kost Schmidt en PSV punten Erik ten Hag snapt niks van beslissing 3 i - nog wel beter uit. Na het vertrek van Nelson Semedo naar Wolves, heeft Koeman in Sergi Roberto nog één erva ren rechtsback. Bayern München nam de Franse wereldkampioen Benjamin Pavard vorig jaar over van Stuttgart en trainer Hansie Flick posteert de beste rechtsback in de selectie, Joshua Kim- mich, het liefst op het middenveld. In Koeman en Frenkie de Jong heeft Dest bovendien twee 'landgenoten' die hem kunnen helpen gedijen. Ajax boert op het oog goed voor een reserve, maar 20 miljoen euro is voor een topclub niet veel als het talent zijn belofte inlost en straks jarenlang over de rechterflank dendert. Dan is Bar^a spekkoper in een tijdperk waar Euro pese concurrenten een veelvoud beta len om de rechterkant van een avon tuurlijk en betrouwbaar gezicht te voorzien. Wan-Bissaka, Walker, Can- celo, Danilo, Semedo en Odriozola wa ren de voorbije jaren allemaal duurder dan Dest. RODE KAART omdat hij op het been van Loïs Openda stond. Begrip voor het besluit van de arbiter had hij niet. ,,Alvarez gaat vol voor de bal.'' Alvarez kan vrijwel zeker een schorsing tegemoet zien, uit gerekend nu Ajax tegen sub toppers Groningen en Hee renveen gaat repeteren voor de Champions League. Daar naast zag Ten Hag mandek ker Perr Schuurs met schou derklachten uitvallen en raakt hij Dest kwijt aan Barcelona. En voor de defensieve posi ties had Ten Hag al niet heel veel smaak. Versterkingen op komst? ,,We hebben onze tar gets", aldus Ten Hag. zijn geloof en wisselde de coach erop los. Pijntjes, vermoeidheid, kunstgras, een trits wedstrijden achter elkaar: het speelde allemaal mee bij zijn overwegingen. Na rust kon hij met een keiharde in greep de schade die dat voor PSV opleverde niet meer opheffen. De eerste kras van het seizoen was een feit omdat Schmidt en PSV helemaal geen antwoord hadden op de overrompelende speelwijze van Heracles. PSV bleef na een wisselvallige voorbereiding nog zonder lak- schade, maar een enorme verras sing kan het puntenverlies van gis teren ook weer niet zijn. Al weken is duidelijk dat de ploeg nog een paar extra impulsen nodig heeft en daar wordt in een van de meest las- tige transferperiodes uit de voet balgeschiedenis volop werk van ge maakt. Op het veld leek het gisteren of de Eindhovense equipe ruimte voelde om te falen, zo ongehoord slecht was de eerste helft in Almelo. Het baltempo was laag en de ploeg was net zo creatief als een ijscoman met louter vanille-ijs in zijn karre tje. De Eindhovenaren speelden Hij komt terug van een zware blessure en heeft al veel gespeeld met weinig bezieling en wonnen vrijwel geen 50/50-momenten. Ze creëerden maar twee kansen tegen een tegenstander die overal bo venop vloog en de ene na de andere lange bal richting de voorhoede verzond. Schmidt had voor Mohamed Ihattaren dit keer een plekje in de spits in gedachten en zette met Do- nyell Malen misschien wel zijn be ste speler op de bank. ,,Hij komt te rug van een zware blessure en heeft al veel gespeeld, terwijl we nog veel wedstrijden hebben. Daarom doe ik het voorzichtig aan met hem." Ihattaren kreeg voor rust één kans, maar kon niet bij de bal komen. PSV worstelt duidelijk met de vormcrisis van het grote talent, die al elf officiële wedstrijden op rij geen goal of assist heeft genoteerd. Hij werd alleen door Bruma in ne gatieve zin overtroffen. De Portu gees wil wel, maar kan het na een goed begin niet meer in een PSV- shirt. Achterin bleef PSV redelijk over eind, maar de ploeg had geen ant woord op het opportunistische spel van Heracles. Mogelijk kan PSV de komende periode op dat punt aan kracht winnen met de komst van middenvelder Ibrahim Sangaré. Hij wordt vandaag gepresenteerd als nieuwste aanwinst. Scorend ver mogen hebben de Eindhovenaren met Israëlier Eran Zahavi al in huis, maar hij is nog steeds niet speelge rechtigd omdat zijn vorige werkge ver hem nog niet definitief heeft af gemeld. maandag 28 september 2020 'iirfiiiuTiil Sergino Dest staat op het punt naar Barcelona te vertrekken. foto bsr agency/getty images Sergino Dest heeft nog maar 23 competitiewedstrijden voor Ajax in de benen en gaat nu al de stap naar het hoogste Europese niveau maken. Sergino Dest hielp - als in valler voor de uitgeputte Noussair Mazraoui - Ajax nog wel de drie punten over de streep te trekken tegen Vitesse zaterdag (2-1). Mede door de uitsluiting van Edson Alvarez had de titelfavoriet de handen vol aan 'de ontegen zeggelijk uitstekend spe lende' Arnhemmers. ,,Die rode kaart zette de wedstrijd op zijn kop'', stelde Ajax-coach Ten Hag, die Pol van Boekel de Mexicaanse middenvelder van het veld zag sturen Edson Alvarez krijgt rood. FOTO BSR AGENCY —Trainer Schmidt over Malen 31Vloet (p) 1-0 1-1 51. Max (p) Opstellingen Brouwer Mvogo Breukers Dumfries 79. Schoofs Teze Rente Viergever Pröpper Max Knoester Bruma Hardeveld Rosario Kiomourtzoglo Sadilek Vloet 46. Thomas Bijleveld Junior Bakis 46. Madueke 58. Van der Water Ihattaren Sjöke 46. Malen 58. Burgzorg Gakpo 78. Boscagli Scheidsrechter: Kamphuis Toeschouwers: 3.083

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35