Bejaarde biljarters met hulp van de politie uit café gezet 6 Risico besmetting beperken Gehoon fersoon&y. In buurgemeente Middelburg kun nen sporters na een wedstrijd wel douchen. ,,Mits ze zich aan de regels houden en afstand bewaren", aldus de Middelburgse beleidsmedewer ker Dennis Winne. In de gemeente Veere nemen ze echter het zekere voor het onzekere. Onlangs vroeg een beheerder van een van de Veerse sporthallen of het nog veilig is douches schoon te maken als er nog stoom hangt. Het Veerse college stelt dat daar nog Het advies is eerst te wachten totdat de ruimte is geventileerd voordat de volgende groep sporters de ruimte betreedt weinig over bekend is. 'Het is wel zo dat eerder al is gebleken dat het Co ronavirus wel kleeft aan Aerosolen, kleine waterdruppels', zo schrijft het Veerse college in een nota. Het zocht via de Veiligheidsregio Zeeland contact met een arts van de GGD. Deze adviseert kleedkamers en douches niet te betreden als ze nog vol met condens of stoom staan. 'Het advies is eerst te wach ten totdat de ruimte is geventileerd voordat de beheerder of een vol gende groep sporters de ruimte be treedt. En om vooraf een raam open te zetten voor ventilatie zodat de beheerder de ruimte niet hoeft te betreden totdat het condens of stoom weg is.' Als er niet voldoende tijd is om de kleedkamer of douche te ventileren, moet er gewacht wor den totdat de condens of stoom weg is. Lukt dat niet dan is volgens het Veerse college het advies van de GGD-arts om niet te douchen en niet tussentijds schoon te maken. Het wijst er ook op dat groepen sporters vaak een langere periode onder de douche staan. 'De kans is aanwezig dat juist zij elkaar kunnen besmetten', schrijft het Veerse col lege. Het verwijst ook naar een ar tikel in de Telegraaf van 15 septem ber waarin staat dat elf spelers van het Vlaamse Rivo Riemst besmet raakten toen ze samen na afloop van een wedstrijd een douche na men. Mede om die reden vinden ze het niet verantwoord dat op dit mo ment de douches gebruikt worden en is opdracht gegeven ze af te slui ten. Winne zegt op zijn beurt dat hij contact heeft gezocht met de Vei ligheidsregio Zeeland en dat er geen speciale instructies zijn om douches van sportcomplexen af te sluiten. ,,Mits de gebruikers zich aan de regels houden." Hij geeft ook aan dat elke gemeente zelf extra maatregelen mag nemen. De gemeente Vlissingen kon donderdag en vrijdag nog geen ant woord geven op de vraag of sporters mogen douchen na een wedstrijd in een van de sporthallen. De biljarters - zeventigers, tachti gers en negentigers - hebben in het café aan de Oranjelaan hun biljart onderkomen. Ook tijdens deze co ronaperiode komen ze sinds een aantal weken weer bij elkaar. ,,De afspraak met de beheerder is dat we met z'n vijven kunnen biljar ten", legt voorzitter Dirk de Jong uit. Maar: soms willen er meer mensen komen. Ook nog geen probleem, volgens beide partijen. De Jong: ,,Er zijn er wel eens twee of drie extra. Die gaan dan aan een tafeltje zitten, op afstand van de biljarttafel, en drinken een kopje koffie. Ze zijn dan gewoon klan ten, zoals die er meer zijn. En af en toe wisselen we dan van plek." En daar wringt 'm de schoen, re ageert beheerder Ronny Menheere van het café. ,,Ze zitten met op af stand. Ze gaan dan met z'n allen aan de grote tafel bij het biljart zit ten. En ze lopen door elkaar. En dat is simpelweg niet de bedoeling. Het is gewoon tegen de regels en de afspraken. Dat kan niet." Toen het gisteren volgens Men- heere opnieuw niet goed ging, stelde hij een brief op waarin hij aangaf dat de mannen niet langer welkom zijn. ,,En we moesten ook Ze zitten niet op afstand. Ze gaan dan met z'n allen aan de grote tafel bij het biljart zitten. En ze lopen door elkaar meteen vertrekken", vertelt De Jong. ,,Nou, dat hebben we gewei gerd. Ik heb gezegd: we maken wel deze biljartmiddag af. Toen belde de beheerder de politie. Die agen ten zeiden: als de beheerder zegt dat jullie weg moeten, dan dien je dat te doen. Anders moeten we jul lie arresteren. Tja, toen zijn we maar naar huis