Doo' Ernesto (24) zat vast op 65 meter hoogte in kermisattractie Goes Alleen in Zeeland houdt coronavirus zich koest 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Steeds vaker moet ik mensen vragen om hun zin te herhalen. Het is een familiekwaal. Net zoals het een familiekwaal is om te ont kennen dat we doof worden. Het leidde vaak tot hilarische taferelen, spraakverwarringen tussen mij en mijn broers tijdens een feestje en de respectievelijke partners die dan smalend opmerkten dat we geluk kig niet doof en ook niet eigenwijs waren. Mijn moeder was ook dovig, maar ze had op sommige momenten een gehoor waar de gemiddelde kerkuil jaloers op zou zijn geweest. Het was volgens mij een strategische vorm van doofheid. Een aandoening die ze kon gebruiken om ruis te filte ren. Opgegroeid in de crisis van de jaren dertig en meteen daarna een wereldoorlog was het vermoedelijk een overlevingsstrategie of een co ping mechanism zoals ze dat vaak noemen. Ze had op enig moment wel een gehoorapparaat maar dat lag meer op tafel dan dat het zich in haar oor bevond. Ze had last van al die geluiden zei ze. Nu weet ik dat zo'n apparaat een ander geluid geeft dan het eigen gehoor, maar soms denk ik wel eens dat ze al op jonge leeftijd een manier had ge vonden om al te vervelende stem men op zacht of stil te zetten. Een soort intern knopje zoals op de af standbediening, een luidspreker met een kruis erdoor. Nu de tech niek haar weer een gehoor terug had gegeven, besloot ze dat de rust toch te prefereren was boven het gemiddelde gebazel. Ik denk dat wanneer ze nu een kort bezoekje aan het land der levenden zou brengen, ze op slag geheel doof zou worden. media versterken iedere stem, hoe vals of vilein ook. Maar ook op tele visie lijkt het of iedereen op een dijk tegen de wind in staat te schreeuwen. Of een spreeksnelheid waarbij het lijkt alsof een kudde wolven hen op de hielen zit. Of in het ergste geval beide: luid en snél. Dan hebben we de reclame nog buiten beschouwing gelaten. In die kakofonie ben ik vermoedelijk ook op een punt gekomen dat een lichte vorm van doofheid balsem voor de oren is. Of in het ergste geval beiden: luid en snél DE STELLING Vandaag: Heerlijk, die herfst! Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters STEEBS MEER TEGENSTANDERS CORONABELEID PROBEREN ANDEREN TE OVERTUIGEN Duikster (55) uit Roermond komt om in Grevelingen Zwaar ongeluk, auto belandt op de kop in sloot YERSEKE Man aangehouden na doorrijden Vermeule stapte met zijn vrienden Lars But en Michelle de Jonge rond etenstijd in de attractie die 2,5 mil joen euro heeft gekost en pas in juni de fabriek uitrolde. ,,We zouden na deze rit met een groep vrienden uit eten gaan", vertelt hij lachend. ,,Mijn vriendin stond beneden en heeft in de groepsapp maar gemeld dat het misschien wat later werd." Dat 'wat later' werd uiteindelijk meer dan een halfuur. Want zolang duurde het voordat de exploitant van de booster zijn attractie weer aan de praat kreeg en de inzittenden de gondel konden verlaten. Exploi tant Willy Ordelman klom zelf 32 meter naar boven om de machtige machine mechanisch weer op gang te helpen. ,,Eersten dachten we dat we zo lang stil hingen, omdat er mensen beneden moesten instap pen. Ze willen natuurlijk met de volle capaciteit draaien. Maar toen zagen we ineens allemaal personeel rondlopen en daarna de exploitant naar boven klimmen. Daar heb ik wel respect voor. Ik moet het perso neel echt een compliment maken hoe ze het hebben opgelost." Kinderziekte Vermeule en zijn vrienden kregen hun geld terug (een rit kost 6 euro) en een kaartje om nog eens een keer een rondje te maken in de Airborne. ,,Ik stap er een volgende keer zeker weten weer gewoon in hoor. Het is een kinderziekte van de attractie, het is echt hartstikke veilig. Dit soort attracties moeten aan heel strenge regels voldoen en zo'n beugel van een gondel gaat echt niet zomaar ineens open", vertelt Vermeule, die kermissen in heel het land bezoekt. ,,Het was een leuke ervaring, het werd alleen een beetje koud boven. En een vriend van me