'Mijn zoon heeft twee vaders, nou en? Hij weet niet beter' had met z'n 'pisnicht'. Je hebt de familie Derksen, Gijp en Genee. Ik weet dat zij geen homohaters zijn, maar ze roepen wel van alles. Onder het mom van een grapje. Ze realiseren zich niet hoe pijnlijk dat kan zijn voor jonge mensen en welk voorbeeld ze daarmee geven. Trouwens, ook voor mijn man en mij. Ik wil geen flikker wor den genoemd.'' ,,Ik heb hem gesproken en uitgelegd waar om ik denk dat je dat woord niet moet gebruiken. Je kwetst er mensen mee. De boodschap is duidelijk. Ali is een open persoon. Hij was zich van geen kwaad bewust.'' Van der Vorst ging als verslaggever voor de Gay Krant de barricade op. Liep met demonstraties en marsen, tot in New York aan toe. Hij streed voor de Wet Gelijke Behandeling, voor het homohuwelijk, voor adoptie voor hun zoon. ,,Ik vecht voor mijn idealen en voor mijn gezin.'' ,,We zijn er nog lang niet. Als kind heb je behoefte aan rolmodellen. Mijn moeder was een fan van Jos Brink. Hij werd ook mijn held. Ik ontmoette hem als 12-jarige in de studio van Wedden dat...? Ging met hem op de foto. En ik zag ook dat Frank Sanders hem na de live-uitzending een kus gaf. Voor mij was dat heel belangrijk om te zien. Ik dacht: dat kan dus gewoon hier; in deze wereld zou ik best willen werken.'' ,,Ja. Ze schrokken. Het werd ook niet on middellijk geaccepteerd, terwijl vooral mijn moeder veel had met Hans van Willi- genburg, Hans van der Togt, André van Duin en Jos Brink. Het duurde een paar weken. Een nare periode. Tot ik mijn toen malige vriend voorstelde. Toen was het voorbij. 'Gelukkig, een normaal iemand', dachten ze. Het was de angst. We zaten midden in de aidsperiode. Als je homo was, ging je bijna automatisch dood, zo was toen de perceptie.'' ,,Kan beter. We hebben Youp van 't Hek ge- ,,We bieden hem een zo gelukkig mogelijk leven. Jouw vraag is precies waarom we deze gesprekken moeten blijven voeren. Hij heeft twee vaders, nou en? Hij weet niet beter, hij is 12. Gaat naar de middelbare school. Op z'n fiets, 40 minuten naar Am sterdam. En ja, het puberen is begonnen. Een interessante, maar ook ontroerende fase. We zijn gelukkig, met z'n drieën.'' ,,We hebben dat in het begin één keer gedaan. Dat voelde heel ongemakkelijk, zeker als je een gekleurd kind hebt. We zijn weleens een Sinterklaas in een winkel centrum tegengekomen die zei: 'Kijk Piet, daar heb je nog een pietje'. Dom.'' ,,Hoe hij tegen de wereld aankijkt, helpt mij enorm, maar ik zeg eerlijk: we moeten nog grote stappen maken. Bij RTL en Videoland moeten alle kijkers zich kunnen identificeren met mensen die ze daar zien en met de verhalen die we vertellen. Het moet inclusiever. We hebben laatst een rondetafelgesprek gehad over dit onderwerp. Mediamakers, journalisten, redacteuren, documentairemakers, pro ducenten, columnisten uit verschillende culturen. Daar leren we veel van, maar de verantwoordelijkheid om het beter te maken ligt echt bij ons.'' Dan moet u niet bij uw werknemer Ali B. zijn. Hij gebruikt dat woord in zijn vriendenkring, zei hij zelf. Hoe nodig is dat in deze tijd? Vijf jaar later beleefde u uw coming-out. Waren uw ouders verbaasd? Hoe gaat het met de homo-emancipatie? Uw zoon heeft twee vaders, is donker en groeit op in een overwegend witte woonplaats. Hoe is dat voor hem? Kwam er vroeger een echte zwarte piet in huize Van der Vorst? Kijkt u dankzij uw zoon ook anders naar uw programma's? ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 93