Roep om meer landelijke maatregelen JOL Terpstra Dat is het an Albert Heijn domineert NK mountainbike Een week geleden genoten de hokjeshuurders nog van een heerlijk weekeinde op het strand, een week later moeten ze maar afwachten of hun spullen er nog zijn. Als storm Odette een weekje later was langsgekomen, was de schade aan de strandhokjes veel minder geweest. Op 1 oktober begint tenslotte het weghalen van de hokjes van het strand. Twee wandelaars op het strand van Domburg monsteren de inhoud van een op drift geraakt hokje. Het kabinet staat onder druk om vooral meer landelijke maatre gelen te treffen en minder ver schillende per regio. Zowel bur gemeesters als de GGD's vinden dat aan aparte regionale regels te veel nadelen kleven. Vanavond is er overleg met de burgemees ters van de 25 veiligheidsregio's. Op de agenda staan een mond kapjesplicht voor kappers en spatschermpjes voor personeel in de horeca. Ook moet er wat de burgemeesters betreft een regis tratieplicht komen in de horeca. Alarmerend Bronnen rond het kabinet noe men het alarmerend hoge aantal coronabesmettingen de reden dat er 'geen halfslachtige maat regelen' kunnen worden geno- men. Tegelijkertijd wil het kabi net ook niet direct het land weer op slot zetten. Daarvoor zijn de gevolgen te ingrijpend. Recordaantal Vanochtend komt het kabinet opnieuw bij elkaar om over de situatie te praten, nadat gisteren al lang tussen de meest betrok ken ministers is overlegd op het Catshuis. Het RIVM meldde gisteren wederom een recordaantal be smettingen: 2995. Al weken loopt dat aantal elke dag op. Dat geldt ook voor het aantal coro napatiënten dat in het zieken huis ligt. Gisteren waren het er 617, van wie 127 op de intensive care. Vandaag komt het Outbreak Management Team (OMT), de groep experts die het kabinet Geen ruimte voor 'halfslachtige' regels, maar het land moet ook niet op slot adviseert, met een nieuw advies over de aanpak van de corona crisis. Daarbij is bijzondere aan dacht voor de grote steden Am sterdam, Rotterdam en Den Haag. Daar stijgt het aantal be smettingen het snelst. Al is er bijna geen gemeente in Neder land meer waar geen besmettin gen zijn. Alleen Schiermonnik oog vormt nog een uitzonde ring. Onvermijdelijk Het kabinet heeft al gezegd dat extra maatregelen in de drie grote steden onvermijdelijk zijn. In Amsterdam wordt bijvoor beeld gedacht aan een verdere maximering van het aantal mensen dat mag samenkomen. Diederik Gommers, voorzitter van de Vereniging voor Inten sive Care, wijst erop dat het aan tal ziekenhuisopnames welis waar stijgt, maar dat 'er geen re den is om angst te zaaien'. We hebben inmiddels meer kennis van het virus opgedaan en kun nen patiënten beter behandelen, stelt hij. P2 en 3 Nieuwsmedia ZEELAND 2 Coronabeleid wordt strenger Het kabinet komt met stren gere maatregelen om het co ronavirus te bestrijden. Van daag verwacht het knopen door te hakken. Hans van Soest Den Haag Knorr Wereldgerechten Alle varianten Per nak Deze aanbiedingen gelden In week 40 van maandag 28 september t/m zondag 4 oktober. Vandaag in het hele land veel 17°C bewolking pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 SPORT 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1