na ook Matthijs van Nieuwkerk gestrikt? ,,We waren heel ver. Matthijs zou stoppen met De Wereld Draait Door, maar het was zeer de vraag of hij weer een dagelijkse talkshow wilde doen. Hij besloot bij de NPO te blijven. Dat begrijp ik. Hij kan daar de dingen doen die hij wil. Er zit alleen minder druk op.'' Heeft u Jeroen Pauw ook gepolst? ,,Ik heb hem een keer gesproken. Hij vond het, dertig jaar nadat hij bij RTL begonnen was, best interessant. Maar al snel zei hij: 'Ik voel me thuis bij de NPO'. Prima.'' Het werden Eva Jinek en Beau van Erven Dorens in de late avond. Eindelijk, voor Beau. ,,Beau had het in de zomer al eens goed gedaan en stond te trappelen. Het was voor ons wel duidelijk dat de latenight- talkshow afwisselend gepresenteerd zou worden. Je kunt het niemand aandoen 220 keer per jaar in z'n eentj e een talkshow te doen. Dan brand je op. Beau en Eva hebben onze late avond echt een boost gegeven.'' Bent u een jaartje onderweg, komt coro na om de hoek kijken. Was er paniek? ,,Paniek is een groot woord, maar door corona besefte ik nog meer: wij zijn een commerciële zender. De advertentie inkomsten kelderden, bedrijven draaiden de geldkraan dicht. De wereld stond op z'n kop. We zijn creatief geweest met Beau blijft binnen. Met extra afleveringen van All You Need Is Love. Mocro Maffia hebben we naar voren gehaald, en Jinek en Beau. Dat werkte gelukkig goed. En het was fan tastisch om te zien hoe goed de nieuwsaf- deling werkt. Die brak, net als bij de NPO, record na record.'' Heeft u mensen de wacht moeten aan zeggen? ,,We hoefden niet te reorganiseren, maar moesten wel bezuinigen. Een aantal free lancers en mensen met tijdelijke contracten moest vertrekken. Dat is niet leuk, nee. Ik weet hoe het is. In 2007 kreeg ik van Erland Galjaard te horen: vanafnu krijg je een projectcontract. Ik was woest. Moest het nota bene uit het AD vernemen. Ik ben zijn kamer binnengestormd. Ik geloofdat hij die vechtlust wel kon waarderen. Hij is 180 graden gedraaid en heeft me alle kansen gegeven. Als je echt iets wilt, moet je er voor vechten. Dat heb ik altijd gedaan.'' 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 92