Hoek-verdediger Wilson voelt nog geen extra druk pïff i§ BARRY VAN DER HOOFT Hekkensluiter tegen medekoploper ZEELAND 15 De nog puntloze ploeg van trainer Kevin Hollander zal vandaag tegen Excelsior'31 boven zichzelf moeten uitstijgen voor een 'resultaat'. Goes Na drie nederlagen op rij staat Goes laatste in de derde divisie. Het nog ongeslagen Excelsior'31 bezoekt za terdag sportpark Het Schenge. ,,Zij zullen kwalitatief iets beter zijn, meer de bal hebben en over meer ervaring beschikken'', voorspelt trainer Kevin Hollander. Vorig seizoen sloten Goes en Ex celsior'31 het seizoen af met het zelfde aantal punten. De clubs had den 23 duels nodig om beslag te leg gen op 31 punten. Vanwege het vroegtijdige einde van het seizoen troffen de teams elkaar één keer. De Goesenaren gingen in oktober hard onderuit. Het werd 0-4. Het was de laatste wedstrijd van Ruud Pen- nings als trainer van de club. Op dit moment zijn de verschil len op de ranglijst groter. Goes heeft nog nul punten, terwijl de be zoekers zeven punten hebben. Bui tenom de competitietussenstand spreken er nog meer statistieken in het nadeel van het elftal van trainer Kevin Hollander. Ontmoetingen met DVS'33 (1-5) en Staphorst (3-1) resulteerden voor de rood-witten in kansloze nederlagen. Excelsior'31 won juist van beide opponenten. De oefenmeester realiseert zich dan ook dat de bezoekers de favoriet zijn. ,,Zij zullen kwalitatief iets be- De jongens zijn met de neus op de feiten gedrukt af en toe hoog drukzetten en vanuit de omschakeling.'' In de eerste weken van het nieuwe seizoen kon Goes nog wei nig potten breken. ,,De jongens zijn met de neus op de feiten gedrukt. Onze spelers moeten zich van hun beste kant laten zien, willen we een resultaat boeken. Wij wisselen onze hoge pieken nog te vaak af met te diepe dalen.'' Siebe Schets In tegenstelling tot de wedstrijd vo rige week tegen VVOG (1-0 neder laag) is Siebe Schets weer beschik baar. De spits kampte met een hamstringblessure. ,,Hij is niet al leen belangrijk met zijn doelpun ten'', benadrukt Hollander. ,,Hij kan een bal vasthouden op de helft van de tegenstander en hij is bereid om voor de ploeg arbeid te leveren zonder bal.'' Nazario de Fretes doet niet mee tegen Excelsior'31. Hij onderging vrijdag een coronatest en wacht nog op de uitslag. Hiep Nguyen, Jussi Gerritse en Ryleigh Doesburg zijn nog altijd geblesseerd. ter zijn, meer de bal hebben en over meer ervaring beschikken. Mis schien schrikken zij van het veld. Daar moeten we gebruik van ma ken. We willen gevaarlijk zijn met Column @Barryvdh9 Hoe lang zouden we nog voetballen met z'n al len? Een weekje? Mogen we nog twee wedstrijden bele ven? Misschien drie? Een ant woord is nog niet te geven, maar de vooruitzichten zijn niet al te best. Het coronavirus grijpt weer om zich heen, een volgende lock- down lijkt een kwestie van tijd. Vandaag komen onder meer Kapelle en De Meeuwen niet in actie, vanwege coronabesmettin gen bij de tegenstander of bin nen de eigen selectie. Voor onder meer vier mannenteams van voetbalvereniging Steen geldt morgen hetzelfde. Het is niet meer dan logisch dat wedstrijden worden uitgesteld, zodra clubs direct of indirect met besmettin gen worden geconfronteerd. We willen graag ons oude, ver trouwde leventje terug, maar te gelijkertijd willen we het virus ook niet oplopen. Een nieuwe lockdown zou ook een nieuwe periode zonder voetbal en andere sporten bete kenen. Nu zijn er natuurlijk veel belangrijkere zaken op de wereld, dat weet ik ook wel. Maar de eer dere voetballoze periode, vanaf half maart tot deze zomer, heeft geleerd dat veel clubs het bij een nieuwe lockdown héél moeilijk zullen krijgen. De afgelopen maanden hebben ze al weinig in komsten gehad en het is de vraag of een aantal clubs zo'n nieuwe periode van stilte wel overleeft. Nadat voetballen weer was toegestaan werd deze zomer in Hoek besloten om aan iedereen entree te vragen, bij alle wed strijden. Dus ook leden, sponsors en donateurs moesten de porte- Dat viel niet bij iedereen in goede aarde monnee trekken. Zij betaalden 6 euro voor een staanplaats, voor een plek op de tribune moest nog 2 euro extra worden betaald. Niet-leden betaalden 10 euro voor een staanplaats. Dat viel niet bij iedereen in goede aarde. Zo begon een supporter op leeftijd te klagen dat zijn pensi oentje werd