HOPE, USA Verslag vanuit het hart van Amerika 13 'Misschien heb ik het mis, maar ik denk dat dit een van de beste landen van de wereld is' Droomland Amerika is depressief geworden. Is er nog hoop in de VS? Correspondent Karlijn van Houwelingen reist in de aanloop naar de presidentsverkiezingen langs tien dorpen en steden met de naam Hope. Vandaag deel 1: Hope, Maine en je vooral niet druk maken om dingen waar je geen controle over hebt - zo kun je in het gehavende Amerika van vandaag nog steeds vooruit komen, daar is hij van overtuigd. „Misschien heb ik het mis, al heb ik flink wat gereisd. Ik denk dat dit een van de beste lan den in de wereld is. Er is een over vloed aan kansen, enorme diver siteit aan mensen, diversiteit aan ruimte - je vindt hier elk klimaat, van besneeuwde bergen tot re genwoud en woestijn. En het ligt eigenlijk allemaal voor het grij pen, als je bereid bent hard te werken, vastberaden bent, en niet luistert naar wat andere mensen zeggen.'' Andrew Bridge (42) woont in Hope, een dorpje in kuststaat Maine. Het is mijn eerste halte op een wekenlange reis door 23 staten die ik Project Hope heb genoemd. De afgelopen maanden schreef ik zoveel deprimerende verhalen over de VS dat ik, met de verkie zingen op komst, wil weten of de Amerikanen er net zo zwaarmoe dig van zijn geworden als ik. Bo vendien, de eerste branden in het westen kondigen wéér een apoca lyptisch bosbrandenseizoen aan, de democratie en rechtsstaat staan onder grote druk. De VS werd al geregeerd door het grote geld, de regering Trump is nu bezig van de overheid een veredelde depen dance van zijn vastgoedbedrijf te maken. Humeur Hoe is het humeur van de Ameri kanen, nu de pandemie maar slachtoffers blijft maken en het vi rusleed gepaard gaat met ar moede? Wat doet het met ze, de tv die brandende winkelpanden en plunderaars toont? Hebben ze nog hoop voor de toekomst van de VS? Het was altijd zo'n optimistisch land, waar het enthousiasme niet op kon. Als het je ergens niet merika smacht naar troostvoedsel. Barbecue vlees, kaasma- caroni - het vliegt de keu ken van chef Andrew Bridge uit. Dat komt, denkt hij, omdat zo'n bord langzaam gerookte runder- borst je in crisistijd het idee geeft dat alles normaal is. De VS be leefde een rampzomer. En toch, terwijl coronarecords werden ge broken en horecabaas na horeca- baas ermee stopte, opende Bridge hier in Maine stoïcijns de deuren van zijn eerste eigen restaurant. Bij Station 118, gevestigd in een oud benzinestation, stond op dag één een rij tot om de hoek. De verwachte omzetcijfers worden naar verluidt continu gebroken. Er zijn al plannen voor meer vestigingen, het liefst langst de hele oostkust van de VS. ,,Ik denk niet zoals een nor maal mens. Als de pandemie er ger wordt, maak ik me wel zor gen als het zover is'', zegt Bridge als hij de rookoven vol varkensvlees en kip- pendijen even met rust kan laten. Volhouden, GO ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2020 y; v 8 i |S,- Andrew Bridge, ondernemer. Heidi Kelley, thuisblijfmoeder. Ron Howard, teler. Vrees en verwarring in het land van overvloed LEES VERDER OP PAGINA 14 FOTO'S SERGIO AVELLANEDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61