O O) CD O 9 Derdedivisionist Hoek boekt bij ACV de eerste zege (1-4) 1-4 H§v QeK. ASWH Spakenburg De pass, na 37 minuten spelen, zei veel over hoeveel vertrouwen ploeggeno ten in Giovanni Delannoy hebben. De kleine, behendige Belg van Hoek liep vlak voor rust met een man in zijn nek in de as van het veld, maar werd ge woon ingespeeld door Jonathan Con- stansia. De aanname van Delannoy was zoals altijd feilloos, daarna ver legde de rechtspoot in één beweging het spel. Zoals hij in de eerste helft van het duel met ACV wel meer fraaie staaltjes in huis had. Hoek boekte in Assen de eerste overwinning van het seizoen (1-4), met voor rust een hoofdrol voor De lannoy. Toch bleef de geblondeerde creatieveling na afloop kritisch. ,,Want wij moeten niet te snel tevre den zijn'', zei Delannoy. ,,In het posi tiespel moet het bijvoorbeeld nog be ter. Natuurlijk hebben we goede din gen laten zien, anders win je niet met 1-4. Maar er zijn ook nog voldoende werkpunten.'' Na vijf minuten schoot Delannoy de 0-1 in de kruising, zijn eerste van het seizoen. Ruim 25 minuten later versierde de aanvallende middenvel der een strafschop. Eerst speelde hij rechtsback Jim de Leeuw achteloos door de benen, daarna passeerde De lannoy centrale verdediger Pascal Hu- ser en ging slim naar de grond. Aan voerder Rik Impens benutte de straf schop (0-2). De Delannoy-koek was daarmee nog niet op, want vier minu ten later had hij nog een afgemeten pass in huis. Fabian Wilson zocht op rechts de diepte, schreeuwde om de bal en werd gevonden door Delannoy. Wilson, die niet bekend staat om zijn scorend ver mogen, schoot de bal knap in de verre hoek (0-3). Steve Schalkwijk mocht daarna ook zijn goaltje meepikken, na voorbereidend werk van Ruben de Ja ger (balverovering rond de midden lijn) en Impens (goed voor een assist). Hoek zat daarmee na 42 minuten al op rozen. Dat het meteen de 1-4 moest slikken, was een klein smetje. ,,Die bal gaat er normaal nooit in'', zei doelman Griffin de Vroe. ,,Maar het schot werd van richting veranderd en ging via de paal binnen.'' Compliment De overwinning zorgde voor een lek ker gevoel, na drie wedstrijden waarin Hoek niet wist te winnen en het tegen VVSB (1-1), VVOG (0-0) en FC Lisse (2-1-nederlaag) zelf liet liggen. Aan de voorbereiding op het duel lag het niet. De selectie van Hoek vertrok vrijdag al richting Drenthe en overnachtte in een hotel in Hoogeveen. ,,Het is een compliment voor de club, dat we dit in deze tijden kunnen doen'', zei Lie ven Gevaert. De trainer had zijn spelers goed voorbereid, want bij Hoek wisten ze wat ze van ACV konden verwachten. Bij de ploeg uit Assen was het an dersom niet het geval. Gevaert: ,,Ik heb mijn spelers een interview van hun trainer laten zien. Daarin zei hij dat ze geen scout naar ons hadden ge stuurd." 'Hoek heeft net als ons twee punten, het zal ook een ploeg voor het rechterrijtje zijn, zei Fred de Boer vooraf. Gevaert: ,,Mijn spelers waren wel geprikkeld.'' Gevaert koos in Assen voor Karim Bannani als linksback en Ruben de Ja ger als rechtsbuiten. Dat ging ten koste van Roycel James en Erwin Franse. ,,Erwin was niet helemaal fit Dit hadden we echt nodig. We waren nu wel efficiënt en voelde ook vandaag weer iets'', al dus Gevaert. ,,We moeten voorzichtig zijn met hem. Je kunt hem als trainer nu ook misbruiken, omdat je weet dat hij veel kwaliteit heeft. Maar dan zijn we hem misschien lang kwijt.'' De keuze voor De Jager pakte prima uit, want de aanvaller werkte zich een slag in de rondte, was sterk aan de bal en liet zich gelden in de duels. Met de eerste driepunter op zak willen ze bij Hoek nu vooral vooruit kijken. ,,Dit hadden we echt nodig'', zei Delannoy, die na 66 minuten werd gewisseld. ,,We waren efficiënt, waar we dat de afgelopen weken niet wa- ren.'' Istvan Bakx meldt zich van avond nog niet in Hoek. In overleg met de beleidsbepalers is besloten dat Bakx, die vrijdag terugkeerde uit Zuid-Afrika, pas volgende week aan sluit. Vanwege de coronamaatregelen gaat hij eerst in quarantaine. ,,Ik kan niet wachten tot hij er is'', bekende Jo nathan Constansia. ,,Dan komt er nog meer voetbal in bij ons. Als Istvan speelt, moet iemand anders 'banken'. Als ik dat ben, dan is dat zo. Maar daar ga ik niet vanuit.'' maandag 28 september 2020 2-1 Voor de derde week op rij boekte het Zeeuws getinte ASWH een overwinning in de tweede divi sie. Tegen De Treffers werd het voor eigen publiek 2-0. Bij de ploeg van trainer Rogier Veenstra had den Jarreau Manuhuwa en Daniel Wissel weer een ba sisplaats. Wis sel was deze competitie al twee keer tref- zeer, maar scoorde nu niet. Het Spaken burg van Tho mas van den Houten had de winst halver wege het duel met GVVV al binnen. Na 45 minuten leidde de ploeg in Veenendaal met 0-3. Daar mee werd na drie remises de eerste zege van het seizoen geboekt. Van den Houten heeft tot op heden geen basisplaats bij Spakenburg. De Goesenaar bleef ook nu negentig minu ten op de bank. Sterke Delannoy laat zich weer zien maar waakt voor euforie Giovanni Delannoy speelt de bal door de benen bij Jim de Leeuw en zal daarna een strafschop versieren. Barry van der Hooft Assen -Giovanni Delannoy (27) 0-1 5. Delannoy 0-2 33. Impens (pen.) 0-3 36. Wilson 0-4 42. Schalkwijk 43. Van der Heide 1-4 Opstellingen Wormmeester De Vroe De Leeuw Wilson 52. Huisman Embrechts Wielink De Pauw Prljic Bannani Schans Constansia Strijker Vandepitte 46. Smit 73. Verwilligen Huser Impens Jasper De Jager Mulder Schalkwijk Van der Heide 85. Smulder Schrijver 22. Faraouni Delannoy 66. Franse Scheidsrechter: M. Oosting (Oldekerk) Toeschouwers: 250 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41