gegaan." De Jong kan er nog steeds niet over uit. ,,Ons oudste lid is 98 jaar oud. Een aantal loopt met een rollator. Dat hoeft toch niet op deze manier!" Beheerder Menheere begrijpt op zijn beurt de houding van de bil jarters niet. ,,We proberen ons al lemaal aan de coronaregels te hou den, juist ook voor de ouderen. En dan gaan ze daar zelf zo mee om..." Bovendien werkt café Willem, via Philadelphia Zorg, met verstande lijk beperkte mensen als perso neel. ,,Die hebben het nodig dat het rustig is in het café, en dat er duidelijkheid is. We gaan daarom niet steeds politieagentje spelen en in discussie. Daar worden deze mensen heel onrustig van." De Jong hoopt op een oplossing. ,,Ik heb Philadelphia gebeld en mijn beklag gedaan. En ook de ge meente al ingelicht. We willen he lemaal niet weg bij Willem. Ik hoop dat het goedkomt." Daar is volgens Menheere voorlopig wei nig kans op. ,,Zo lang de coronare- gels gelden, komen ze wat mij be treft niet terug." MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 26 september 2020 Veere sluit douches in sporthallen WA ARCHIEFFOTO TER ILLUSTRATIE De douches in de Veerse sport hallen Couburg en Halve Maan zijn of worden afgesloten. Dat gebeurt in opdracht van het da gelijks gemeentebestuur, om het risico op verspreiding van coronabesmetting tegen te gaan. Emile Calon Domburg - College Veere De leden van seniorenbiljart club Willem zijn gistermiddag uit café Willem in Middelburg gezet omdat ze zich volgens de beheerder niet aan de corona- regels hielden. De politie moest eraan te pas komen om de be jaarde leden het pand uit te krij gen. Ze zijn niet meer welkom. Martijn de Koning Middelburg - Ronny Menheere, café Willem ZATERDAG KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4, 10.00-17.00 uur: Privétuin 'De Hout- enhandsche Hof' MIDDELBURG Middelburg-Zuid, 09.00-14.00 uur: Rommelroute; Kruitmolen, 10.00-15.00 uur: Repair café; Galerie Gerritse, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling Jadranka Nje- govan en Ellen Gerritse; Drukkery, 13.00-15.00 uur: Meet en greet met Olga Majeau; Zeeuwse Concert zaal, 20.00 uur: Berlage Saxo phone Quartet; Koorkerk, 20.00 uur: Kamermuziek; Doopsgezinde Kerk, 20.30 uur: theatervoorstelling 'Naar Vuurland' OOSTKAPELLE Terra Maris, 15.00-17.00 uur: Activi teit 'Strandjutten' RITTHEM Fort Rammekens, 11.00 17.00 uur: Fort geopend (ook zo.) VLISSINGEN Walstraatpromenade, 08.00-15.00 uur: Versmarkt; Oude Markt 45, 10.30-12.00 en 14.00 15.30 uur: Wandeling; 't Spui, 11.00 12.00 uur: Interview met Olga Ma- jeau ZONDAG MIDDELBURG Gravenstraat 63, 14.00-17.00 uur: Expositie 'Life is Beautiful'; Koudekerkseweg 132, 15.00 uur: Theatervoorstelling 'Naar Vuurland' VLISSINGEN Sint Jacobskerk, 09.30 uur: Vre- desviering met Denise Jannah; De Piek, 19.00 uur: Sigourny Rose. JOOSSE AccountancY wm accountants Belastingzaken belastingadviseurs Bedrijfsadvies JOOSSE Sa'ar'sverwerk'n9 m PERSONEELSDIENSTEN LOOnadvieS HR Diensten T 0118 612 774 T 0118 583 010 info@joosse-accountants.nl T 0118 592 828 WWW. JOOSSE.NL info@joossepersoneelsdiensten.nl Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg, al meer dan 18 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang, kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. Opvangvormen voor 52 weken per jaar zijn: hele en halve dagen, flexibele en incidentele opvang, ruildagen en uurtje factuurtje. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En een fijne bijkomstigheid: de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd. -1 jaar (Gele groep), 1 - 2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar, (Rode groep), 3 - 4 jaar (Blauwe groep), waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden. En de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Voor de zeer scherpe prijs/kwaliteit verhouding kunt u meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl. G. Onse-mailadresisinfo@villavalentijn.nl. ~-_fg§ Telefonisch zijn wij te bereiken via 0854-890090. ■-"* ^w"' Ifri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34