OZCAN AKYOL Man steekt om zich heen bij oude pand van Charlie Hebdo 7 j i - - \\V X N Gaspedaal vindt ze allemaal gas pedaal 6 zaterdag 26 september 2020 Column ^0 @OzcanAkyol Het besluit had wat voeten in de aarde, maar uiteindelijk ging het kabinet na protes ten uit ons land toch overstag; een coronaboete leidt niet langer tot een strafblad en het verschuldigde bedrag wordt behoorlijk verlaagd, in de meeste gevallen tot maxi maal 100 euro. Ik weet zeker dat deze draai een flinke opluchting betekent voor de nodige spijtoptanten. In elk geval zal onze minister van Justitie en Veiligheid, een van de geestelijke vaders van de coronaboete, zelf ongetwijfeld ook héél blij zijn, want hiermee veegt hij zijn eigen straatje schoon. Een justitiële aan tekening is toch onhandig voor ie mand die law and order predikt. Het bovenstaande bericht werd enigszins overschaduwd door de reuring in Tilburg, waar burge meester Theo Weterings (VVD) het plan had opgevat om toestem ming te geven aan uitzinnige supporters om zich te verenigen op een plein. Daar konden ze samen naar een wedstrijd van hun voetbalclub kijken. De burgemeester wist vooraf dat het uit de hand ging lopen, dat geeft hij ook ruiterlijk toe, maar de andere optie was dat er allerlei illegale feestjes zouden plaats vinden. Ik las zijn verklaring goed, maar interpreteerde de tekst toch an ders: Weterings was vooral bang om ruzie te krijgen met de harde kern en wilde niet dat zijn repu tatie een deuk zou oplopen, daar om nam hij willens en wetens dit risico. Maar de grootste aanfluiting volgde een dag later: de burge meester vertelde aan het radiofenomeen Sven Kockelmann dat we misschien helemaal geen betaald voetbal meer moesten orga niseren, omdat de supporters zich niet konden ge dragen. Hoewel je het op voorhand niet zou denken, lijken de kwesties rond de minister en de burge meester ontzettend op elkaar. Allebei zijn ze niet in staat om waar te maken waarvoor ze zijn aangesteld, en daarom veranderen ze de spelregels of geven ze ande ren de schuld. Er wordt weleens hardop af gevraagd waarom het volk zich baldadiger begint te gedragen. Hoe het toch kan dat steeds meer mensen de coronaregels ronduit negeren? Dat is simpel: naast on zekerheid en frustraties, over het alledaagse leven, begint pover leiderschap mensen ook op de zenuwen te werken. We staan voor een tweede golf. Zonder twijfel zullen binnenkort meerdere regionale lockdowns volgen. Grote kwesties vragen om grote leiders. Waar zijn die van ons? Ze zijn niet in staat waar te maken waarvoor ze zijn aangesteld ,,Een aanval op een symboli sche plek op een symbolisch moment.'' Zo omschreef de Franse premier Jean Castex de steekpartij gisteren bij de voormalige redactieruimte van het magazine Charlie Hebdo. Er vielen twee gewonden. Cyril Rosman Parijs De verdachte is een 18-jarige Pa kistaan. Hij stak rond het middag uur met een vleesmes twee, naar het lijkt, willekeurig gekozen mensen neer vlak voor het ge bouw in de Rue Nicolas Rappert waar tot enkele jaren geleden de redactie van het satirische maga zine Charlie Hebdo was gevestigd. De slachtoffers, een man en een vrouw, raakten zwaargewond maar zijn niet in levensgevaar. De dader ging er na de steekpartij vandoor, maar werd later ver derop in de stad aangehouden. De verdachte is een bekende van de inlichtingendiensten, zo melden Franse media, onder meer vanwege verboden wapen bezit. Justitie opende een terreur onderzoek naar de steekpartij. Er werd ook een tweede man, een Algerijn van 33 jaar oud, gearres teerd. Over zijn rol was gisteren nog geen duidelijkheid. De slachtoffers werken voor het mediabedrijf Premières Lignes, dat onder meer tv-documentaires maakt. Ze stonden op het mo ment van de aanval buiten een si garetje te roken. ,,De dader is niet in het gebouw geweest, maar is weggegaan nadat hij had toege slagen'', zei Paul Moreira, oprich ter van het bedrijf. De plek van de aanval is symbo lisch. Premières Lignes zit in het- i Plek voor aanval is symbolisch, zegt de Franse premier zelfde gebouw waar in januari 2015 twee moslimextremisten binnendrongen en elf redactiele den van Charlie Hebdo doodscho ten. Het magazine had spotpren ten van de profeet Mohammed gepubliceerd. De redactie van het magazine verhuisde naar een ge heime locatie. Onlangs begon in Parijs de rechtszaak tegen een hele reeks verdachten. Toen het nieuws over de steekpartij gisteren in de rechtszaal doordrong, werd de zaak korte tijd stilgelegd. O, Audi, A5, 2016 Zoeken (596) Gaspedaal.nl verzamelt alle occasions van elke autosite in Nederland. Zo krijg jij het allergrootste zoekresultaat en kun je het beste vergelijken. GO eiderschao •POUW VAKGARAGE SJULBJ Van den Brug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6