moest nodig naar de wc. Het enige waar we min der blij van werden waren de don kere wolken die er aan kwamen van uit Terneuzen en Vlissingen-oost. Want daar regende het keihard." Testritten Gistermiddag stond de publieks trekker van de kermis nog steeds stil, gisteravond werden er testritten ge maakt. Op de Facebookpagina van de PZC werd veel waardering uitge sproken voor het handelen van de kermisexploitant, die zelf naar grote hoogte klom: ,,Die man heeft zijn verantwoordelijk genomen en zelf ingegrepen, velen zouden gewoon op de hulpdiensten wachten. Res pect voor deze man", zo was de te neur van de reacties. De oorzaak is waarschijnlijk een computerstoring geweest als gevolg van vocht en de wind. Ordelman: ,,Het heeft hier in Zeeland flink ge stormd. Toen is de kermis ook eer der gesloten. En er is heel veel regen gevallen." Alleen in Zeeland valt het aantal coronabesmettingen nog binnen de signaalwaarde van de overheid. Tussen zaterdag en zondag werden in onze provincie tien positieve tests geregistreerd. Dat komt neer op 2,6 besmettingen op de 100.000 Zeeuwen. De signaalwaarde is bepaald op zeven besmettingen per 100.000 inwoners. Als het aantal coronage- vallen in 24 uur tijd daar boven komt, bestaat de kans dat extra maatregelen nodig zijn. Hoe meer mensen besmet raken, hoe meer mensen in een ziekenhuis zullen belanden en des te groter de druk op de zorg kan worden, is de ge dachte erachter. In veertien regio's in Nederland zijn al beperkingen ingevoerd om de verspreiding van het virus in te dammen. Afgelopen donderdag zat Zeeland precies op de signaalwaarde, maar dat was een zeldzame uitschieter. Van de 25 veiligheidsregio's in Nederland kwamen 21 gisteren bo ven de signaalwaarde uit. Amster- dam-Amstelland telde naar ver houding de meeste gevallen. Op elke 100.000 inwoners werden 50,4 positief getest. Dat is ruim zeven keer de signaalwaarde. maandag 28 september 2020 Ik word wat dovig, vrees ik. Het internet en alle bijbehorende Reageer op pzc.nl Weekend: Nederland moet weer in lockdown 1743 reacties BROUWERSHAVEN Hulpdiensten, inclusief een traumahelikopter, zijn gistermiddag uitgerukt voor een duikster in nood in het Grevelingenmeer bij Brouwershaven. Het ging om een 55-jarige vrouw uit Roermond. De melding kwam rond 12.15 uur binnen. Het ging om een persoon die bij een duiklocatie aan de Langedijk in Brouwersha ven in de problemen ge komen zou zijn. De trau mahelikopter is nog ge land, maar de vrouw overleed ter plaatse. Het is nog onbekend wat er gebeurd is. De politie doet onderzoek. DREISCHOR Op de Zuiddijkweg bij Dreischor is zaterdag avond een zwaar ongeluk gebeurd. Een auto be landde op zijn kop in de sloot, de drie inzittenden moesten door de brand weer uit het voertuig wor den uitgehaald. Ze zijn naar het ziekenhuis ver voerd voor verder onder zoek. De auto raakte rond 21.15 uur van de weg en be landde in de sloot. Een 25-jarige Yerseke- naar is aangehouden nadat hij vorige week zondag doorreed bij een aanrijding in Yerseke. De politie kreeg tips bin nen over het ongeval. Bij het ongeval raakte een 68-jarige man ge wond. Na het ongeval was de verdachte even gestopt, maar daarna besloot hij om alsnog door te rijden. Dankzij de tips vonden agenten diezelfde avond al de auto die vermoedelijk betrokken was bij het ongeval. De verdachte heeft inmiddels bekend dat hij achter het stuur van de auto zat. Meer dan een halfuur zat Er nesto Vermeule zaterdagavond vast in een gondel van een ker misattractie in Goes op liefst 65 meter hoogte. De Airborne, de grootste booster ter wereld, stopte er plots mee. Maar bang was de 24-jarige inwoner van Ar- nemuiden totaal niet. ,,We heb ben genoten van het uitzicht. Er was geen sprake van paniek, ie dereen bleef heel rustig." Maurice Steketee Sander Lindenburg Goes De Airborne staat stil, met daarin een aantal kermisgan- gers in de gondel. foto jan bos Kijk op de site bij /video Hoe verloopt de kermis in Goes? Maurice Steketee Vlissingen MAAR TOCH NIET OP t>E 6UURTAPP HENK.,.,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2