mikt nog niet op de titel Vader vervangt bij Spui zoon onder lat Hardleers MZC'11 geeft het na rust volledig uit handen Terneuzen haalt het einde niet op bezoek bij Groen Wit 11 maandag 28 september 2020 tijd maakte Guus de Leeuw, vorige week al vier keer trefzeker, op aan geven van zijn maatje Van der Poel de 1-3. Via invaller Arjen de Koeijer en nogmaals De Leeuw werd het 1 5. De Goffau sprak na afloop van een 'collectief falen' van Arnemui- den. ,,Op sommige momenten voelden we ons machteloos." Ondanks de nederlaag had de aanvaller er geen spijt van dat hij aan de aftrap verscheen. De 23-ja- rige 'liefhebber' geniet van elk mo ment op het voetbalveld. ,,Ik ben dankbaar dat ik weer met plezier kan voetballen." Lange tijd was het onzeker of hij zijn voetbalschoenen ooit nog zou aantrekken. In december krijgt hij een tweede spuit in zijn enkel, in de hoop dat de problemen verder ver minderen. ,,Ik moet aan de lange termijn denken", stelt de gymdo- cent. ,,Na een trainingsavond moet ik de volgende dag normaal kunnen functioneren. Nu gaat het gelukkig goed, al voel ik het altijd wel." Derde klasse A van zijn ploeg. ,,Het was weer wis selvallig. We zakten de tweede helft heel ver terug. Na de 4-0 of 5-0 kwam de rust weer terug in ons spel'', zei de topscorer van de Mid delburgers. Hij wees ook naar de selectie en vooral de leeftijden van de spelers. ,,We hebben een jonge ploeg. Sa men met Michael (Cabenda) en Matthijs (de Regt) ben ik één van de routiniers. De rest van de spelers zit tussen de zeventien en 21 jaar. Het is een uitdaging die we hebben om er met zijn allen wat van te ma ken.'' In Middelburg richten ze zich dit seizoen niet op de titel. ,,Wij willen een periode pakken en denken in eerste instantie niet aan het kampi oenschap. RCS en Luctor Hein- kenszand zijn volgens mij de sterk ste ploegen. Maar het zou leuk zijn om dit jaar een periode te pakken en al naar de tweede klasse te gaan.'' Luteijn, die in twee bekerduels ook al een hattrick maakte, tekende tegen Goes voor de 2-0, 4-0, 5-0 en 6-0. De overige goals werden ge maakt door Marciano de Jong (1-0) en Marnix de Pagter (3-0). ,,De eer ste was een penalty die ik binnen- schoot. De 0-4 was een slechte goal. Ik gleed uit en scoorde toch. De 0-5 was wel een mooie. Een kopbal uit een voorzet op maat. En bij de 0-6 was het aannemen en scoren.'' NUMANSDORP Het zat tweedeklasser MZC'11 in de uitwedstrijd tegen NSVV niet mee. Na een 0-2-voorsprong bij rust verloor de ploeg uit eindelijk met 3-2. Aan het be slissende doelpunt zat volgens MZC-trainer Edwin Kriens een naar luchtje. ,,Ik vond het een gigantische blunder van de scheidsrechter.'' In de 70ste minuut van het duel werd er een overtreding begaan op Jesse Kalwij. De MZC-speler werd vervolgens door scheidsrechter Metsema- kers na de blessurebehande ling naar de zijkant van het veld gestuurd. Het spel werd hervat, met voor MZC'11 dra matische gevolgen. ,,Wij wa ren in ondertal, zij scoorden en het was precies Jesses directe tegenstander.'' ,,Daar ben ik pissig om'', ver telde de boze Kriens na afloop van de wedstrijd. ,,Het is een rare spelregel, maar wij had den ook al gevraagd of hij er terug in mocht.'' De trainer van de ploeg uit Zierikzee had de arbiter sowieso niet hoog zitten. ,,In de tweede helft ge bruikte ik mijn derde wissel. Toen