Mosselbak nu volledig recyclebaar Probeer deze 5 maaltijen vooT slechts 19,95 apetito 6 Weststrate komt met afdekfolie van hetzelfde plastic als de bak ontvang 12 heerlijke desserts gratis! Wilt u meer informatie of bestellen? Ga naar apetito-shop.nl/gratisdesserts of bel gratis 0800 - 023 29 75 toe* Frank Balkenende Yerseke Wie mosselen lust, kent ongetwij feld de vacuümbakken die in de su- permarktkoeling liggen. Al zo'n twintig jaar is dat de standaard ver pakking voor verse mosselen. Voor de mosselverwerker en de consu ment is het een handige verpak king. Voor een recyclingbedrijf is het een nachtmerrie. De topfolie bestaat uit drie soorten plastic die zich moeilijk laten scheiden. De fo lie zit ook nog eens muurvast aan de bak. Die haal je er niet zomaar af. Probleem Jasja de Bree, verkoopmanager van verpakkingsspecialist Weststrate, legt uit waarom. ,,Het probleem zit hem in folie waarmee de boven- kant van de mosselbak luchtdicht wordt afgesloten. Die bestaat uit drie soorten plastic: pet, nylon en polypropyleen. De onderste laag is polypropyleen, het zelfde plastic als waarvan de bak is gemaakt. Door de folie kort te smelten, wordt die laag polypropyleen als het ware aan de bak gelijmd. De toplaag van pet voorkomt dat de folie geheel door- smelt. De nylon tussenlaag zorgt voor stevigheid zodat de scherpe mosselen de folie niet kunnen be schadigen. Zo'n drielaags folie werkt op zich goed, maar is door de Zo'n drielaags folie werkt op zich goed, maar is nauwelijks te recyclen drie verschillende soorten plastic nauwelijks te recyclen." Dat is nu verleden tijd dankzij de innovatie die Weststrate het afgelo pen jaar ontwikkelde: een mossel- bak uit één soort plastic, namelijk volledig polypropyleen. De Bree: ,,Ons bedrijf is continu op zoek naar innovaties die verpakkingen duur- zamer maken. Daarbij komt dat de retail, en denk dan onder meer aan supermarkten en groothandels, steeds meer vraagt om verpakkin gen die volledig te recyclen zijn. Richtlijnen voor producenten wor den steeds strenger." Maar hoe maak je een mosselbak van zogeheten monoplastic die de zelfde eigenschappen bezit als een bak met drielaags folie? De Bree: ,,Daar hebben we een jaar lang energie in gestoken, samen met een fabrikant waarmee we nauw sa- menwerken. We kwamen uit op een combinatie van verschillende soorten polypropyleen. De grootste uitdaging was het smeltmoment op de verpakkingslijn. Dat vereist meer precisie. Het is echter gelukt." En niet alleen dat. De innovatieve folie is ook nog eens 20 procent dunner dan de standaard drielaags folie, maar net zo sterk en, prettig voor de klant, niet duurder. Ook het gewicht per mosselbak daalt licht. ,,Als de totale mosselverwer- kende industrie deze bak gaat ge bruiken, levert dat een besparing op van 100.000 kilo plastic per jaar", zegt De Bree. Mooie stap 'Proefkonijn' Aquamossel-Triton, die van meet af aan interesse had in de nieuwe folie, is enthousiast over de volledig recyclebare mosselbak. Het Yersekse bedrijf ziet dat als een mooie stap op weg naar verduurza ming. Directeur Julien Barbé: ,,We willen nog grondig testen of de fo lie vanwege de spankracht ook goed werkt op verpakkingen van vijf kilo. Daarnaast gaan we na hoe goed de folie kan worden bedrukt. Veel afnemers vragen om een be drukt etiket. Onze intentie is wel om volledig over te stappen op deze folie." W Ook 1 natriumaTm of gtutenvTlJ, Bestel nu en Met de heerlijke maaltijden van apetito is het alsof u thuis uit eten gaat! Lekker voor uzelf óf voor degene voor wie u zorgt natuurlijk. Ontdek nu extra aantrekkelijk het gemak van onze maaltijdservice en probeer 5 maaltijden voor slechts 19,95 en ontvang bovendien 12 heerlijke desserts t.w.v. 11,99 gratis! apetito bezorgt vriesverse maaltijden aan buis zonder kosten en verplichtingen maar mét vaste chauffeurs zodat u altijd een vertrouwd gezicht aan uw deur heeft! (ma-vr 08.00-18.00 u) Vermeld bij uw bestelling actiecode: 109-KRANT0920 maandag 28 september 2020 Jasja de Bree van Weststrate controleert de nieuwe mosselbak bij Aquamossel-Triton in Yerseke. Medewerker Kevin Krijger, ver scholen achter de inpaklijn, heeft de proef mede begeleid. FOTO MARCELLE DAVIDSE Een plastic mosselbak die volle dig recyclebaar is. Die was er lange tijd niet, maar nu wel. Ver pakkingsspecialist Weststrate uit Middelburg ontwikkelde een topsealfolie die van dezelfde soort plastic is gemaakt als de bak. Aquamossel-Triton heeft de nieuwe folie getest op één- en twee kilo bakken. ,,Die werkt net zo goed als de oude folie", zegt directeur Julien Barbé. - Jasja de Bree, Weststrate informeer naar de mogelijkheden!. /Runderlapje in jus met gesneden spinazie en aardappelen Macaronischotel Nasi goreng met kipsaté Runderhachee met rode kool en aardappelen Grootmoeders kippannetje kippenpoot met groenten en gebakken aardappelen 'Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 31 oktober 2020. Kijk voor de overige actievoorwaarden op apetito-shop.nl/grat1sdesserts. apetito behoudt zich het recht voot om de samenstelling van het proefpakket tussentijds te wijzigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26