opgeknibbeld. Een aantal andere fans kwam ook in opstand, zij wilden de thuiswed strijden boycotten. Of dat ook daadwerkelijk is gebeurd durf ik niet te zeggen. Veel mensen le ken thuis te blijven vanwege de coronamaatregelen, de sfeer was niet zoals die kan zijn. Ik vind het altijd jammer als mensen thuis blijven vanwege de entreeprijzen. Eén voetbal wedstrijd of drie glazen bier? Ik kies voor optie één. Misschien denk ik er te makkelijk over, maar voor een paar euro je wor stelende club steunen, dat valt toch wel te overzien? Stel je voor dat de poort van het sportpark straks helemaal niet meer open gaat, omdat jouw club door co rona daadwerkelijk is omgeval len? Dat wil toch niemand? Laten we hopen dat het zover niet komt. Dat we allemaal weer het echte voetbalvirus kunnen voelen. Dat voel je van binnen. Langs de lijn, bij jouw cluppie. De rechtsback, die volgende maand 30 wordt, is aan zijn tiende seizoen bij Hoek bezig. Vandaag treft Wilson een ploeg waartegen hij en Hoek nog nooit speelden. Hoe kijkt hij terug op de 2-1-ne- derlaag tegen FC Lisse? ,,We ver- dienden het niet om te winnen, maar een gelijkspel had er wel in gezeten. Ik vond FC Lisse niet sterk, maar ons ook niet. Na de 0-1 waren we het even kwijt, daarna hadden zij de overhand en kwa men ook nog op 0-2. In de tweede helft hebben we ze vol onder druk gezet, maar scoorden we helaas maar één keer. Die gasten zaten er helemaal doorheen. Ze hebben nog één kans gehad, verder niks.'' Verkeerde kant Het was, vindt Wilson, net als de verhalen van de eerste twee wed strijden. ,,We hebben onszelf nu drie keer op rij tekort gedaan. Er had in al die wedstrijden meer in geze ten. Het is drie keer de verkeerde kant opgevallen voor ons.'' Tegen VVSB (1-1) gaf Hoek ver in blessu retijd de winst uit handen, tegen VVOG (0-0) miste het legio kansen én vlak voor tijd een strafschop. De rechtsback zegt niet onrustig te worden van de tegenvallende resul- taten. ,,Ik voel geen extra druk. Al weten we wel dat we nu echt moe ten winnen.'' Je zou op voorhand zeggen dat Hoek tegen een promovendus drie punten moet kunnen pakken. Wil son: ,,Toch hebben we het vaak las tig tegen zulke ploegen. Ik vind dat we het juist tegen de ploegen die We verdienden het tegen FC Lisse niet om die wedstrijd te winnen bovenin meedraaien vaak aardig doen. Vorig seizoen wonnen we bijvoorbeeld bij Sparta Nijkerk, dat toen de koploper was. En bij DVS'33 pakten we een punt. Aan de andere kant: van een ploeg als Ter Leede verloren we twee keer. In het verle- den hadden we tegen topploegen soms niks te vertellen. Dat kan nu anders zijn, denk ik.'' In Assen treft Hoek dus een ploeg waartegen het nog nooit speelde. Het is ook de eerste keer dat de Zeeuws-Vlaamse formatie een of ficiële wedstrijd in de provincie Drenthe speelt. Daarmee vinkt Hoek ook de laatste provincie van Nederland af waarin het officiële duels speelde. Trainer Lieven Ge- vaert trainde donderdag met een volledige groep. Van de negentien spelers tellende selectie, die vanaf maandag met Istvan Bakx wordt uitgebreid, gaat alleen Mike Segers niet mee naar Assen. De jonge aan valler, die tegen FC Lisse als invaller zijn officiële debuut maakte, speelt met het tweede elftal de derby te gen Kloetinge 2. ACV heeft net als Hoek uit drie competitiewedstrijden pas twee punten verzameld. De ploeg uit As sen wacht nog wel steeds op het eerste doelpunt. \0 zaterdag 26 september 2020 PM Alle cijfers zijn in nadeel van Goes Len Wolters Kevin Hollander. foto rené VAN DER VLIET -Kevin Hollander Goes is één van de vijf teams in de derde divisie zonder overwinning. Ook Hoek, ACV, Ter Leede en Odin'59 staan nog op nul overwinningen. Omvallen WITTE-BOUSSEi^ 33 ASSURANTIËN BV Fabian Wilson is bij Hoek aan zijn tiende seizoen bezig. De selectie van Hoek vertrok gistermiddag al richting Assen, waar het vandaag aantreedt tegen ACV. Op het duel met de promovendus staat aardig wat druk, omdat de Zeeuws- Vlaamse derdedivisionist ver van huis móet winnen. Daarmee kan het de vervelende smaak van de matige seizoensstart enigszins wegspoelen en tegelij kertijd verliest Hoek de topploe- gen niet nu al uit het zicht. ,,We hebben onszelf drie weken op rij tekort gedaan'', zegt Fabian Wil son. Barry van der Hooft Hoek -Fabian Wilson (30) erima

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43