II Veel boodschappen voor weinig? éérst RedameFolder.nl checken! 5 KATTENHATER IN RITTHEM? DIEREN GEVONDEN IN METALEN STROP Levi is de vierde kat die in Ritthem werd gevonden met een metalen strop om zijn lijf, en de eerste kat die hieraan overleed. Een ander dier verdween spoorloos. Omwonenden vermoeden dat het gaat om gerichte acties van een kattenhater. Dat is hem, zegt Felix Antheunisse (48). Vanaf de bank in zijn huis aan de Wever straat kijkt hij naar het televisiescherm, waarop een foto van Levi te zien is. De jonge kat heeft een lichtgrijze vacht, in dringende ogen en een belletje om zijn nek. Op een kast naast de tv staat dezelfde foto, ingelijst en met een brandend kaarsje ernaast. ,,Hij was deze maand één jaar gewor den", zegt Antheunisse met een zucht. Een tweede verjaardag zou Levi niet halen: de kat werd zater dagochtend in kritieke toestand gevonden en overleed diezelfde morgen. Alsof hij het nog steeds niet he lemaal kan bevatten, blikt Ant- heunisse terug op de gebeurtenis sen van zaterdagochtend. ,,Ik werd gebeld door de dierenambulance dat ze mijn kat hadden gevonden en dat hij in levensgevaar was", maar dit doe je niet. Pak een em mer water of een steentje." Zijn stem trilt. ,,Ik zal het een plekje moeten geven, maar ik zal niet rusten tot de dader gepakt is." Dierenwelzijn Walcheren speelde de zaak door naar de poli tie. ,,We zijn teruggebeld dat de politie de zaak op gaat pakken", zegt Rens van Goudswaard, secre taris van Dierenwelzijn Walche ren. ,,Ook hebben we er berichten over geplaatst en iedereen ge vraagd aangifte te doen." Katten moordenaar of niet, volgens Van Goudswaard is het overduidelijk dat de stroppen door mensen ge maakt zijn. ,,Wat ik hoor, is dat het ook een val van een stroper kan zijn. Maar stropen mag ook niet, dus het gaat hoe dan ook om iets dat niet mag." zegt hij. Het baasje haastte zich naar de dierenarts waar Levi naar toe was gebracht. De praktijk was nog gesloten, dus ze moesten wachten tot er een arts kwam. ,,Levi was drijfnat en onderkoeld. Hij brulde van de pijn toen de die renarts hem oppakte. Ik heb hem nog even een knuffel kunnen ge ven en toen is hij ingeslapen." Levi werd gevonden met een metalen strop om zijn hals. Het Ik zal het een plekje moeten geven, maar ik zal niet rusten tot de dader gepakt is was niet de eerste kat in de buurt die dit overkwam. ,,Dit is de vierde kat", zegt Nora van 't Padje (69), die vlakbij in de Lambrechtsen- straat woont. ,,De kat van onze overbuurman is al eens gevonden met eenzelfde strop om zijn nek. Iets verder in de straat zijn twee katten van dezelfde eigenaar met een stropje om hun middel en nek gevonden", vertelt ze. Ze is bij Antheunisse op bezoek en deelt zijn pijn: haar kat Shadow ver dween drie maanden geleden spoorloos. Ze vermoedt dat het verdwijnen van haar kat in ver band staat met de andere zaken. De metalen stroppen lijken door dezelfde persoon gemaakt, en alle gevallen vonden plaats op enkele meters van elkaar vandaan. Er is te veel toeval in het spel, concludeer- den omwonenden, die denken dat het gaat om doelbewuste acties van een kattenhater. ,,Levi is ge woon vermoord en dat accepteer ik niet", zegt Antheunisse. ,,Een aanrijding of ziekte kan ik accepte ren, maar geen moord. Ik snap dat mensen het vervelend vinden als een kat in hun tuin zit te wroeten, B App Store maandag 28 september 2020 Levi is Myrthe Prins Ritthem vermoord en dat pik ik niet' Felix Antheunisse toont een foto van zijn gedode kat Levi. fotos dirkjan gjeltema - Felix Antheunisse Stropjes die rond de nek van Levi werden gevonden. A Download in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25