kwam hij naar me toe en zei hij: die mag er niet in, want dat is je vierde wissel.'' MZC'11 kreeg kansen om verder uit te lopen, maar die gingen er niet in en daar kreeg de ploeg uit Zierikzee in de tweede helft de rekening voor gepresenteerd. ,,Na rust gaven we eigenlijk gemakkelijk de goals weg'', blikte Kriens te rug. ,,Bij de eerste tegentreffer veroorzaakt mijn zoon Jesper onnodig een strafschop en bij de 2-2 verzuimde Dylan Oos- terboer als back de bal weg te schieten. Wij moeten snel gaan leren, want anders wordt het lastig om wedstrijden te winnen.'' Afgelopen zaterdag lag hij in bed en werd de plek in het doel over genomen door zijn vader, de 49- jarige Marty. Met de routinier on der de lat boekte Spui een 1-2- overwinning bij Nieuwland. Vorige week stond vader Marty nog langs de lijn naar zoon Ri- cardo te kijken. Een verkoudheid en koorts gooiden roet in het eten voor de jongste telg; zaterdag geen wedstrijd voor hem. Maar geluk- kig is er binnen Spui een oudge diende die nog steeds fit is. ,,Zo- lang de trainer zegt dat ik mee mag trainen, blijf ik lekker op het veld staan. En dit doe ik ondertus sen al 43 jaar'', aldus Dobbelaere. Op zijn zesde begon hij bij Ter hole en inmiddels speelt de goalie al zeven jaar bij Spui. Dat doet hij voornamelijk bij de lagere elftallen. ,,Ik train twee keer in de week. Vroeger gaf ik trai ning aan mijn zoon en nu staan we samen op het veld." Dankzij de zege op Nieuwland blijft Spui foutloos én koploper in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal. Trainer Marc de Kun- der (foto) zei vorige week na de klinkende 9-0-overwinning in de derby tegen Schoondijke al dat ze bij de club een foto van teletekst konden gaan maken, om op de kleedkamerdeur te plakken. Daar kan nu dus een tweede foto bij worden gehangen. BREDA Het duel in de derde klasse A van het zondagvoet bal tussen Groen Wit en Ter- neuzen haalde gisteren het einde niet. Met nog tien minu ten op de klok werd het duel gestaakt, omdat de scheids rechter werd belaagd. Het stond op dat moment 3-3. Ongeveer een kwartier na rust sloeg de vlam voor het eerst in de pan in Breda. Een minuut of tien na de 3-3 van Groen Wit moest die ploeg met tien man verder. De Bra- banders haalden verhaal bij de scheidsrechter, die besloot te staken. De wedstrijd werd hervat, maar na een gemiste straf schop van Terneuzen ging het weer mis. Marc Verwei be nutte het buitenkansje niet, maar de scheidsrechter oor deelde dat de Groen Wit-doel- man te vroeg van zijn lijn was gekomen. De arbiter werd daarna belaagd en besloot de wedstrijd definitief stil te leg gen. PM voor De Goffau 6 Zeelandia Middelburg 0 Goes 10. De Jong 1-0 27. Luteijn (pen.) 2-0 43. De Pagter 3-0 75. Luteijn 4-0 84. Luteijn 5-0 87. Luteijn 6-0 Zeelandia Middelburg moet het dit seizoen doen met een jonge selectie. Niels Luteijn is met zijn 26 jaar één van de oudste spe lers. De meesten zijn tus sen de 17 en 21 jaar oud. Bij vierdeklasser Spui is het in het prille seizoen al vaak stui vertje wisselen in doel. Vaste doelman Roy Overbeeke stopte ermee en zijn plek onder de lat werd ingenomen door de twintigjarige Ricardo Dobbelaere. Hij keepte vo rige week de eerste com petitiewedstrijd, maar werd ziek. Robin Hamelink Nieuw- en Sint Joosland '«inrichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43