Burendag in Zierikzee viel niet helemaal in het water Podium voor beatmakers 4 Camera roept wrevel op MIJN DORP, MIJN STAD Tot en met half november zijn er werkzaamheden aan de Haring- vlietstraat. Auto's en vrachtwa gens worden omgeleid via de Gre- velingenstraat, Scheldestraat en Laan van Sint-Hilaire. Fietsers en voetgangers kunnen wel via de oude weg. Auto's nemen nu nog wel eens de 'korte route' en snij den daarbij de afsluitende paaltjes af. ,,Zag je dat?", zegt de Zierikzeese automobilist van een lichtblauwe Oh nee. Dat wordt dan een boete, maar eigenlijk mag dit ook niet Audi niet zonder trots. Het is niet de eerste keer dat hij met zijn auto deze sluiproute neemt en de mee buigende paaltjes onder zijn auto laat verdwijnen. Wanneer hij ge wezen wordt op de mobiele ca mera betrekt zijn gezicht. De vrouw naast hem kijkt uit haar raampje. ,,Oh nee. Dat wordt dan een boete, maar eigenlijk mag dit ook niet." Ze kunnen er allebei nog net om lachen. ,,In plaats van mensen een beetje tegemoet te komen en te helpen tijdens de omleiding van de Ha- ringvlietstraat wordt het tegen overgestelde natuurlijk gedaan", moppert Guust Sluijs die bij World of Drinks werkt. ,,De korte route nemen, komt je nu met deze camera duur te staan". Hij waar schuwt inwoners om zo mogelijke boetes te voorkomen. ,,Dat doe ik met een flitspaal ook hoor. Wat ik niet snap is dat de gemeente pre cies nu de camera neerzet en niet duidelijk communiceert waarom. Het gaat waarschijnlijk om die paaltjes. Maar zeg dat. Dan voor kom je de heisa." Marcel Quist van het veevoerbe- drijf aan de Boerenweg werd begin afgelopen week gebeld of hij niet een betonblok ter afsluiting kon neerleggen. ,,Maar als er dan een calamiteit is kunnen de hulpdien sten geen kant op. Ik zelf heb een vergunning voor de trekker om langs de flexibele paaltjes te kun nen. Met de auto doe ik het nu maar even niet. De camera staat er om mensen af te schrikken." Scholencomplex Het gebied rondom het Haring- vlietplein en de Haringvlietstraat is flink aan het veranderen. Aan de ene kant komt een heel nieuw scholencomplex. De herontwikke ling van het Haringvlietplein neemt de gemeente met project ontwikkelaars in verschillende stappen. In een nieuwsbrief laat de gemeente weten dat 'helaas niet kan worden voorkomen dat de werkzaamheden soms voor wat hinder of overlast zorgen'. ,,Toch wordt er alles aan gedaan om dit zo veel mogelijk te voorkomen. De winkels aan het Haringvlietplein en de Boerenweg blijven altijd be reikbaar, ook voor gemotoriseerd verkeer." Ieder jaar wordt op de vierde za terdag in september Burendag gevierd in Nederland. Een initia tief van Douwe Egberts en het Oranje Fonds waarbij buurten gezellig samenkomen en iets goeds doen voor elkaar en de buurt. Op Schouwen-Duiveland slechts twee initiatieven. Bewo ners in de Noorderpolder van Zierikzee waren van plan om na een theemomentje te gaan klus sen in de nabij gelegen speeltuin Cattemeet. Dat werd door de plensregen afgelast. Tot overmaat van ramp kregen de initiatiefne mers lekkage in huis. In plaats van dat ze zelf gingen klussen, moest er een klusman aan huis komen. Straatapp Het tweede initiatief kwam van Evelyn Erhardt uit de Poststraat. Via de straatapp hield ze haar buurtjes op de hoogte van weer en tijdstip. ,,De spirit is er", ver telt Erhardt. Ze zwengelt wel va ker feestjes in haar straat aan. ,,We houden kerstborrels, ha ringparty's, themafeestjes en doen mee met Burendag. Voor onze huizen is ruimte genoeg. Het scheelt dat wij geen kinderen hebben, dus geen zorgen." Op dat moment komt buurman Joppe langs. Die wil Burendag ook door laten gaan. En zo geschiedt. Om enkele tafeltjes met Spaanse hap jes staan buren over van alles en nog wat te keuvelen. Op een lange eettafel het drinken. Zinkput Maartje en Marc de Booij nippen aan de