Nieuwe woonwijk Sint Jansteen geopend met kinderfeestje II Sluis moet nog wachten op coronateststraat 4 Afnamepunt Oostburg gaat weg Overleg over behoud grotere terrassen MIJN DORP, De Koeijer is al meer dan dertig jaar bloeddonor. Het nieuws dat Sanquin morgen voor de laatste keer het mobiele afnamepunt in Oostburg opstelt, komt bij hem hard aan. ,,Straks moeten we naar Terneuzen om bloed te geven. Daar krijgen we wel een kilome tervergoeding voor, maar donoren uit Retranchement, Eede, Cad- zand of Sluis gaan echt niet zeven- Donoren gaan echt niet zeventig kilometer heen en weer rijden tig kilometer heen en weer rijden. Alleen als je in Biervliet woont, is het te doen." Funest voor donoren De Oostburger weet zeker dat het funest is voor het aantal donoren in West-Zeeuws-Vlaanderen. ,,Naar Terneuzen rijden duurt minstens een halfuur. Met de af name ben je nog eens een uur kwijt en dan moet je nog terug naar huis. Ik ben zelf met pensi- SLUIS De gemeente Sluis bekijkt of horecaondernemers na i november hun grotere terras kunnen behou den. Zoals in veel gemeenten moch ten café- en restauranthouders hun terras vergroten zodat gasten vol doende afstand konden houden. Parkeerplaatsen In Sluis mocht de horeca tafels en stoelen aan de overkant van de straat of soms op parkeerplaatsen neerzetten. De terrassen blijven in principe tot 1 november, maar ge meente en ondernemers overleg gen of dat verlengd kan worden. Zowel Sluis als horeca heeft de gro tere terrassen positief ervaren, al dus een woordvoerder. oen, maar anderen moeten straks een vrije dag opnemen om bloed te doneren. We steunen een goed doel, maar op deze manier worden driehonderd donoren overboord gegooid." Op de vorige afnamedag in juni kwamen volgens De Koei- jer bovendien zo'n tien nieuwe do noren af. ,,Die zijn dus voor niks gekomen als Oostburg sluit. Er zullen ook geen nieuwe donoren meer bijkomen." Sanquin stopt vanwege financi ële redenen met de bloedbank in Oostburg. Volgens het bedrijf ko men slechts tientallen donoren naar het mobiele afnamepunt, ter wijl er per keer een stuk of hon derd nodig zijn om uit de kosten te komen. „Financieel was het niet langer verantwoord. We hebben ook de taak de zorgprijs zoveel mogelijk te drukken", zei een woordvoerder eerder deze week. Als geld het probleem is, snapt De Koeijer niet waarom San- quin donoren dan wel een kilome tervergoeding wil betalen om naar Terneuzen te rijden. Houd de ver goeding in je zak en behoud het af- namepunt in Oostburg, volgens hem is het zo moeilijk niet. Handtekeningenactie De Koeijer laat het er niet bij zitten en komt in actie. Morgen gaat hij handtekeningen van donoren ver zamelen, die hij vervolgens aan biedt bij Sanquin. ,,In de hoop dat ze hun besluit heroverwegen en alsnog blijven. Ik denk dat 95 pro cent het niet ziet zitten om naar Terneuzen te gaan." Hij sluit zelf niet uit in Terneuzen te doneren als hij een oproep krijgt. ,,Als mijn vrouw toevallig naar de winkels in Terneuzen wil en ik meega, do neer ik misschien. Maar niet als ik niet in de buurt ben." Dat vertelde ze deze week tijdens een gemeenteraadsvergadering. In zo'n teststraat kunnen inwoners terecht om een coronatest te laten afnemen. Ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen is vooralsnog de enige Zeeuws-Vlaamse testlocatie. Vermue ging tijdens dezelfde Wethouder Adri Totté en direc teur Gino van Driessche van pro- j ectontwikkelaar AM Zeeland ge noten met volle teugen mee van het kindervermaak. ,,We hebben net de laatste woning van de vijf entachtig gebouwde huizen in dit plan verkocht", meldde Van vergadering in op een coronakaart die donderdag op de voorpagina van deze krant stond. De gemeente Sluis kreeg daarop de kleur rood, omdat in één dag vijf besmettingen waren vastgesteld. Gerekend naar 100.000 inwoners kwam Sluis daarmee boven de signaalwaarde van 7. Vanaf 7 gaan bij de overheid de