DOORDEWEEKS is zij docent IN HET WEEKEND is zij draagconsulent 9 wachts een nieuwe passie in het le ven van Nancy gekomen. Na de ge boorte van haar zoontje, krijgt ze van een vriendin een draagdoek om de kleine in te dragen. In het begin is het een worsteling met de juiste draag- vorm. Via via komt ze bij een draag- consulente terecht. ,,Er ging een wereld voor me open. Het is zo ontzettend fijn om je kindje zo intiem bij je te kunnen dragen. Het heeft een heel positief effect op de hechting tussen ouder en kind." Nancy Seghers uit Terneu- zen is met 34 jaar nog niet zó lang uit de schoolban ken. Toch kan de docente Maatschappelijke Zorg op Scalda al putten uit een schat aan werkerva ring. Ondertussen bouwt ze ook haar bedrijfje uit. Al tijdens haar studie aan de pabo begint Nancy met het werken in de zorg. Het werken met allerlei doel groepen brengt veel plezier en levert een schat aan ervaring op. Ze werkt met verstandelijk gehandicapten, maar begeleidt ook activiteiten voor dementerende ouderen. Een vaca ture waarin ze lesgeven met zorg kan combineren, betekent dan ook de ideale start van haar carrière. ,,Ik kwam terecht op een gesloten afde ling in de jeugdzorg. Als docente zorg en welzijn gaf ik daar les aan jonge ren van 12 tot en met 18 jaar oud. Het was een soort experiment, dat ont zettend goed bevallen is." Zeeuws-Vlaanderen Voor de bezoeken aan de consulent moet Nancy Zeeuws-Vlaanderen uit. Ten zuiden van de Westerschelde was geen enkele consulente. Nancy besluit in dit gat te springen en zelf aan de slag te gaan. ,,Ik heb drie jaar geleden een oplei ding bij een heuse draagschool in België gevolgd. Al snel kreeg ik het best druk met aanvragen. Door co rona is het de laatste tijd wat rustiger geweest, maar gelukkig trekt het weer aan. Er zijn periodes dat ik elke week wel een consult heb. Vaak doe ik die 1-op-i, maar ik help ook stelle tjes en hele vriendinnenclubjes." Als naam voor haar bedrijfje heeft Nancy gekozen voor 'Wrap 'N Care'. ,,Het is een naam, die breed uitgelegd kan worden. Het zal je niet verbazen, ik wil de optie openhouden om in de toekomst uit te breiden. Zo lijkt het me prachtig om aan de slag te gaan met babymassage. Bijdragen aan een warme hechting tussen ouders en het kind vind ik zo ontzettend mooi.'' Als ik een consult geef, ga ik ook pas weg als mensen gerust zijn en de techniek van het dragen helemaal on der de knie hebben. Als je onrustig bent, heeft dit een negatief effect op je kindje. De tijd nemen voor dingen en rust uitstralen is zo ontzettend be langrijk bij jonge kindjes." Bijdragen aan een warme hechting tussen ouders en kind vind ik ontzettend mooi De volgende stap is het lesgeven op de entreeopleiding van Scalda, het eerste niveau van het mbo-onder- wijs. Om de binding met het werk veld niet te verliezen, gaat ze ook aan de slag als flexibel inzetbare kracht in de jeugdzorg. ,,Mijn hart ligt echt bij het begeleiden en helpen van jonge ren met allerlei problemen. Ik heb me ingeschreven bij Careflex, een or ganisatie die mensen inschakelt op plekken waar tijdelijke nood aan per soneel is. Het heeft ervoor gezorgd dat ik zo ongeveer bij alle zorgorgani saties binnen Zeeland wel een kijkje in de keuken heb kunnen nemen. Het zorgde er ook voor dat ik ontzet tend drukke weken heb gekend. Het kwam regelmatig voor dat ik eerst les gaf en daarna zo snel mogelijk naar een woongroep moest racen. Soms nam ik ook nog een slaapdienst voor mijn rekening om de volgende och tend weer naar school te gaan. Uit eindelijk heb ik deze combinatie een jaar of drie volgehouden. Nadat in 2017 mijn zoontje Roan geboren is, werd het allemaal wat te veel." Ondertussen heeft Nancy haar droombaan gevonden: lesgeven in maatschappelijke zorg op niveau 4. Dat betekent niet dat ze stil zit. Steeds komt er een nieuwe uitdaging om de hoek kijken. ,,Aan de Hoge school Utrecht heb ik in deeltijd een master in gedragsspecialisatie ge volgd. Ik kan mijn leerlingen nu tal loze voorbeelden uit de praktijk ge ven, daar ben ik ontzettend blij mee." Alsof ze het nog niet druk genoeg heeft, is er drie jaar geleden onver- zaterdag 26 september 2020 Door de week werk je voor de baas. Zet je 's avonds de wekker en prop je 's ochtends vier boter hammen in je blauwe broodtrom mel. Elastiekje eromheen. Maan dag, dinsdag, woensdag, donder dag, vrijdag. En dan is het week end; je hobby wordt je werk. Je bent scheidsrechter bij het voet bal, lotusslachtoffer bij de EHBO, trekt de balletjes bij de bingo. Leuk. Weekend. Bas Dingenouts - Nancy Becker FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37