozen voor jongens uit eigen jeugd. Dat is een bewuste keuze en een proces.'' HVV'24-trainer Mario Vermeirs- sen was erg tevreden. Joost Boog- aert, Jasper Sponselee en Niek Luime werden gewisseld. De plek ken zijn duur, bevestigde Vermeirs- sen. ,,We zijn met 26 man begon nen en hebben negen oefenwed strijden gespeeld. Dat is ten koste gegaan van automatismen.'' Hij is optimistisch over wat er ko men gaat. ,,We zijn langzamerhand naar een team aan het groeien. Ik zeg het elke keer in mijn praatje voor de wedstrijd: als iedereen het blijft accepteren dat-ie op de bank zit en er goed mee omgaat, kunnen wij het nog ver schoppen. Als we dit elke wedstrijd kunnen brengen, zoveel energie erin kunnen stop pen, heb ik er wel vertrouwen in.'' Vierde klasse A daan en vandaag weer", aldus de volgens eigen zeggen '34 lentes jonge' verdediger. ,,Met hoekschoppen en vrije trappen ga ik altijd mee naar voren. Er kwam een goede voorzet en ik liep er tegenaan. Eerst juichte ik, daarna kwam er even een vreemd gevoel over me heen, maar ik was wel blij", vervolgde De Jaeger, die het bij Groede prima naar zijn heeft. ,,Inderdaad een warme club, zoals vaak wordt gemeld." Na de 2-1 van Arno van den He mel drong Breskens uiteraard nog meer aan, wat de bezoekers onder meer vier hoekschoppen op rij op leverde. Het was echter Groede dat de overwinning pakte en opnieuw speelde Johnny de Jaeger een hoofdrol bij de definitieve knock out in de vorm van de 3-1. ,,Bij een uitval kreeg ik de bal van Bart (Van den Hemel) en ik kon de assist geven op Nick van Belois, die de 3-1 achter zijn naam zette." Daar mee was na de 2-1-nederlaag van een week eerder bij RIA W. de eer ste seizoenszege voor Groede een feit. Het was juist Breskens dat beter aan de wedstrijd was begonnen. Via Nouredine Zaha kwamen de bezoekers al snel op een 0-1-voor- sprong. Daarna pakte Groede meer het initiatief en was het woord dus aan Johnny de Jaeger en consorten. Lars van Paemel Breda Ongeveer een kwartier na rust sloeg de vlam voor het eerst in de pan in Breda. Een minuut of tien na de 3-3 van Groen Wit moest die ploeg met tien man verder. De Brabanders waren het niet eens met de gang van zaken. Terneu- zen-assistent Tom Nieuwelink kon daar wel in komen. ,,Die jon gen kreeg twee keer geel. Ik vond het een veel te lichte overtreding voor zijn tweede gele kaart. Daarna sloeg de sfeer om en staakte de scheidsrechter voor de eerste keer de wedstrijd", aldus Nieuwelink. De aanvoerders van beide ploegen spraken na een af koelingsperiode met de leidsman, waarna werd besloten om door te spelen. Maar ook na de hervatting ging het mis. Tien minuten voor tijd werd er een overtreding in het strafschopgebied gemaakt op Jaimy Rademakers en legde de scheidsrechter de bal op de stip. Marc Verweij benutte het buiten kansje niet, maar de keeper kwam te vroeg van zijn lijn, oordeelde de scheidsrechter. ,,Na dat moment brak de pleuris uit. Wij hebben onze spelers weggehouden bij de scheidsrechter. Supporters, spe lers en trainers van Groen Wit vlogen richting de arbiter. Daar door kreeg hij een duw en be landde hij hard op de grond. Na dat moment is de wedstrijd op nieuw gestaakt", vertelde Nieu- welink. ,,De scheidsrechter was van een bedenkelijk niveau en leek al vanaf minuut één iets tegen Groen Wit te hebben", reageerde Groen Wit-trainer Martijn van Galen op de gebeurtenissen. ,,Hij floot vanuit de middencirkel en zocht continu zaken om ons te be nadelen. Zelfs Terneuzen had dat door en gaf dat ook aan. De emo ties liepen bij het overnemen van Ik vond het een veel te lichte overtreding voor zijn tweede gele kaart een penalty van Terneuzen erg hoog op. Het kon echt niet meer, wij zijn ook van het veld gestapt. Verder was het een leuke en spor tieve wedstrijd van hoog niveau. Vandaag mag ik echt wel zeggen dat de scheidsrechter alles verpest heeft. De KNVB moet zich scha men dat ze zo'n vervangende ar biter sturen." Discutabel doelpunt Die goede wedstrijd opende Ter- neuzen overigens sterk. Can Kiran maakte er al na vijf minuten 0-1 van. Na die treffer gaven de Zeeu wen de tegenstander meer ruimte om te voetballen, concludeerde Nieuwelink. ,,We lieten Groen Wit veel te veel aan de bal en con troleerden de wedstrijd niet meer zoals in het begin. Daardoor kwa men zij ook op gelijk hoogte." Na de tegentreffer pakte Ter- neuzen het goed op en kwam het wederom op voorsprong. Jahrdell Constantia tekende voor 1-2. Vlak daarna was er een scrimmage voor het doel van Groen Wit. Een aan tal pogingen van Terneuzen wer den geblokt, waarbij het laatste schot van Sinan Coban - discuta bel - over de lijn ging. De scheids rechter oordeelde echter dat het een geldige treffer was: 1-3. Vlak voor rust scoorde de ploeg uit Breda de aansluitingstreffer en vlak na rust werd het ook nog 3-3. Met die stand werd er gestaakt. maandag 28 september 2020 VL op 'n roze wolk 3 Groede Breskens 10. Zaha 0-1 43. De Jaeger 1-1 60. A. van den Hemel 2-1 78. Van Belois 3-1 Johnny de Jaeger is 34 lentes jong, zoals hij dat zelf zegt. Toch is hij nog al tijd een voetballer om in de gaten te houden. Zelfs nadat hij door blessures en de coronastop lang aan de kant had gezeten. Het duel in de derde klasse A van het zondagvoetbal tussen Groen Wit en Terneuzen haalde gisteren het einde niet. Met nog tien minuten op de klok werd het duel gestaakt, omdat de scheidsrechter werd belaagd. Het stond op dat mo ment 3-3. - Tom Nieuwelink Een beeld uit het gestaakte duel tussen Terneuzen en Groen Wit. FOTO HARRY BROUNS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57