alarmbellen af. ,,De afgelopen twee weken hadden nul besmet tingen, nu vijf op een dag. Toch staan we op de een na laatste plaats qua besmettingen in Zeeland. Des ondanks moeten we waakzaam blijven." De besmettingen hebben zich niet in een cluster voorgedaan, het gaat om individuele gevallen. Driessche ,,Een fantastisch pro ject dat een bijdrage levert aan de leefbaarheid van het dorp". Wethouder Totté was eveneens in zijn nopjes. ,,In 2008 is het plan opgestart. Het resultaat mag er zijn. Met onder meer ook levens- loopbestendige woningen trok de wijk al snel mensen aan. Vooral jonge gezinnen hebben hier hun intrek genomen. Met het nodige jonge kroost zit er groei aan de onderkant. De nieuwe basis school Inghelosenberghe vaart er ook wel bij". IJs- en schminkkraam Het kinderfeestje, volledig coro- naproof ingericht, trok zo'n dertig kinderen naar het speeltuintje. Schommelen, glijden en klim men, dat kon hier al een tijdje. De gemeente leverde nog een stukje voetbalveld aan, compleet met doeltjes en ballenvangers. AM Vooral jonge gezinnen hebben hier hun intrek genomen Zeeland maakte als cadeau het speelveld nog uitdagender met een extra klim- en glijspeeltoe- stel. Om het feestje compleet te maken, was er aanvulling met een ijs- en schminkkraam. Er klonk vrolijke muziek over het speelter rein. Voor de dorst was er ranja en voor een stoere uitstraling kon de jeugd een tattoo laten zetten. VOGELWAARDE maandag 28 september 2020 Actie om bloedbank te behouden VL jsmxiTüiTMfc I H—JfcttSM Gino van Driessche en wethouder Adri Totté (r) helpen Mila Vlassenrood van de glijbaan. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Als bloedbank Sanquin niet meer met het mobiele afname punt naar Oostburg komt, wor den driehonderd donoren over boord gegooid. Dat vindt donor Jan de Koeijer, die morgen een handtekeningenactie houdt bij het afnamepunt in het Ledel- theater. Daarmee wil hij Sanquin op andere gedachten brengen. Bob Maes Oostburg - Jan de Koeijer De voorbereidingen zijn in volle gang, maar een teststraat zal er niet op korte termijn komen in de gemeente Sluis. Volgens burgemeester Marga Vermue komt dat door de gebrekkige testcapaciteit. Bob Maes Sluis Weer of geen weer, de 6-jarige Mila Vlassenrood trotseerde zaterdagmiddag een regen buitje en gleed met een ijsje in de hand triomfantelijk van het nieuwe speeltoestel in het speeltuintje aan de Aïda in Sint Jansteen. Met dit kinderfeestje kreeg de afronding van het pro ject Oversprong 2 een feeste lijk tintje. Edy de Witte Sint Jansteen -Adri Totté, wethouder AARDENBURG De Golfslag Weststraat 37,14.00-17.00 uur: De Samenkamer, babbe len, lezen, ontmoeten; AXEL De Halle, 15.00 uur: Tai Chi Qi Gong; Gemeentehuis,09.00- 12.00 uur: Formulie renbrigade, hulp bij invullen (overheids) formulieren; Gregori- uscentrum, 13.00 uur: Biljarten, gym; CLINGE Malpertuus, 10.00 uur: Sociaal vi taal; HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Grote Markt, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Den Dullaert, 14.00 uur: Naaiclub Hulst; NIEUW - NAMEN Veldje bij basis school, 14.30 uur: Sportbuurtwerk; OOSTBURG Kantine gemeentehuis, 10.00 uur: Informatiebijeen komst Seniorweb; OSSENISSE Hof ter Nesse, 18.30 uur: Wandelclub de Scheldestappers; SAS VAN GENT St Al bert, 13.30 uur: Bingo; SINT-JANSTEEN De Warande, 09.30 uur: Biljartles; 13.15 uur: In ternetcafé; 19.30 uur: Mindful repetitie to neel; SLUIS Molen, 10.00 17.00 uur: Open; Belfort, 10.00-16.30 uur: Expositie; TERNEUZEN Biblio theek, 13.30-15.00 uur: Taalcafé; Tijdens openingsuren, foto expositie; De Veste, 08.45 uur: Yoga; 10.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Kaarten; Dorpscentrum, 10.00 uur: Sociaal vitaal; Pleintje bij basis school, 14.30 uur: Sportbuurtwerk; IJZENDIJKE Water- vlietseweg 15, 10.00 17.00 uur: Charlotte's Pompoenpad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53