'Antwan heeft al paar Giro-etappes omcirkeld' Stevo 15 Het laatste woord Zeeuwen kleuren koers Handbalsters halen flink uit in ouverture: 16-31 Basketbalsters hebben tweede versnelling PHILIPPINE Geen Zeeuw op het podium van de Om loop van de Braakman. Desondanks bepaalden met name de gebroeders Van Dijke uit Colijnsplaat lange tijd het koersverloop in dienst van Team Jumbo- Visma Academy. Mick van Dijke kwam uiteindelijk het dichtste bij met een elfde plaats. ,,We kwamen echter voor winst", klonk het na afloop stellig. Het water kwam met bak ken uit de hemel toen Mick van Dijke het peloton op een lint trok bij de eer ste passage over de ge vreesde kasseiencombina tie van de Timmermans- weg en de Smokkelweg. ,,We wilden de koers kleur geven", verklaarde Van Dijke na afloop de ploe- gentactiek. ,,We bepaalden de koers, maar het is jam mer dat we uiteindelijk te vreden moesten zijn met de tweede plaats van Rick Pluimers." Als schrale troost mocht Van Dijke de bolletjestrui van de Topcompetitie mee naar huis nemen. Toch was de vreugde in het kamp van het winnende VolkerWessels-Merckx na afloop groter. ,,Het was een zware editie", deed Timo de Jong uit Goes zijn ver haal. ,,Ik zag op een be paald moment niets meer door alle modder en regen. Ondanks de omstandighe den hebben we het als ploeg perfect gespeeld. Ik wist dat we sterk waren, maar het is mooi dat Coen Vermeltfoort het uiteinde lijk ook afmaakt." kant met zijn armen over elkaar, haalde zijn schouders op als er doeltreffend werd afgerond, stak zijn handen gelaten in zijn zak, had de handen in zijn zij en legde zijn kin in zijn handpalm. Zijn ploeg won met 4-0 (25-15, 25-19, 25-19, 25 7), maar daar was dan ook alles mee gezegd. Je speelt de tweede com petitiewedstrijd", zei hij. ,,Dan mag je toch verwachten dat de vonken eraf vliegen. Dat heb ik niet gezien en dat baart me zorgen. Als je zo speelt tegen een sterkere tegenstan der, krijg je het heel moeilijk. Ik heb in de tweede set al tegen ze gezegd: de grootste tegenstander ben je zelf. Bij tijd en wijle gingen de simpelste dingen fout. Dat mag op ons niveau eigenlijk niet gebeuren. Uiteinde lijk mag je blij zijn dat je wint.'' VLISSINGEN De vrouwen van HC Zeeland zijn de competitie ijzer sterk begonnen. In Wagenberg had Mixed Up geen schijn van kans. Coach Rick Evertse had zich geen betere start kunnen wensen. In de eerste helft kon de thuisploeg nog redelijk bijblijven (9-11), maar na rust liet HC Zeeland weinig heel van Mixed Up. Een gretig HC Zee land liep uiteindelijk uit naar een 16-31-overwinning. In de eerste klasse bij de heren kon HC Zeeland een goede start in en tegen Bergeijk geen vervolg geven: 21-17. Een klas lager had het tweede team van HC Zeeland totaal geen moeite met United Breda/Orion Rucphen 2: 37-14. VLISSINGEN De basketbalsters van BC Vlissingen kenden een flit sende start in de tweede divisie. Al monte werd met 66-46 aan de zege kar gebonden. De Vlissingse vrou wen kwamen direct op een 11-0- voorsprong. Almonte herstelde zich en kroop dichterbij tot 22-18. Een nieuwe versnelling van het team van coach Astrid Franke zorgde voor een 31-20-ruststand. In het derde kwart bouwde BC Vlis- singen de voorsprong verder uit naar 53-35. De ploeg uit Eindhoven sputterde nog tegen tot 54-44, maar daarna speelde de thuisploeg zich naar een ruime 66-46-zege. De Vlissingse mannen kwamen niet in actie wegens een coronageval. om ruim een jaar na de zwarte dag op dezelfde locatie te winnen. Het is de tweede keer dat ik deze wed strijd win, maar deze overwinning is mij veel dierbaarder dan de eer ste." Zonder Robbert de Greef was de kans immers groot dat Vermelt- foort niet meer in het peloton had gezeten. ,,Na twee mislukte prof- avonturen had ik er eind 2018 even genoeg van, maar Robbert sleepte me erdoorheen. Dat het noodlot bij hem toesloeg het voorjaar