champagne die over is ge bleven van een eerdere buurtbor- rel. ,,We dachten eerst dat het af geblazen zou worden. Maar buur vrouw Evelyn is een soort spin in het web die iedereen met en thousiasme toch de straat op krijgt. Dit is gewoon een gezellige straat. Vanochtend nog moest Marc de zinkput voor ons huis doorprik ken, omdat het regenwater niet wegliep. Nu loopt het drinken sneller weg, zeg maar." Beatmakers zijn muzikanten van wie het instrument een computer, tablet of telefoon is, legt initiatief nemer Chris Smith (DJ Vindictiv) uit. ,,Neem een liedje van Britney Spears. Je denkt dat je instrumen ten hoort die gespeeld zijn door een band, maar dat is vaak door een computer gemaakt." Vincent Feijn (Huck Vinn) is een van de beatmakers die zondagmid dag op het podium staat. De Vlis- singer is blij met The Beatyard. ,,Zangers en rappers krijgen mak kelijk een podium, maar voor beat- makers is er niet zo veel." Vanwege corona is The Beatyard dit keer een besloten evenement, maar los daarvan is het recept het zelfde gebleven. Deelnemers laten hun beats horen en achteraf kun nen vragen worden gesteld. Het publiek, bestaande uit slechts vijf entwintig mensen, is vrijwel volle dig gevuld met Zeeuwse beatma- kers. Tessa Sonnemans van Kunste ducatie Walcheren noemt The Beatyard een 'hedendaagse vorm van kunstparticipatie' - een net werkevenement voor creatievelin- gen. En daar was behoefte aan, blijkt uit de vele gesprekken die worden gevoerd. De beatmakers zijn hier om professionele kennis op te doen, maar toch zeker ook om persoonlijke ervaringen uit te wis selen en vrienden te maken. iPad Maar hoe maak j e nou eigenlijk een beat? De mogelijkheden blijken eindeloos. Dennis alias Terilekst uit Rotterdam maakt zijn beats bij voorbeeld op een iPad en maakt te gelijkertijd gebruik van analoge casettebanden en zelfs een Ham mondorgel. Hij is de special guest op deze editie van The Beatyard en mag een demonstratie geven. ,,Ik wil laten zien dat een beat gemaakt op een iPad alsnog tof kan klinken", zegt hij. maandag 28 september 2020 Maling aan wakend oog bij omleiding SD Burendag in de Poststraat in Zierikzee.. foto marieke mandemaker Ondernemers op het bedrijven terrein en inwoners zijn teleur gesteld over de neergezette mo biele camera op de kruising Boerenweg en Grevelingen- straat. De camera moet sluip- verkeer tegengaan. Gerrit van Loon Zierikzee -Zierikzeese automobilist Door de hevige weersomstan digheden waren er op Schou- wen-Duiveland maar twee acti viteiten op de jaarlijkse Buren- dag. De ene viel alsnog in het water. Die in het 'misschien wel meest gezellige straatje van het eiland' ging door. „Nergens zulke leuke buren als hier." Gerrit van Loon Zierikzee In Kaffee 't Hof in Middelburg werd gistermiddag de vijfde edi tie van The Beatyard gehouden. Een evenement om Zeeuwse beatmakers een podium te geven, maar vooral ook om ze met elkaar in contact te brengen. Myrthe Prins Middelburg BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00 uur: Tai Chi, 19.00-21.30 uur: Re petitieavond Muziek vereniging Witte van Haems- tede; Handmadestu dio Zuidstraat, 19.00 21.00 uur: Handwerk- café; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slag werklessen Muziek vereniging Cres cendo; 17.00 uur: Re- petitieSlagwerkgroep CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 23.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien den; GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie 'Sur Col'; Zeelandhal len, 13.00-23.00 uur: Kermis; NOORDGOUWE Dorpshuis,14.30 uur: Schildercursus Neeltje Meerman, 19.00-21.45 uur: Pila- tes, 20.30-23.00 uur: Badminton; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Picci- ridda; Gebouw 4SD, 9.30-11.30 uur: Post- café, 18.30 uur: Tim- merclub; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49