'Juju' te sterk, Tom vindt dat nu oké Quartararo neemt leiding in MotoGP Wawrinka verslaat Murray 7 - DUMOULIN DOET MEE In juni verloor Julian Alaphi lippe zijn vader, drie maanden later mocht hij met natte ogen de regenboogtrui aantrekken. Logische emoties bij Juju, de eerste Franse wereldkampioen sinds Laurent Brochard in 1997. En de nummer 2 van de dag was ook al getroffen, maar dan toch vooral door ontgoocheling. Evengoed te begrijpen, want weer moest Wout van Aert zich tevreden stellen met zilver (voor surprise Marc Hirschi), net als in de tijdrit. Maar bij de nummer 14 van het prachtige wereldkampioen schap in Imola brak na 258 zware kilometers toch een voorzichtige glimlach door. Heel de dag aan het front, mee met de besten tot op de laatste klim en op de voorlaatste hin dernis zelfs nog even kort in de aanval. ,,Tuurlijk was dat ook een beetje anticiperen'', zo gaf Tom Dumoulin toe, toen hij in de pitstraat van Autodromo Enzo e Dino Ferrari nog eens zijn optreden overdacht. ,,Ik hoopte een mooi groepje mee te krijgen, dat ik de aanval van Alaphilippe zo zou kunnen ont lopen. Want gaat die op zijn pe dalen staan, dan kan ik net niet mee.'' Meer dan 500 meter voorop met Tourwinnaar Tadej Pogacar werd hem echter niet gegund. En vervolgens gebeurde precies wat hij al vreesde, toen de dui velse Fransman er op de slot klim vandoor ging. Alleen Van Aert, Hirschi, Jakob Fuglsang, Michal Kwiatkowski en Primoz Roglic hadden nog een ant woord. ,,Als ik een half pro centje beter was geweest, dan had ik met die groep meege- kund en voor de medailles gere den. Ik was écht goed, maar nog niet super'', berustte Dumou- lin, die na de tijdrit (tiende) nog teleurgesteld was, maar hier prima mee kon leven. ,,Ik zat er in de finale weer goed bij en dat geeft wel heel veel plezier en vertrouwen.'' Misschien was zijn poging te vroeg, maar hij voelde zich wel weer honderd procent wielren ner toen hij ten aanval trok bergop. Volgen? Nee! De koers zelf maken, zoals hij voorheen ook wedstrijden won. Zonder topresultaat nu, maar dat komt wel weer. Veertiende, prima voor dit moment, meende hij, nazwe- tend met een handdoek om de hals. Een degelijk resultaat na een 'eerlijke' finale. Precies waar hij op hoopte na ook al een sterke Tour, na dik een jaar geen koers in de benen. ,,Ik ben nog wel eens beter geweest. Heb nog niet de benen om te win nen of podium te rijden. Maar ik zit er niet meer ver van af.'' Daarachter loerde veteraan Va lentino Rossi (Yamaha) op zijn kans. De Italiaan, die zaterdag voor nog een jaar tekende in de konings klasse van de motorsport, ging in zijn gretigheid naar succes in de fout en vloog met nog negen ron den te gaan uit de bocht. Het was de tweede uitvalbeurt op rij voor de negenvoudig wereldkampioen. Na de crash van Rossi nam de Franse rijzende ster Quartararo ge- leidelijk afstand van Morbidelli. De Italiaan, die voor het eerst van po- leposition was vertrokken, gaf in de slotfase zelfs een podiumplek uit handen en eindigde als vierde. Eerst ging de Spanjaard Joan Mir (Suzuki) hem voorbij, daarna ook nog de Spanjaard Alex Rins (Su zuki). Quartararo heeft na acht races 108 punten, Mir is opgescho ven naar de tweede plaats met 100 punten. De Spanjaard Maverick Vi- nales (Yamaha), die pas als negende finishte, staat derde met 90 punten. Dovizioso is naar de vierde plaats gezakt en heeft 84 punten. PARIJS De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka is Andy Murray in de eerste ronde van Roland Garros makkelijk de baas gebleven. De kampioen van 2015 won het duel van de oude glorie in drie sets: 6-1 6-3 6-2. De ongelijke strijd duurde maar 1 uur en 37 minuten. Wa wrinka (35) is in Parijs als zestiende geplaatst. Murray (33) kreeg voor het Franse grandslamtoernooi