daarna in de Braakman, is nog altijd niet te vatten. Deze overwinning draag ik dan ook zonder twijfel aan hem op", waarna Vermeltfoort zich tot de aanwezige familie en vriendin van Robbert de Greef wendde om de bloemen te overhandigen. mij, maar in de voorlaatste ronde reed ik op een cruciaal moment lek", beschreef Vermeltfoort de machteloze situatie waarin hij ver volgens verkeerde. ,,Ik dacht dat het klaar was, maar tegelijkertijd moest ik aan Robbert denken. Opgeven stond niet in zijn woordenboek. Ik heb niet meer geaarzeld en ben blij ven knokken net als Robbert." Wonder boven wonder slaagde Vermeltfoort erin om vooraan te rug te keren in de ultieme finale. In de eindsprint was hij vervolgens met afstand de snelste. ,,Het gevoel dat deze overwinning geeft, is on beschrijfelijk. Het is enorm speciaal maandag 28 september 2020 PM van De Greef Aanval van Volley Meerkerk slaat in blok van Stevo. foto camile SCHELSTRAETE Coen Vermeltfoort wint Om loop van de Braakman. foto camile SCHELSTRAETE YERSEKE - Met Antwan Tol- hoek en Nick van der Lijke stonden er voor het eerst sinds 1989 weer twee Zeeuwse wiel renners aan de start van WK wielrennen. De laatste twee waren Maarten Ducrot en Pa trick Tolhoek. Inderdaad, de vader van Antwan. Als trouwe fan reisde hij zijn zoon ach terna om de wedstrijd in Italië bij te wonen. Wat vond je van de prestatie van Antwan en de andere Ne derlanders? Het viel natuurlijk wat tegen met de veertiende plaats als hoogste klassering voor een Nederlan der. Ik weet niet precies wat voor plan ze hadden, maar de hoop was volgens mij gericht op Tom Dumoulin. Ik begreep dat hij helaas niet zijn beste dag had. Antwan zelf reed in het begin nog vooraan. Na een plaspauze is hij eigenlijk geen moment meer van voren kunnen geraken. Antwan heeft de wedstrijd, net als ikzelf in 1989, niet uitgere den. Ik had hem er al voor ge waarschuwd, maar helaas haha. Met Alaphilippe heeft het WK wel de terechte winnaar gekre gen overigens. Het is echt een van de renners die kleur geven aan het wielerjaar. Dikverdiend wat mij betreft. Ga je eigenlijk vaak bij wedstrij den van Antwan kijken? Als het enigszins te bereizen valt, ben ik zeker van de partij. Vaak gaat mijn vrouw mee, dit keer ben ik samen met een vriend naar Italië gereden. Meestal proberen we er gelijk een vakantie aan te koppelen. Ik heb de koers prima kunnen vol gen, want we hadden ook een televisie tot onze beschikking. Lijken jullie eigenlijk veel op el kaar qua koersen? Qua mentaliteit lijken we abso luut op elkaar vind ik. Antwan is Patrick Tolhoek. foto johan van DER HEIJDEN net als ik een harde werker, die snapt dat je alles moet geven om de top te halen. Als je het voor een paar procent laat afwe ten, merk je dat gelijk in je uitsla gen. Op de goede momenten kan Antwan ook gepast egoïs tisch zijn, een cruciale eigen schap voor een topsporter. Qua stijl zitten er wel verschillen tus sen ons. Antwan is echt een ren ner voor het hooggebergte, ter wijl ik meer iemand voor het mid dengebergte was. Op welke prestatie van Antwan ben je eigenlijk stiekem een beetje jaloers? De overwinning die hij heeft ge boekt in de Ronde van Zwitser land is natuurlijk fenomenaal. Dat had ik natuurlijk maar wat graag ook zelf voor elkaar ge kregen. Lang heb ik kunnen schermen met mijn zeventiende plaats in de Ronde van Lombar- dije. Helaas gaat dat nu ook niet meer, nadat Antwan daar een twaalfde plaats heeft behaald. Stiekem hoop ik dat hij volgende maand nog een veel mooiere overwinning dan die in Zwitser land kan gaan boeken. Antwan rijdt mee in de Giro en heeft een aantal etappes al rood omcir keld. Samen met Johnny Hoog- erland is hij het parkoers al gaan verkennen. Nu maar hopen dat hij bij een van die etappes een goede dag heeft en een stukje geluk weet af te dwingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47