II Erfgoedtrofee voor boerderij Binnenste Buiten in Terhole 5 ZOMERFILM ORANJEBOLWERK ,,Kan die grote auto misschien weg? Ik kan de ondertiteling niet lezen." Het is even wennen op de Zomerfilm op het Oranjebolwerk in Hulst, dat dit jaar doorgaat als drive-in bioscoop. Vanuit meer dan honderd auto's geniet het publiek zaterdagavond van de film Greenbook. De Zomerfilm zou aan vankelijk een dikke maand geleden heb ben plaatsgevonden. Op de manier waarop veel Hulstenaren verliefd zijn ge worden. Op een deken met een biertje of wijntje, kijkend naar het grote scherm naast de zo mooi verlichte molen. Zoals bij vrijwel ieder evenement gooide corona roet in het eten. Hulst zonder Zo- merfilm was echter geen optie voor de organisatie. ,,Al jaren kre gen we de vraag of een drive-in bioscoop iets voor ons zou zijn. Een leuk concept, maar daar zit veel werk in. Nu was het voor ons duidelijk dat dit hét moment was het te proberen. We zijn er heel blij mee", zegt organisator Barbara Audenaert. Eindelijk weer avondje uit De sfeer is zaterdagavond haast net zo sprookjesachtig als op de regu liere Zomerfilm. Lampjes in aller lei kleuren sieren het bolwerk. Het publiek krijgt bij binnenkomst popcorn, chips, frisdrank en bier. De auto's rijden één voor één het men, daar zit geen radio in. Met een draagbare radio kun je het ge luid gelukkig ook horen." Of het publiek volgend jaar weer in de buitenlucht van de film kan genieten, is koffiedik kij ken. ,,Daar hebben we het nog niet over gehad. Iedereen vindt Al jaren kregen we de vraag of een drive-in bioscoop iets voor ons zou zijn dit leuk, maar de oude manier ook. Het leukst zou zijn als het publiek twee keer naar de Zomer- film kan. In het voorjaar bij de molen, in het najaar in de drive- in." bolwerk op en worden naar hun plaats geleid. Alles verloopt heel gemoedelijk, alsof het er al jaren zo aan toegaat. De vrienden Maar ten, Josien, Robin en Evelien lig gen in de laadruimte van hun be stelbus, die is uitgerust met kus sens, dekens en lichtjes. Alsof ze gaan kamperen. ,,We konden niet met zijn vieren voorin de auto, dan maar achterin. Het is heel comfortabel", zegt Maarten. Eve lien zegt dat ze weer eens toe was aan een avondje uit. ,,Toch leuk dat sommige dingen nog doorgaan", vindt Josien. Barbara. ,,Het scherm kan daar echt niet tegen. Gelukkig valt het mee." Het geluid komt binnen via de FM-radio. ,,Daar hebben we veel vragen over gehad. Veel men sen wilden met een oldtimer ko- FM-radio Heel zomers is de Zomerfilm niet. In het begin is het droog, daarna moeten de filmliefhebbers langs wapperende ruitenwissers naar het scherm kijken. ,,De appa ratuur kan regen wel aan, maar als het zo had gewaaid als vrijdag had het niet kunnen doorgaan", aldus Binnenste Buiten heeft locaties in Terhole, Hulst en Hoek. ,,We zijn er voor mensen van nul tot honderd jaar met een zorgvraag. Dagbeste ding hebben we voor kinderen van 2 tot en met 6 jaar, kinderen in de basisschoolleeftijd en jongeren die langdurig thuis zitten", aldus direc teur Jan Kees van Gaalen. Aan de Hontenissestraat in Hulst verzorgt Binnenste Buiten dagbesteding voor ouderen, vooral dementeren den. Jan Kees en Caroline van Gaalen kochten de boerderij in 2004. Aan vankelijk werden er caravans ge stald. ,,Maar dat zijn dode dingen, daar was niet veel aan. We hadden Deze boerderij is een voorbeeld dat oude schuren hun waarde kunnen behouden liever een zinvol gebouw." In 2007 begonnen ze daarom een zorgboer- derij. De familie vond dat bij de res tauratie de bouwgeschiedenis zichtbaar mocht zijn. ,,Allereerst wilden we een zorgboerderij zijn. De restauratie in oude staat kwam op de tweede plek, maar vonden we wel belangrijk." De Boerderijenstichting Zeeland, Stichting Landschapsbeheer Zee land en Zuidelijke Land- en Tuin bouworganisatie (ZLTO) zijn blij dat het erfgoed uit 1928 behouden is gebleven. Daarom kregen de fami lie Van Gaalen, dochter Willemien en man Sjef van Hoof de Zeeuwse Erfgoedtrofee. ,,Oude boerderijen willen we behouden, slopen is zonde", verklaarde Karel Martinet van de Boerderijenstichting. ,,Deze boerderij is een geslaagd voorbeeld dat oude schuren hun waarde kun nen behouden." maandag 28 september 2020 Sprookjesachtige drive-in bioscoop Bob Maes Hulst - Barbara Audenaert, organisator Zomerfilm op het Oranjebolwerk. foto's camile schelstraete Maarten, Josien, Evelien en Robin hebben de bestelbus omge bouwd voor de Zomerfilm. Zorgboerderij Binnenste Buiten heeft zaterdag uit handen van gedeputeerde Jo-Annes de Bat de Zeeuwse Erfgoedtrofee ont vangen. Familie Van Gaalen-Van Hoof kreeg die omdat de boer derij in Terhole is gerenoveerd in de stijl van het bouwjaar 1928. Bob Maes Terhole - Karel Martinet van de Boerderijenstichting Gedeputeerde Jo-Annes de Bat (links) overhandigt op afstand de trofee aan de familie Van Gaalen. foto camile schelstraete Partner in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54