Opleiding fijnschilderen 9 Stop na een straat-roof iemand meteen een jaar in de cel. En niet drie jaar na een trage rechtsgang Verhoren in zaak tegen De Mos begonnen Iedereen kan Den Haag bewezen. Dat ging niet zonder kleerscheuren, maar hij denkt in oplossingen. Richard heeft laten zien dat je op onorthodoxe wijze heel goede politiek van onderop kunt be drijven. Hij heeft enorm veel poten tie, maar is niet altijd even handig, hij schiet soms door. Dan stuur ik bij.'' Plasman: „Niemand heeft de ant woorden, deze crisis was niet voor zien. Dit is een uitstekend voorbeeld waar je juist de kennis vanuit allerlei achtergronden nodig hebt." De Mos: ,,Maar neem de horeca: hier in Den Haag moesten plotseling de cafés weer dicht, ze waren er nooit over geïnformeerd. Het gaat over mensen, zonder de mensen zelf. Wij willen in gesprek, een luisterend oor bieden, alle geluiden meenemen." Plasman: ,,Als het zoals nu snel op loopt, moet je ingrijpen. Maar de Co- ronawet die nu wordt voorgesteld zet de Kamer en de samenleving buiten spel. Dat leidt tot de polarisatie die we nu zien." De Mos: ,,Besef wel dat veel mensen nu economisch pijn lij den, zonder iets erover te zeggen te hebben. Er had al lang een corona burgertop gehouden moeten wor den. Maar we gaan nu niet vooruitlo pen op onze koers rond het virus, we zijn nog niet begonnen hè." Plasman: ,,Ik ga resoluut uit van de onschuldpresumptie: een verdachte is onschuldig tot het tegendeel bewe zen is en er een veroordeling ligt. En ik kan verklappen: in het hele dossier is geen spoortje persoonlijk voordeel te bespeuren. O wel, er is één voor beeld volgens het OM. Richard is een keertje uitgenodigd voor een boot tochtje op het IJsselmeer, in de zomer door een ondernemer. Dat hebben ze dan allemaal genoteerd: het was op een bootje van 750.000 euro, daarna is er geluncht voor een waarde van 120 euro. Nou, jongens..." De Mos: „Precies: ik wens ze een prettige wedstrijd." Was er genoeg afstand tot uw bevriende ondernemers? U kreeg een kerstdiner cadeau in het zalen centrum van partijdonateur Atilla Akyol, u kreeg een campagnebus te leen van een andere onderne mer, de baas van De Uithof. En wie betaalde de reclame langs de A12? De Mos: ,,Dat kerstdiner was toch niet voor ons? Dat was voor duizend arme Hagenaars, zij kregen dat ca deau, wij zaten daar toevallig als or ganisator tussen. Dat heb ik het OM ook uitgelegd." Plasman: ,,Die verho ren gaan heel relaxed, hoor. Als zwij gen verdacht is, dan kun je stellen dat Richard niks te verbergen heeft. Hij praat honderduit." De Mos: ,,En over die paal heb ik toch allang verteld? Dat had De Uithof geregeld, als bar ter-deal. Ze hadden reclame inge kocht en stonden dat tijdelijk af aan ons." Plasman: ,,Dat is een basisfout, niks telt op. Maar ik stel voor dat we hier nu niet de hele strafzaak gaan door nemen, hè. Dat is nogal complex." Wat opvalt aan uw reacties, me neer De Mos: u bent fel, spreekt over een heksenjacht en sugge reert een complot, maar inhoude lijk gaat u op veel vragen niet in. De Mos: ,,Dat is onzin, ik heb in praatprogramma's gezeten en sta media te woord. Ik wil echt wel open kaart spelen, maar wel op het mo ment dat ik daar zelf voor kies. Ik word nu verhoord, daar ben ik een open boek. Ik hoop dat al dat gebab- bel bij het OM leidt tot een herover weging van de beschuldigingen. Rond kerst breng ik mijn boek uit over de zaak, daarin weerleg ik alle valse beschuldigingen. Er komt ook een hoofdstuk met de titel 'de spie gel', daarin benoem ik wat ik zelf fout heb gedaan, zo eerlijk ben ik ook." De Mos: ,,Wij niet, daar hebben we netjes een bestuur voor, en een stich ting die fondsen werft. Peter en ik moeten ook gewoon door de integri- teitscheck bij de nieuwe beweging. En over donaties zijn we straks heel transparant, ik heb geleerd van mijn zaak, waar onterecht een zweem van negativiteit hangt rond donaties. Die schijn willen we nu vermijden. Daar is ons verhaal veel te mooi voor." Heeft u altijd al goed willen leren schilderen? Academie voor Realistische Schilderkunst zaterdag 26 september 2020 GO Volg een vrijblijvende 'online'proefles of 1 dag in de maand of comfortabel thuis online! Aanmelden via: www.fiinschilderen.nl Over dat onorthodoxe hebben we het zo nog. Nog even over jullie nieuwe beweging: ik hoor kritiek op de corona-aanpak, wat stellen jullie voor? Uiteindelijk moet de politiek toch een knoop doorhakken? Zeker rond corona wisselen sentimenten snel, waar staan jullie? De verhoren in de corruptiezaak zijn wel begonnen. Hoe geloof waardig kun je zijn in de Tweede Kamer met zo'n forse verdenking aan je adres? Richard de Mos (links) en Peter Plas man willen met een nieuwe beweging de Tweede Kamer in. FOTO MARLIES WESSELS - Peter Plasman Het OM verdenkt Richard de Mos, twee partijgenoten en vijf bevriende Haagse on dernemers van de vor ming van twee crimi nele organisaties, van meineed, lekken, cor ruptie en omkoping. Volgens justitie span den ze samen en kre gen deze ondernemers voordeel en voorrang bij vergunningen en projecten in ruil voor giften aan Groep de Mos/Hart voor Den Haag. Diverse onder nemers schoven aan bij een 'klankbord groep' waar mogelijk geheime informatie is doorgespeeld. Vorig jaar oktober viel de Rijksrecherche de woningen en werk kamers binnen van De Mos en partijgenoot Guernaoui, het college met Groep de Mos viel daarna snel. De verho ren zijn begonnen, de strafzaak volgt in 2021. 'In het onderzoek komt een beeld naar voren van geldstortin- gen, betalingen voor het maken van een site, een verkiezings campagne en etentjes', schreef het OM in juli, 'en het lekken van ver trouwelijke informatie, voorkeursbehandelin gen, omkoping en het verstrekken van ver gunningen.' Alle be trokkenen ontkennen. Dat was nog onbekend. Al met al tellen die giften toch wel op? Tot slot: wie doet straks de finan ciën bij de nieuwe partij? Deventer, Ede, Eist, Emmen, Enschede, Lelystaa,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 9