Matige score voor korfbaltoppers Weer een puntje voor driebanders Dallinga Gemengde gevoelens bij Comeback met goud én zilver voor Cammaert 14 OMLOOP VAN DE BRAAKMAN Coen Vermeltfoort heeft voor de tweede keer in zijn carrière de Omloop van de Braakman op zijn naam geschreven. De 32-jarige renner van VolkerWessels- Merckx was na een slijtageslag van 168 kilometer de snelste in de sprint. „Deze overwinning is voor Robbert de Greef". if. TOP kwam er ook tegen een stroef draaiend PKC niet aan te pas. De ereklasser uit Arnemuiden leed daardoor de derde ingecalculeerde nederlaag van het seizoen. Omdat concurrent KCC verloor van kop loper TOP Sassenheim bivakkeert de Arnemuidse equipe ook na vier speelrondes aan de gunstige kant van de degradatiestreep. Swift deed één helft mee in Wormer, maar de hoofdklasser uit Middelburg boog na rust het hoofd voor Groen Geel. Door de nederlaag neemt Swift de zesde plaats op de ranglijst in. In de ko mende wedstrijden tegen Tempo en Sporting Delta zal Swift de punten moeten pakken om uit de gevarenzone weg te blijven. Ook Ondo moest de punten aan de tegenstander laten. Tegen één van de favorieten in de overgangs klasse kenden de Sint Laurenaren een sterk eerste kwartier (6-5), voordat ze SDO alsnog los moest laten. Swift deed één helft mee, maar de hoofdklasser boog na rust ,,Fortis toonde eindelijk haar ware gezicht weer eens", klonk het opgelucht uit de mond van coach Arco Goedkoop. Toch was ook daar teleurstelling. Fortis do mineerde de eerste helft (8-11) en kwam nog 16-17 voor bij KCR, maar moest alsnog genoegen ne men met een puntendeling na de late gelijkmaker van de koploper. MIDDELBURG Twee jaar was Dominique Cammaert uit Kamperland niet op wedstrijd geweest. In de dressuurwed- strijd van de Veerse Ruiters in Serooskerke pakte ze met de merrie Florance St de draad met succes weer op. Zij stuurde de met veel uit straling en afdruk door de arena lopende im posante Lexicon-doch ter in Li naar goud en zilver (63,33 en 61,33 pro cent). ,,Dit kan ik bijna nog niet geloven'', reageerde Cam- maert. ,,Door drukke werk zaamheden had ik geen tijd om op wedstrijd te gaan. En de training schoot er ook nogal eens bij in. Gisteren was het zelfs nog twijfelachtig of ik vandaag wel zou kunnen star ten. Maar door de regen kon den we geen aardappelen rooien. Dus kon ik eindelijk weer eens voor het echie de ring in. En het liep bovenver- wachting'', vertelde Domi nique enthousiast. „Flo- rance liep twee fijne proeven. Het kan na tuurlijk altijd beter. Maar ze liet zich heel mooi zien en maakte geen fout. Ik ben hart stikke blij en tevreden." Esther Akkerman uit Sint Lau- rens schreef, met de veel sou plesse en mooi voorwaarts door de baan dravende ruin Coco, de tweede proef op haar naam (63,00). ,,Hij bleef gaan en liep mooi bovenin.'' Joop van den Oudenhoven Sluiskil Op de ranglijst geven beide teams elkaar niets toe. De vijfde en zesde plaats wordt gedeeld met evenveel punten en partij saldo, maar met een iets beter percentage voor Dallinga.com. Toch zag het er voor de pauze somber uit met een 4-0- achterstand. Steven van Acker verloor 40-26 tegen Jack Wijnen en met dezelfde cijfers leed Berry Dallinga een nederlaag in het Zeeuwse duel met Joey de Kok. Na de pauze was Peter de Backer veel te sterk voor Roland Uijtdewilli- gen en zegevierde met 19-40. In valler Koen Saver vocht een bloedstollend gevecht uit met Eddy Willems jr., 40-39. Elke beurt wisselde de leiding in de partij en pas bij de laatste beurt viet het verdict in het voordeel van Saver en daardoor ook voor zijn team. Saver moest aan de bak vanwege het ontbreken van de Deen Schroder, die zich moest af melden omdat hij niet door Duitsland mocht reizen. Ongeloof. Dat was het gevoel dat overheerste bij Coen Vermeltfoort, toen hij vorig jaar tijdens de Om loop van de Braakman te horen kreeg dat zijn ploeggenoot en goede vriend Robbert de Greef op Ik ben net