26 Wie langzaam gaat, gaat ver DEZE WEEK Een opgezette quagga 16 en andere topstukken uit de depots van Naturalis Zin in de herfst met 36 portobello steaks van Ottolenghi Tosao is Joods, Japans én Nederlands. 'In Japan had ik het zwaar gehad' 4 Goeie zaak Kees van Keeken groeide op tussen de schoenendozen 6 Geld Geluk Mie en shirts van Ralph Lauren als enige uitspatting 7 Egbert Jan Steelse blikken van verveelde echtgenotes 8 Interview Peter van der Vorst 'Ik vecht voor mijn idealen en mijn gezin' 15 Fijn spul Acteur Everon Jackson Hooi smeert Smeris op z'n brood 23 Lieve jongens Sandra's oudste zoons willen er even niet bij horen 25 BV De Liefde 'Ik wil me er niet voor schamen dat ik maagd ben' 31 Midlife Meester Leo's eerste les in 24 jaar 32 Lezen Van Stefan Hertmans mag het schuren en wringen 34 Kinderboekenweek Pietje Bell was Gipharts eerste boekenvriend 38 Reizen Meerdaagse wandeltochten door heel Europa 43 Joost mag 't weten Consternatie over 'slap geouwehoer' in familie-app 44 Puzzelen Win een robotstofzuiger of een warmtedeken Een leger hoofd. Een betere conditie. Onthaasten. Of gewoon een hond die de bank niet kapot knaagt. Rede nen genoeg om te wandelen. Steeds meer blogs en boeken verschijnen over de voordelen ervan. Mijn halve timeline staat vol met wandelfoto's van vriendinnen. De ene verslindt Franse kilometers met man en rugzak. De andere wandelt haar spiksplinternieuwe coronahond zindelijk. Wie langzaam gaat, gaat ver. Een grandioos credo dat me al vaak heeft geholpen mijn ongeduld te sussen. Vooral bij zaken in de categorie hoofdbrekens danwel hartzeer, zoals monsterklussen en rouw processen. Ook bij piano leren spe len en afvallen werkt-ie goed. Maar bij wandelen trek ik de grens. Ook al heb ik als kind heel wat vakanties bergwandelend doorgebracht - compleet met achterna gezeten wor den door wilde paarden - dat lopen doet het 'm niet bij mij. Te traag. Af en toe een stukkie lopen langs het water tussen het thuiswerken door, oké. Maar verder: laat mij maar wiel rennen. Onderuitgezakt lezen hoe reis journalist Nanda Raaphorst hon derden kilometers wandelt door ravijnen, kloven en over kammen - dat vind ik dan wel weer lekker. Hoe ze steile bergen beklimt aan de Spaanse kust. Of met een zuidwester langs steile rotswanden trekt in het Zwarte Woud. Geniet vooral mee van haar vijf wandelingen in Europa op pagina 38. Ik doe intussen W een ommetje. O d fi COLOFON Chef ADR Magazine Sara van Gorp Artdirection Henk Marseille Chef redactie Mark Roos Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Sandra Donker, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst Vormgeving Sasja Kooistra, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook @admagazine [®J Instagram ad_nl w Jm Sara van Gorp ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83