Arendskerke laat dure punten liggen Luteijn Westerink is al aardig op schot na zijn terugkeer 10 VISSERSDERBY ZES GOALS De buitenspeler van Arnemuiden gaat een dag na zijn trouwdag met 1-5 onderuit tegen Yerseke. Die ploeg maakte al tien goals in twee duels en is daarmee koploper in de tweede klasse E. De eerste verantwoordelijke man van Arendskerke verklaarde zijn uitspraak. „Strijen is volgens mij één van de zwakkere ploegen in onze klasse. En we speelden ook nog eens heel lang tegen tien man.'' Over het eigen spel was Westerweele zeker niet tevreden. ,,Nee, dat was niet het geval. Het was erg matig bij ons. Vorige week vond ik het nog wel goed gaan, maar nu niet. We maakten veel verkeerde keuzes aan de bal.'' Een slippertje van doelman Eljo Dooge hielp Arendskerke ook al niet op weg. Al in de eerste mi nuut liet Dooge een schot van Brian Monster door zijn handen glippen. Westerweele: ,,Ik had het er net over met Eljo. Dat had hij nog nooit zo gehad. Het was ge woon een blunder.'' Arendskerke was zelf een paar keer gevaarlijk, voordat Nelson Viera Tavares de Veiga de 2-0 maakte. Diezelfde speler werd in de 27ste minuut van het veld ge stuurd en na een afkoelingsperi ode kwam Arendskerke tegenover tien man te staan. Westerweele: ,,De eerste helft speelden we te ge haast om daarvan te profiteren. We hebben weinig kansen gekre gen. De tweede helft hadden we de overhand en hadden we, over all gezien, zeker vijf honderd pro cent-kansen.'' De goal kwam te laat, want pas in de blessuretijd kopte Robin Goedegebure de 2-1 binnen. Na twee duels staat Arendskerke daardoor samen met MZC'11 en FC Axel puntloos onderaan. naam Delano Westerink kwam de afgelopen twee sei zoenen niet voor in het Zeeuwse voetbal. Na goede ja ren bij FC de Westhoek'20 ver trok hij naar de amateurs van Sparta. Maar nu is hij weer te rug. In de vierde klasse B laat hij zijn kunsten weer zien en zaterdag maakte hij het eerste doelpunt voor zijn club in de 1-3-overwinning op Smerdiek. Voor de in Renesse woon achtige Westerink was het een mooi avontuur in Rotterdam, maar het bracht hem niet wat hij wilde. En nu is hij terug op het oude nest. ,,Ik heb bijna twee seizoenen bij de ama teurs van Sparta gespeeld. Drie keer trainen in de week en op zaterdag een wedstrijd. Alleen niet in het eerste elftal, maar bijna altijd in het tweede'', blikt hij terug. ,,Ik scoorde genoeg, maar op de één of andere manier mocht ik het amper laten zien in het eerste. Ik ben niet echt een trainingsbeest. Stel mij op en ik speel altijd goed in een wedstrijd. Zo had ik voordat de competitie afgelopen seizoen werd afgebroken 24 keer ge scoord en 26 assists gegeven. Wat moet ik nog meer doen? Maar goed, ik heb veel geleerd en qua voetbal ben ik volwas- sener geworden. Nu wil ik in Zeeland laten zien wat ik in Rotterdam geleerd heb'', aldus Westerink. De 23-jarige student Busi ness Studies heeft er zin in, want na de voorbereiding, de beker en twee competitiewed strijden staat hij alweer op veertien doelpunten. ,,Het voelt goed om weer bij FC De Westhoek te spelen. Ik speel weer samen met mijn vrien den en ik kan weer op het fietsje naar de club. Als per soonlijke doel heb ik dit sei zoen om vijftig doelpunten te maken. In alle competities. Voorlopig ben ik al lekker be zig.'' Vrienden ,,Terug naar mijn roots bete kent misschien een stapje te rug en misschien ga ik het nog wel een keer proberen om ho gerop te spelen'', geeft Weste rink aan. ,,Maar eerst ga ik lek ker een seizoen voetballen met mijn vrienden. De vierde klasse B is een interessante competitie. Er zijn vijf ploegen die aan elkaar gewaagd zijn, maar wie de echte favoriet is? Geen idee. Wij hebben een goede ploeg, maar dat hebben die andere verenigingen ook. We gaan het allemaal meema ken.'' Tweede klasse E Arnemuiden Een enkelblessure hield Martijn de Goffau een halfjaar aan de kant. De speler van