als Robbert blijven knokken - Coen Vermeltfoort (32) de kasseien van de Timmermans- weg een hartstilstand had gekre gen. De Greef belandde in coma en kwam niet meer bij kennis. Het ge slaagde huwelijk van Vermeltfoort met de Braakman na zijn zege in 2017 veranderde van de ene op de andere dag in een ware nachtmer rie. Toch verzamelde Vermeltfoort alle moed bijeen om ruim een jaar na dato aan de start te verschijnen. Na een emotionele minuut stilte barstte meteen de hel los. De regen kwam met bakken uit de hemel en op de eerste kasseienstroken was het meteen oorlog. Met name Team Jumbo-Visma Academy nam de koers in handen en maakte er een harde wedstrijd van. Waar Vermeltfoort nog kort daarvoor met zijn gedachten volle dig bij Robbert de Greef zat, was het nu alle hens aan dek. ,,Ik heb tij dens de koers niet veel tijd meer ge had om aan Robbert te denken", vertelde Vermeltfoort na afloop in alle eerlijkheid. ,,Het was een ner veuze en harde koers. Je moest con stant alert zijn en goed gepositio neerd zitten." Na een slijtageslag in het begin van de wedstrijd, klaarde het weer op en ging de wind liggen. De koers bleef lange tijd gesloten totdat Tim van Dijke uit Colijnsplaat in de aan val ging met ploeggenoot Olav Kooij en drie metgezellen. De 20- jarige coureur van Team Jumbo- Visma Development Team weerde zich kranig, maar zag de voorwacht van het uitgedunde peloton terug keren. Lekke band Alles leek in de maak voor een mas sasprint. ,,Een goed scenario voor Beide ploegen zijn na twee duels koploper in de promotieklasse. De mannen voeren als enige team met de maximale score uit twee duels de ranglijst aan. De vrouwen ver gaarden negen punten, één meer dan BOK uit Kapelle. Onder leiding van Harry van Putte aast het hoogst spelend Zeeuws-Vlaamse mannenteam op promotie. De trainer, die zelf jaren op niveau speelde en het gevoel heeft bij Stevo in een warm bad te zijn beland, sprak over een prima start van de competitie. „Precies zo als we gewenst hadden", zei hij na de winst op Volley Meerkerk'95 (25 18, 25-12, 25-19, 25-23). ,,Het kan nog stukken beter, maar dat is een kwestie van automatismen. We hebben een brede selectie, de bele ving is goed en de groep pikt dingen goed op. Verdedigend zit het bij ons goed in elkaar, maar ik vond ons soms iets te wisselvallig spelen. Vooral in de vierde set kwam onze kwaliteit bovendrijven. Ik gaf in een time-out een aantal dingen aan. Die werden gedecideerd opgepakt. Zo'n vierde set ook winnen, is belangrijk. Aan het eind van de competitie kan dat het verschil maken." Verbazing en ergernis Een paar uur vóór de winst van de mannen balanceerde Guido de Beule tussen verbazing en ergernis over het spel van de Stevo-vrou- wen. De Beule nam wel deel aan het vreugdedansje na afloop. ,,Dat hoort erbij. Daar doe ik dan wel aan mee, maar niet van harte." De ambitieuze coach had en thousiasme en beleving gemist en zijn lichaamstaal sprak in dat op zicht boekdelen. Hij stond aan de maandag 28 september 2020 PM De hoogst spelende Zeeuwse korfbalteams kenden geen ge lukkig weekend. Ereklasser TOP, hoofdklasser Swift en overgangsklasser Ondo gingen alledrie onderuit. In de eerste klasse hield Fortis een punt en gemengde gevoelens over aan het treffen met de koploper. Jaap Jan Ritsema Vlissingen De driebanders uit Sluiskil kwamen in Oosterhout een 4-4 gelijkspel overeen. Het was het derde gelijkspel van dit seizoen na drie wedstrijden. Zege in teken Job de Feijter Philippine Zo heel vaak gebeurt het niet dat beide standaardteams van Stevo in de volleybalcompetitie de volle buit binnen halen, maar meteen in de eerste thuiswed strijd van het seizoen was het raak. Vanwege lekkage in de sportzaal in Zuiddorpe weken de vrouwen uit naar Axel, waar met 4-0 werd gewonnen van Voltena 3. De mannen wezen in Terneu- zen Volley Meerkerk'95 met 4-0 terug. Peter van Kouteren Axel/Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46