Pannenkoekhuis wordt een Spaans restaurant II 5 Brandweer rukt uit voor rook in verzorgingshuis DE BRUSE BARBIER WARME AANDACHT Bij De Bruse Barbier van Jeanine Slootmaaker (21) zijn mannen geen tussendoortjes zoals vaak in gewone kapsalons wel het geval is. In haar zaak, die op maandag 5 oktober opent, worden ze met koffie, warme handdoeken, muziek en vlijmscherpe scheermesjes in de watten gelegd. o erg als bij het Rotter damse Schorem wil Je anine het niet stellen. .Op de ruit bij de Haar- I snijder Barbier in de randstad staat een bordje met erop de tekst dat vrouwen niet naar binnen mogen. Uiteraard met een knipoog, maar vrouwen hebben ook in het Bruse pand, achter de dijk aan de Steinstraat, niets te zoeken. „Vrouwelijke barbiers zie je niet veel. Ik werk twee dagen in de week bij Chiels Barbershop in Renesse. Daar wilde een klant laatst nog zijn haar en baard niet door mij laten doen. Omdat ik vrouw ben. In deze tijd kunnen alle vrouwen toch elke zogeheten mannenbaan uitoefenen?" Het pand waar voorheen kreef ten werden verhandeld, stond twee jaar leeg. De woning ernaast ook. Nu woont Jeanine er samen met haar moeder en zussen. ,,We woonden eerst voor 't Veerhuis, nu er achter. We hebben de ruimte opgeknapt. Er een spiegelmeubel met marmeren blad neergezet en een ouderwetse zwarte kassa op de kop getikt. Van familie en dorpsgenoten kreeg ik hele oude foto's van Bruinisse die opgehan gen worden. Er staan potjes en flessen reuzel. Een antieke ton deuse in een doosje. Een scherpe scheermesslijper. Er komt muziek, van de Beatles bijvoorbeeld. Het wordt bijna een museumpje." Jeanine vond een oud school schriftje terug. Al toen ze in groep i zat schreef ze dat ze kapper wilde worden. Die opleiding volgde ze aan het Scalda in Goes. De specia lisatie barbier volgde ze in Am sterdam. ,,Het kapperswereldje be viel mij niet goed. Vrouwen kijken onderling dan toch hoe je er zelf uitziet. Of je nageltjes gelakt zijn. Dat soort dingen. Minder naar het Vrouwen kijken onderling dan toch hoe je er zelf uitziet. Of je nageltjes gelakt zijn. Dat soort dingen resultaat van het kapsel zelf. Bij mannen is dat anders. Iemand die eruit ziet als een zwerver kan prachtig kapsels brouwen. Fantas tisch toch! Het gaat te ver dat ik een man wil zijn, maar one of the guys gaat toch wel op." ,,In gewone kapsalons zijn man nen vaak een tussendoortje merkte ik. Even snel afhandelen. Ik wil juist het tegenovergestelde met De Bruse Barbier. Warme aandacht geven aan mannen. De tieners en twintigers van nu wil len er ook gewoon goed uitzien. Dat komt misschien door social media waarop je vaak jezelf toont. Ze willen dat hun haar altijd goed zit. Komen gerust elke week langs en hebben daar geld voor over. Mannen zijn ijdeler geworden. Het scheelt ook welk beroep je hebt. Een makelaar bijvoorbeeld moet er toch goed uitzien. Maar iedere man is welkom in mijn zaak. Vrouwen mogen ook wel in de zaak komen, maar niet om te knippen." Het moeilijke aan het barbiers vak zijn de details. ,,Je knipt, scheert en snijdt op de millimeter nauwkeurig. In vrouwenhaar zie je een millimeter verschil amper, bij mannen is de rand direct zicht baar. Baarden en snorren trimmen betekent heel gedetailleerd wer ken." De nieuwe barbershop in Bruinisse, op steenworp afstand van de Oosterschelde, past bij het liedje 'Al die willen te kaap'ren va ren'. ,,Ja", lacht Jeanine. ,,Dat moe ten mannen met baarden zijn." SINT-MAARTENSDIJK Aan het begin van gisteravond is de brandweer uitgerukt voor een melding van brand in verzor gingstehuis Maartenshof in Sint-Maartensdijk. Kookplaat Bij aankomst bleek het te gaan om iets dat rookte op een kook plaat. De bewoonster van de ka mer is nagekeken door ambulan cepersoneel maar hoefde niet mee. De rookontwikkeling was zo groot dat in nog drie kamers rook kwam te staan. Nadat de brandweer de boel had geventi leerd konden alle bewoners weer terug naar hun kamer. Sinds maart vorig jaar zat het pan nenkoekhuis aan de Appelmarkt. Marion Droppers, van de voorma lige stadsbakkerij en nu werkend voor Hector, had de dagelijkse lei ding. ,,Ik heb de zaak toen opgezet voor mijn baas, zodat er een draai end bedrijf in zou zitten. De exploi tatie is sinds maart dit jaar in nieuwe handen. De koper heeft be sloten om er een tapaszaak in te be ginnen. Het gaat om een echte Spanjaard, dus superleuk. Om over- duidelijke redenen is hij niet in maart al begonnen, maar nu pas be zig." Afgaand op de bedrijvigheid bin nen in het pand, duurt het nog even voordat het Spaanse restaurant zijn deuren kan openen. Een briefje op Het gaat om een echte Spanjaard, dus superleuk. de ramen laat alleen weten dat er straks voor liefhebbers van Spaans eten genoeg te happen is. Wanneer de opening zal zijn, wordt niet ver meld. maandag 28 september 2020 SD 'Mannen zijn geen tussendoortjes' Gerrit van Loon Bruinisse - Jeanine Slootmaake In het pand aan de Appelmarkt in Zierikzee waar het pannen koekhuis zat, komt een nieuwe tapaszaak. De openingsdatum is nog niet bekend. Gerrit van loon Zierikzee - Marion Droppers De Appelmarkt in Zierikzee. Het voormalige pannenkoekenhuis wordt verbouwd. foto marieke mandemaker Jeanine Slootmaker in haar nieuwe Barbierwinkel. Haar vriend Martijn Knop dient even als model. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50