Arnemuiden snakte naar de bal en het natte gras. Een dag na dat hij met zijn Naomi in het huwe lijksbootje trad, was de keuze dan ook simpel: de buitenspeler moest en zou in actie komen tegen Yer- seke. Een hele leuke middag werd het niet: 1-5. ,,Ik had het al ruim van tevoren met haar besproken", lacht De Gof fau, ex-speler van Kloetinge en Nieuwdorp. ,,Ze weet dat ik op za terdagmiddag niet gelukkig word van een filmpje kijken op de bank. Vanavond maak ik het goed met een flesje wijn en een hapje eten." De wedstrijd resulteerde niet in het gedroomde cadeau voor De Goffau. Al na vijf minuten stond het 0-1 voor Yerseke. Jorn Lindenberg mocht een hoekschop van Remco van Tiggele vogelvrij afronden. In de 21ste minuut maakte Desley van de Gruiter nog wel gelijk. Het centrum van de bezoekers lag open na een voorwaartse boogbal. Yer- seke-aanvaller Xander van der Poel, net als De Goffau een voormalig Kloetinge-speler, baalde van het moment, maar zag dat zijn ploeg In de eerste klasse gaat het een stukje sneller dan op dit niveau beter was. ,,Na het openingsdoel punt was iedereen fel bij ons. We wonnen steeds de tweede bal en zij creëerden nauwelijks kansen." Na krap een half uur spelen resul teerde het veldoverwicht in de 1-2. Van Tiggele legde aan voor een vrij e trap. Arjan Dingemanse, spelend met een zwarte helm, dook op bij de tweede paal en knikte de bal on gehinderd in het doel. ,,Het enige kritiekpuntje was dat we er voor rust een paar meer hadden mogen maken", stelde Van der Poel. De aanvaller keerde afgelopen zo mer - na vier jaar Kloetinge - terug op het oude nest in zijn woonplaats Yerseke. ,,Vanwege mijn werk kan ik niet altijd trainen. Het is hier wat gemoedelijker. Natuurlijk is het de bedoeling dat je er elke training bent. Maar als je een keer echt niet kunt, is dat geen probleem." De linkspoot verwacht dat zijn ploeg bovenin zal meedraaien in de tweede klasse. Promotie is moge lijk, voorspelt hij. ,,Maar moet je dat willen?", vraagt Van der Poel zich hardop af. ,,In de eerste klasse gaat het een stukje sneller dan op dit ni veau. Dat is af en toe wennen voor me. We hebben geen brede selectie. Als er bij ons drie of vier man ge- f ff;.. blesseerd is, hebben we een pro bleem." In de tweede helft gebeurde er lange tij d weinig. Een kwartier voor ,,Het is leuk dat ik vier keer scoorde, maar ik speelde op zich een ver schrikkelijke wedstrijd. En dan is het mooi meegenomen dat ik er nog vier maak'', reageerde de 26-ja- rige voetballer van Zeelandia Mid delburg. Net als vorige week tegen Veere (1-1-gelijkspel) was Luteijn ook nu weer niet tevreden over het spel WSlMn maandag 28 september 2020 PM Na de 2-4-thuisnederlaag van vorige week tegen Oostka- pelle/Domburg volgde er deze week voor 's-Heer Arends kerke in de tweede klasse E een 2-1-nederlaag in en tegen Strijen. ,,Dit zijn heel dure pun ten die we hier hebben laten liggen', oordeelde trainer Kees Westerweele. Klaas Verspoor Strijen Kees Westerweele foto johan VAN DER HEIJDEN SINT-MAARTENSDIJK De Geen geschenk Len Wolters 1 Arnemuiden 5 Yerseke 5. Lindenberg 0-1 21. De Gruiter 1-1 29. Dingemanse 1-2 74. De Leeuw 1-3 79. De Koeijer 1-4 82. De Leeuw 1-5 - Xander van der Poel 'i M'y. v fi: V- .1, v '■V.-, '..ViA tv. 'v y 1 f V 'hv."' - Ti V Wt 1* VvtfJ* Martijn de Goffau (rechts, hier in duel met Axel Koster van Yer seke), maakte na een half jaar blessureleed zijn rentree. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Zeelandia Middelburg heeft de eerste overwinning in de derde klasse A te pakken. Het bezoek van Goes leverde de promoven dus een 6-0-zege op. Niels Lu teijn was met vier doelpunten de man van de wedstrijd, al dacht hij daar zelf anders over. Klaas Verspoor Middelburg Niels Luteijn was zaterdag vier keer trefzeker voor Zeelandia Mid delburg op bezoek bij Goes. archieffoto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42