Vader Dobbelaere vervangt bij Spui zijn zoon onder lat De Jaeger Geklungel komt IJzendijke duur te staan tegen Berkel Jig? iUfHUi 10 DERBY SNELLE HATTRICK Zaterdag werd de aanvaller van HVV'24 voor het eerst vader en een dag later had hij er na 31 minuten al drie in liggen in de met 4-0 gewonnen derby tegen Philippine. 'lf l.il!!--- V7' Afgelopen zaterdag lag hij in bed en werd de plek in het doel overgenomen door zijn vader, de 49-ja- rige Marty. Met de routinier onder de lat boekte Spui een 1-2- overwinning bij Nieuwland. Vorige week stond vader Marty nog langs de lijn naar zoon Ri- cardo te kijken. Een verkoudheid en koorts gooiden roet in het eten voor de jongste telg; zaterdag geen wedstrijd voor hem. Maar geluk kig is er binnen Spui een oudge diende die nog steeds fit is. ,,Zo- lang de trainer zegt dat ik mee mag trainen, blijf ik lekker op het veld staan. En dit doe ik ondertus sen al 43 jaar'', aldus Dobbelaere. Op zijn zesde begon hij bij Ter hole en inmiddels speelt de goalie al zeven jaar bij Spui. Dat doet hij voornamelijk bij de lagere elftal len. ,,Ik train twee keer in de week. Vroeger gaf ik training aan mijn zoon en nu staan we samen op het veld.'' Dat is dus meerdere keren per week het geval. ,,Op dinsdag krij gen we keeperstraining en don derdag staat hij bij het partijspel in de ene goal en ik in het andere doel. Ik vind het spelletje nog steeds heel leuk en om samen met mijn zoon te trainen is natuurlijk bijzonder. Dat ik dan ook nog zijn plek mag innemen en drie punten mag pakken, is leuk en een mooie herinne ring. Maar volgende week staat Ricardo gewoon weer onder de lat hoor. Dan keep ik mijn wed strijdje weer bij het tweede'', zo besluit Dobbelaere. Dankzij de zege op Nieuwland blijft Spui koploper in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Trainer Marc de Kunder (foto) zei vorige week na de 9-0-overwin- ning in de derby tegen Schoon- dijke al dat ze bij de club een foto van teletekst konden gaan maken, om op de kleedkamer deur te plakken. Daar kan nu dus een tweede foto bij. de eerste klasse van het vrou wenvoetbal is IJzendijke er niet in geslaagd ook de tweede wedstrijd van het seizoen te winnen. In Berkel en Roden rijs werd met 3-1 verloren van Berkel. Bij de ploeg van Nico Knol liep het vanaf de eerste mi nuut voor geen meter. ,,Vanaf het begin was het slecht. Het was gewoon wachten op een tegendoelpunt'', aldus de oe- fenmeester van IJzendijke. Berkel was de betere ploeg en strafte het zwakke verdedi gen van de Zeeuws-Vlamin gen keihard af. De eerste twee doelpunten van de thuisploeg werden mede mogelijk ge maakt door geklungel bij IJ- zendijke. Na de 2-0 probeerde IJzen- dijke de wedstrijd nog span- nend te maken door op zoek te gaan naar de aansluitingstref fer. Die viel niet, want het werd 3-0. Het was IJzendijke zelfs niet gegund om zelf een doelpunt te maken, want een speelster van Berkel werkte de bal in haar eigen doel: 3-1. ,,Deze wedstrijd was niet ge heel volgens plan, maar je kan hem maar beter gehad hebben. Liever nu dan dat het een wed strijd is die alles beslissend is. Volgende week weer een nieuwe partij en dan verwacht ik dat het weer een stuk beter zal gaan'', zo besloot Knol. De voetbalsters van Honte- nisse hadden gisteren een vrije zondag in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Voor de Zeeuws-Vlaamse vrouwen stond een thuisduel met SEP op het programma, maar dat werd afgelast. Derde klasse A Niek Luime ontving zaterdag tal loze gelukwensen, nadat hij voor het eerst vader was geworden. Gis teren was het opnieuw feest voor papa Luime. De spits van HVV'24 had met een hattrick in ruim een half uur een