een wildcard. De Britse voormalig nummer 1 van de wereld is op de weg terug na een operatie aan zijn heup. Murray stond in 2016 in de fi nale in Parijs, maar is inmiddels de nummer 111 van de wereld. Op de eerste dag van het toernooi in Parijs werd ook David Goffin uit geschakeld. Hij was kansloos tegen de pas 19 jaar oude Italiaan Jannik Sinner: 7-5 6-0 6-3. Zwitser profiteert UITSLAGEN LA Lakers in NBA Finals Elfde plaats Joost Luiten maandag 28 september 2020 GO v— r - u-V r>-A *;a De sterkste man in Imola won de regenboogtrui, zag ook Tom Dumoulin (veertiende). Julian Alaphilippe kon hij niet volgen. „Maar ik zit er wel weer lekker bij in de finale en dat geeft me veel plezier en vertrouwen.'' Arjan Schouten Imola Alaphilippe kon zijn tranen nog net bedwingen. foto bsr MONTMÉLO Fabio Quartararo heeft de Grote Prijs van Catalonië in de MotoGP gewonnen en met die zege de leiding in het kampi oenschap overgenomen van An drea Dovizioso. De Italiaan kwam al in de eerste ronde van de race op het circuit nabij Barcelona ten val op zijn Ducati. Quartararo (Ya maha) vocht in het begin van de race verbeten met zijn Italiaanse teamgenoot Franco Morbidelli (Ya maha) om de koppositie. M Fabio Quar- tararo neemt na zijn winst de leiding in de strijd om de titel in de Moto GP- klasse. foto epa MOTORCROSS De Zwitserse motor crosser Jeremy See- wer heeft de Grote Prijs van Lombardije gewonnen, nadat er na afloop diverse straffen zijn uitge deeld door de wed strijdleiding. De Spanjaard Jorge Prado leek met twee tweede plaatsen de dagzege te hebben gegrepen, maar hij eindigde door straf fen als derde. Glenn Coldenhoff eindigde overall als tweede. Tennis Parijs. Roland Garros. Mannen, eer ste ronde: Sinner (Ita) - Goffin (Bel/11) 7-5 6-0 6-3, Fritz (VS/27) - Machac (Tsj) 7-5 7-6 1-6 2-6 6-3, Cecchinato (Ita) - De Minaur (Aus/25) 7-6 6-4 6-0, Korda (VS) - Seppi (Ita) 6-2 4-6 6-3 6-3, Isner (VS/21) - Benchetrit (Fra) 6-4 6-1 6-3, Nishikori (Jap) - Evans (GB/32) 1-6 6-1 7-6 1-6 6-4, Gombos (Slw) - Coric (Kro/ 24) 6-4 3-6 6-3 6-4, Wawrinka (Zwi/ 16) - Murray (GBr) 6-1 6-3 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Garcia (Fra) - Kontaveit (Est/17) 6-4 3-6 6-4, Halep (Roe/1) - Sorribes (Spa) 6-4 6-0, Azarenka (BR/10) - Kovinic (Mnt) 6-1 6-2, Mer- tens (Bel/16) - Gasparjan (Rus) 6-2 6-3, Sakkari (Gri/20) - Tomljanovic (Aus) 6-0 7-5, Aleksandrova (Rus/27) - Inglis (Aus) 6-3 6-3, Schmiedlova BASKETBAL Los Angeles Lakers heeft zich geplaatst voor de NBA Finals. De Lakers beslisten de Western Confe rence Finals door een 117-110-zege op Denver Nuggets. Sterspeler LeBron James was topsco rer met 38 punten. GOLF Golfer Joost Luiten heeft na vijf tegen vallende toernooien in het Iers Open weer eens een aan sprekend resultaat geboekt. Na een slotronde van 67 slagen (drie onder par) eindigde hij net buiten de top 10 als gedeeld elfde. Daan Huizing presteerde ook naar behoren. Hij kwam na een slotronde van 69 slagen uit op de veertiende plaats. (Slw) - V. Williams (VS) 6-4 6-4, Kanepi (Est) - Bouzkova (Tsj) 4-6 6-4 6-2, Trevisan (Ita) - Giorgi (Ita) 7-5 3-0 opgave Giorgi, Gauff (VS) - Konta (GBr/9) 6-3 6-3. Wielrennen Imola. WK op de weg. Mannen: 1. Alaphilippe (Fra) 6.38.34, 2. Van Aert (Bel) op 0.24, 3. Hirschi (Zwi) z.t., 4. Kwiatkowski (Pol) z.t., 5. Fuglsang (Den) z.t., 6. Roglic (Slo) z.t, 7. Matt hews (Aus) 0.53, 8. Valverde (Spa) z.t, 9. Schachmann (Dui) z.t, 10. Caruso (Ita) z.t, 14. Dumoulin (Ned), 35. Van Baarle op 5.48. Vrouwen: 1. Van der Breggen (Ned) 4.09.57, 2. Van Vleuten (Ned) op 1.20, 3. Longo Borg- hini (Ita) z.t, 4. Vos (Ned) 2.01, 5. Lip- pert (Dui) z.t, 12. Van den Broek-Blaak (Ned) 3.08, 19. Van Dijk (Ned) 3.08.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39