Saskia Noort Een actiegroep van likmevestje Zo doen zij dat Britten hebben geen greintje respect voor virusontkenners VEEL GEDEELD 'Het zou je verboden moeten worden om op de buis te verschijnen' 12 Antwoorden worden niet vertrouwd, want vertrouwen dat hebben ze in Willem Freaky Hoody Saskia Noort schrijft op deze plek wekelijks over nieuws dat haar raakt. In Nederland kregen de influencers van #ikdoenietmeermee afgelopen week bakken kritiek over zich heen. Ook in het Verenigd Koninkrijk zijn corona sceptici weinig populair. De 'mafketels' en 'leugenaars' worden op televisie keihard aangepakt. GEERT LANGENDORFF LONDEN De kijkers van Good Mor ning Britain moesten op i september de slaap nog uit hun ogen wrijven, toen de presentator zijn gast Piers Corbyn uitmaakte voor mafketel en leugenaar. Tv-dokter Hilary Jones deed er nog een schepje bovenop. ,,Je bent gevaarlijk", zei hij tegen Corbyn. ,,Je bent geen medicus. Ik weet niet waar je je fake news vandaan haalt. Het zou je verboden moeten worden om op de buis te verschijnen.'' Voor het oog van de natie werd Piers Corbyn, geloofs genoot van virusontkenner Willem Engel en broer van voormalig Labourleider Jeremy Corbyn, doelbewust afgeschilderd als een krank zinnige. Met complotden kers hebben de Britten geen mededogen. Dan gaan ogenblikkelijk de hand schoenen uit. Corbyn is een van de orga nisatoren van Unite for Freedom, een groep die niet gelooft in de pandemie. De politie arresteerde hem al tweemaal. Voor het overtre den van de regels kreeg hij 22.000 euro boete. De de monstraties, matig bezocht, leidden niet tot excessen. Wat in Groot-Brittannië meespeelt, is de heiligver klaring van gezondheids dienst NHS. Achterdochtige geluiden die in Nederland over het RIVM klinken, zul je bij de Britten niet snel horen. Het NHS-logo werkt als een crucifix op vampiers. Agressief ageren tegen smeekbedes van dokters en verplegers om mondkapjes te dragen, gaat zelfs fanatie kelingen een brug te ver. In Westminster geldt het zelfde. Een politicus als Thierry Baudet, die Willem Engel zegt te steunen, zou in Engeland direct geïso leerd komen te staan. De presentator van Good Morning Britain, Piers Mor gan, kan als geen ander met rotte eieren smijten. De pu blieke afranseling van Cor- byn, die niet geloofde dat premier Johnson bijna stierf aan het virus 'maar aan iets anders', was voor hem een routineklus. Wie de NHS in een kwaad daglicht stelt, staat meteen op onover brugbare achterstand. Maar inmiddels zijn we uit gelachen om Famke en hebben we allemaal de meme van haar nerveuze hoofd in onze appgroepen ontvangen. Hoe is het met Bizzey? Die heeft de reactie mogelijkheid op zijn sociale media uitgeschakeld en is vast weer een kinderlied aan het schrijven over drugs, doggystyle en vrouwen die vies doen. Ook is hij een van de gezichten van de nieuwe omroep Zwart, wat maakt dat ik nog even wacht met lid worden. Want ze mogen dan hun domme actie heb ben teruggetrokken, ze zijn niet ineens anders gaan denken over het virus, en hebben hun complottheo- rieënen allang verspreid on der hun miljoenen jonge volgers. Willem Engerd heeft de focus even verlegd naar het oproepen van be dreigen van zorgcentra die de deuren sloten na gevallen van corona en mensen die wachten in de coronateststraat. Weten we nog hoe Lange Frans openlijk fantaseerde over een moordaanslag op Rutte? Terwijl wij ons opwinden over een tweet van Akwasi uit 2007, gebeurt dit nu. Gewoon op YouTube. Volslagen idioten die oproepen tot burgeroorlog, moordaanslagen en bedreigen van zorgverleners. Waarom? Omdat ze een fissa willen en ouderen en zwakkeren de tering kunnen krijgen. Vragen hebben ze en de antwoorden die ze krijgen worden niet vertrouwd, want vertrouwen, dat hebben ze in Willem Engerd en zijn schimmige Facebookgroepen. 'Alleen samen krijgen wij de overheid eronder', dat is de boodschap die ze verspreiden en ik krijg daar heel erg de kriebels van. Er wordt te makkelijk oorlogs taal gebruikt. Ik heb ook vragen, ik vind ook niet alle maat regelen even begrijpelijk, ik geloof ook niet in het sluiten van de horeca om 12 uur, maar Free the People, serieus? We leven niet in Noord-Korea. Als we ons door Lange Frans en Willem Engerd laten bevrijden, dan zijn we er over enkele jaren net zo aan toe. Dus influenza's, prima dat jullie piepels willen frieën, dus hup schudden met die billen, het is niet moeilijk voor je, op naar Belarus! at betreft haten was me dit toch een heer lijke week, echt genieten geblazen. Er was even geen verschil tussen links en rechts, eindelijk konden we ons even verbinden, samen haten, samen lachen, samen graaien in de virtuele kist rotte tomaten en gooien maar, naar de domste van de klas. Angela de Jong kon zich verkneukelen, samen met Eva Jinek. Volgespoten lippen, lege hersens. Famke Louise, er komt vast weer een docu op Videoland. Want domme vrouwen, we houden ervan. Hoe breken we een kijkcijferrecord: door een domme vrouw uit te nodigen om te raaskallen. Ondertussen haalden de andere DN'ers (Domme Nederlanders), nadat ze hun vrouwelijke collega voor de bus hadden gegooid, snel hun stupide posts weg. O jee, daar gaan onze volgers, daar gaat de poen. Een actie groep van likmevestje, aangespoord door Willem Engerd, de man die we inmiddels gevaarlijker dan corona kunnen noemen. Zou de ruim halve ton aan overheidsgeld, bedoeld voor influenza's als Bizzey en Famke om hun volgers aan te sporen zich vooral aan de maatregelen te hou den, recht in de zakken van de viruswaanzinnigen te recht zijn gekomen? Ver moedelijk. Sylvain Helaine, docent op een basisschool en tattoo-enthousiasteling, is de meest getatoeerde man van Frankrijk. Helaine, bijgenaamd 'Freaky Hoody', erkent dat hij sommige leerlingen op het eerste gezicht angst inboezemt. ,,Maar de kinderen leren dankzij mij veel over tolerantie en respect voor anderen.'' foto afp ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2020 GO l-OIO GEI IY IMAGtS ALWAY 1TH TRAINING TOR THE ABDOMEN |G FOR1HE GLUTEALS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60