belangrijk aandeel in de 4-0-zege van de Hulster forma tie op Philippine. De tijdens de winterstop van vo rig seizoen teruggekeerde Niek Luime stond gisteren in het mid delpunt van de belangstelling en ontving de welgemeende felicita ties met een gulle lach. ,,Het is een jongetje, James'', vertelde hij. ,,Ons eerste kindje. Je kunt goed afspra ken met hem maken. Ik had gezegd: j e mag niet op zondag geboren wor den. En ja hoor, lekker op zaterdag. Hij heeft goed geluisterd. Daardoor kon ik voetballen.'' Niek Luime speelde fris van de lever en maakte ondanks de eerste nacht met zijn zoontje een uitge ruste indruk. ,,Maar die kleine heeft beter geslapen dan ik, denk ik. Je wilt toch kijken en eten geven om de drie uur. Heerlijk genieten, op een roze wolk.'' HVV'24-Philippine lag binnen elf minuten eigenlijk al in een be- Ik had gezegd: je mag niet op zondag geboren worden. En ja hoor: op zaterdag slissende plooi. Twee identieke aanvallen leidden tot doelpunten in de tiende en elfde minuut. Jasper Sponselee brak op links door, zijn voorzetten op maat werden door Luime perfect afgewerkt. ,,Ik heb het met Jasper al vaker over deze momenten gehad. Als hij diep gaat, moet ik naar de eerste paal trekken. Dat kwam precies zo uit.'' De derde Hulster treffer, in de 31ste minuut, kwam op precies dezelfde manier tot stand, maar dan na een aanval over rechts. Joost Boogaert was de aangever, Luime werkte af: 3-0. Kwetsbaar Philippine stond erbij en keek er naar. Althans, in de eerste helft, die met 4-0 door een treffer van Jasper Sponselee werd afgesloten. ,,We waren heel kwetsbaar van achter uit'', zei trainer Carlo van Grim- berghe, die erop wees dat verdedi ger Kevin Nielen in de warming-up afhaakte. ,,Ik had in de eerste helft het idee dat een aantal spelers bij ons ver stoppertje aan het spelen waren'', vervolgde de trainer. ,,Ik ben niet boos geworden in de rust, maar heb hen zelf laten analyseren. Doordat wij de lange bal speelden, viel er een gat tussen onze middenvelders IV i nu i 'W en verdedigers. Dat viel niet meer aan te lopen, om de tweede bal op te rapen.'' De scherpte voor ons doel? ,,Hoe wij één-op-één verde- Jos van Belzen Groede ,,Vorig jaar heb ik weinig gespeeld, doordat ik mijn sleutelbeen had ge broken en de competitie ineens stilviel als gevolg van het coronavi rus. Nu ben ik weer fit. Vorige week heb ik een hele wedstrijd meege- maandag 28 september 2020 VL Bij vierdeklasser Spui is het in het prille seizoen al vaak stui vertje wisselen in doel. Vaste doelman Roy Overbeeke stopte ermee en zijn plek onder de lat werd ingenomen door de twintigjarige Ricardo Dobbelaere. Hij keepte vorige week de eerste competitie wedstrijd, maar werd ziek. Robin Hamelink Nieuw- en Sint Joosland BERKEL EN RODENRIJS In Papa Luime zit Peter van Kouteren Hulst HVV'24 1 Philippine 10. Luime 1-0 11. Luime 2-0 31. Luime 3-0 42. Sponselee 4-0 - Niek Luime us b. 11 1 KIM .1 1 \l I 1 1! Wh/ 1 K looste r/ii ruft Niek Luime (geel-blauw) was gisteren de grote man namens HVV'24 in de derby tegen Philip pine. Hier probeert hij zijn vierde te maken, maar dat zat er niet in. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Aan het begin van vorig seizoen vertrok Johnny de Jaeger van Breskens naar Groede. Gisteren troffen beide ploegen elkaar in de vierde klasse A. De Jaeger bracht Groede in het goede spoor door eerst de gelijkmaker voor zijn rekening te nemen en later de assist te geven, waaruit Nick van Belois namens Groede de wedstrijd definitief in het slot gooide: 3-1. Johnny de Jaeger, hier juichend op archiefbeeld, was de plaag geest van Breskens. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56