'Toen ik werd gebeld, voelde ik een kriebel die me niet meer losliet' ,,Ik heb het lang gedaan, bijna dertig jaar. Mijn ouders, die in 2018 overleden, waren altijd supertrots dat ik programma's pre senteerde. Misschien heb ik dat om die re den wel zo lang gedaan. Dat je het als kind goed wil doen voor je ouders. Toen zij er niet meer waren, was het misschien mak kelijker om ermee te stoppen. Bovendien: ik werd niet meer uitgedaagd. Dit is een nieuwe wereld. Ik heb hier veel te leren.'' ,,Ze waren blij geweest, maar ik denk dat ze het nóg leuker hadden gevonden als ik was Vier maanden was hij bezig met de toptransfer, in het diepste geheim. Eva Jinek, de grande dame van de NPO, naar RTL halen - als dat toch zou kunnen? Peter van der Vorst (48) glundert als hij terug denkt aan zijn eerste wapenfeit. ,,Het eerste gesprek vond plaats bij mij, aan de keukentafel. Niets mocht uitlekken. We hadden zoveel te bepraten. Later heb ben we ook een paar keer met Beau erbij afgesproken. Eva had zoveel vragen. Waar kwam ze terecht? Hoe journalistiek onaf hankelijk kon ze zijn? Ze wilde haar hele redactie meenemen. We hebben ook een keer een zaaltje gehuurd in Amsterdam. Kregen we van tevoren een sleutel, zodat niemand wist wie er naar binnen ging. Dan kwam eerst Beau en tien minuten later Eva met pet en een grote zonnebril.'' Zijn maanden durende missie werd bezegeld met een handdruk. ,,Tot het moment dat ze haar handtekening zette, vond ik het spannend, al had ik na het eerste gesprek al een yes-moment.'' Sinds 1 maart 2019 is Peter van der Vorst directeur content bij RTL. Zijn werk als presentator, tv-maker en producent ver ruilde hij voor een functie in de directie kamer. Zonder slag of stoot gebeurde dat niet. ,,Ik heb eerst nee gezegd toen Sven Sauvé, ceo van RTL, me belde'', zegt hij in de tuin van het statige hotel-restaurant De Witte Dame in Abcoude. ,,'Ik denk niet dat je mij moet hebben', zei ik. 'Ik ben een maker.' 'Juist daarom', antwoordde hij. Sven wist me enthousiast te krijgen. Ik voelde een kriebel die me niet losliet. Ik kreeg er energie van. En die was ik eerlijk gezegd een beetje kwijt.'' blijven presenteren. Dan zagen ze me ten minste op televisie. Vooral voor oudere mensen is televisie magisch. Vroeger had je een paar zenders. Kwam je op tv, dan was je wereldberoemd. Echt een ster. Tegen woordig is dat veel lastiger door de enorme versnippering van het medialandschap.'' ,,Ik vond het een eer dat ik gevraagd werd voor het grootste mediabedrijf van Neder land, maar ik geef niets om status. Ik weet ook dat je van alles over je heen kunt krij gen. Daar zag ik niet tegenop; ik was al gewend om in de spotlights te staan. Ik kan kritiek makkelijk van me af laten glijden.'' ,,Ik stapte als het ware in een aardbeving, zo voelde het. RTL Late Night werkte ge woon niet. Heel vervelend voor presentator Twan Huys, die ik graag mag. Grote pro gramma's als Miljoenenjacht en Ik hou van Holland vielen weg. Aan de andere kant betekende het dat we ook min of meer opnieuw konden beginnen. Meer kansen voor nieuwe talenten, zoals Ruben Nicolai, die een enorme stap heeft gemaakt. En van bijvoorbeeld Geraldine Kemper gaan we ook nog veel meer zien.'' Had u genoeg van programma's maken? Denkt u weleens: hadden mijn ouders dit nog maar meegekregen, directeur van RTL...? Speelde ijdelheid ook een rol bij uw besluit om ja te zeggen? Uw start was nogal turbulent. Linda de Mol en Wendy van Dijk hadden hun vertrek naar Talpa aangekondigd en in uw eerste werkweek ging de stekker uit RTL Late Night. U moest op zoek naar een nieuwe talk- showhost voor de late avond. Had u bij-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 90