Negen besmettingen met coronavirus bij SVRZ Zwink in Tholen Debat over vermeende belangenverstengeling De Bat in kwestie Zanddijk 2 MAIKEL HARTE Column Hij heeft één van de mooiste namen die een politicus kan hebben: Jo-Annes de Bat. Dan bedoel ik niet zijn voor naam, maar uiteraard zijn achter naam: De Bat. Het was natuurlijk mooier geweest als Debat aan el kaar geschreven was, maar dan nog: voor iemand wiens werk het als gedeputeerde is om hele dagen in debat te gaan, klinkt zo'n naam als een klok. op dit moment wat beschadigd. Het is voor een leek als ik bijna niet te volgen, maar als ik het goed begrijp wordt hij ervan beschul digd dat hij ten faveure van zijn fa milie een kwalijke rol heeft ge speeld bij het kiezen van een nieuw tracé van de Zanddijk bij Yerseke. Volgens ondernemers uit Yerseke is die keuze onbegrijpelijk en nu denken ze dat er niet voor een tracé is gekozen dat het beste is voor Yerseke, maar dat er is ge kozen voor een tracé dat het beste is voor De Bat en zijn familie. Zijn broer woont namelijk in de buurt van dat tracé en er is inmiddels uitgezocht dat er zo'n 110 neven en nichten in de omgeving wonen. Zoveel? Kent hij die ook allemaal persoonlijk? Komen die allemaal op z'n verjaardag? Is dat dan ook mannen vooraan en vrouwen ach teraan? Je hebt wel altijd genoeg man om een potje te kaarten. neven en nichten niet of nauwe lijks, ik weet vaak niet eens waar ze wonen. Dat er ergens zoveel fa milie woont zegt mij dan ook niet zo veel. Het is me nog al een be schuldiging namelijk. Ik moet wel zeggen dat ik dol ben op onze Zeeuwse vissersdorpen: Breskens, Arnemuiden, Yerseke, Bruinisse, het zijn vaak gemeenschappen op zich met het hart wat meer op de tong dan elders. Ik hou daar van. Is die nieuwe kerk al klaar in Yer- seke? Die waar een paar duizend man in kan. De Bat zal in debat moeten om hier uit te komen. Ik kom graag kijken, ik heb namelijk nog een neef in Yerseke wonen, met hem kan ik wel meekomen. Je hebt wel altijd genoeg man om een potje te kaarten DE STELLING Weekend: Nederland moet weer lockdown Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters LAABSTATIONS ELEKTRISCHE AUTO S OVERBEZET Nieuwe regeling duurzame huizen '30 km/u tegen verkeershufters' MIDDELBURG Herinneringskrant Zeeuws Weerzien De locatie bestaat uit drie wonin gen voor mensen met dementie. In elke woning wonen zes a zeven cliënten. De besmettingen zijn vastgesteld in één van de wonin gen. De cliënten in de andere twee woningen worden nu ook getest. De woningen kunnen tij delijk geen bezoek ontvangen en er wordt continu met handschoe nen en mondmaskers gewerkt. Bezoek is de komende dagen nog niet mogelijk vanwege de maatregelen die getroffen worden voor een veilig bezoek. Daarna heeft de familie de mogelijkheid op bezoek te komen, maar er zul len verplicht beschermende mid delen moeten worden gedragen Veiligheidsregio Landelijke in plaats van regionale coronamaatregelen zijn nodig. Dat bepleit Jan Lonink (foto), voorzitter van de Veiligheidsregio Zee land (VRZ) en bur gemeester van Ter- neuzen, in navol ging van zijn Rot terdamse collega Aboutaleb. Extra maatregelen per veiligheidsregio, zo als in de Randstad, scheppen te veel onduidelijkheid, stelt Lo- nink, en zijn niet goed voor het draagvlak. „Nederland is te klein om zulke verschillen te maken. Nederlanders zijn bovendien een reislustig volkje. Zeeland telt al leen al veertigduizend forenzen die buiten de provincie werken. En dan zijn er nog de vele jonge ren die buiten Zeeland studeren en in de weekenden naar huis ko men." In zes veiligheidsregio's in de Randstad gelden sinds zondag, vanwege het oplopend aantal be smettingen, strengere regels voor Nederland is te klein voor regionale verschillen in coronamaatregelen horecazaken. Zij mogen om mid dernacht geen mensen meer toe laten en moeten om één uur dicht. Op de opmerking 'als zo'n maat regel in Zeeland wordt getroffen, zal dat niet in dank worden afge nomen' reageert Lonink: ,,We zit ten hier niet om een populari- teitsprijs te winnen, maar het vi rus onder controle te houden." Zonder eenduidige, landelijke co ronamaatregelen vreest hij dat een lockdown op de loer ligt zoals tussen half maart en half mei, met alle negatieve economische en maatschappelijke gevolgen. Dwangsom Naleving van de co ronamaatregelen blijft dringend nood zakelijk, aldus Lonink, en als dat niet gebeurt, wordt opgetreden. Zo hangt één café in Middelburg een dwang som boven het hoofd en een an der sluiting. Twee cafés in Ter- neuzen zijn in onderzoek, omdat er werd gefeest en regels niet wer den opgevolgd. Maandagavond houden Provinci ale Staten een extra debat over de kwestie Zanddijk. Deze week werd duidelijk dat een vooron derzoek is gehouden naar ver meende belangenver strengeling van gede puteerde Jo-Annes de Bat (CDA) bij dit dossier. De Bat (foto)heeft eind vorig jaar aan zijn collega's gemeld dat een neef van hem woont bij het tracé dat de provincie heeft gekozen om de veiligheid en de doorstro ming van de Zanddijk bij Yerseke te verbeteren. Die hebben toen geoordeeld dat dit voor De Bat geen beletsel is om aan bespre kingen over de Zanddijk mee te doen. De afgelopen zomer bleek dat in Yerseke geruchten rond gaan dat de broer van gedeputeerde De Bat grond heeft bij een tracé dat de ondernemers het liefst wil len. Daarom zou de pro vincie daar mordicus te gen zijn. Door sum miere mededelingen die het provinciebe stuur over het fami lielid heeft gedaan, is enorme verwarring ontstaan. De politieke partijen willen eerst een groot aan tal feitelijke vragen beantwoord hebben, vóór ze over de kwestie debatteren, bleek gisteren tijdens de reguliere Statenvergadering. zaterdag 26 september 2020 De Bat Het blazoen van De Bat wordt Eerlijk gezegd zie ik mijn meeste Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben trots op de Nieuwe Sluis 354 reacties MIDDELBURG Zeeuwse woningeigena ren die hun huis willen verduurzamen, kunnen gebruik maken van een nieuwe subsidieregeling: de Regeling Reductie Energie (RRE). Woningeigenaren kunnen aanspraak maken op vouchers om hun appar tement of monumenten- pand duurzamer te maken, of bijvoorbeeld energieadvies in te win nen of een warmtescan te laten uitvoeren. De re geling loopt tot 31 maart 2021. Het gezamenlijke doel is 10.000 ton CO2- reductie voor heel Zee land. Zie ook duurzaam- bouwloket.nl/zeeland-rre. VLISSINGEN Maak van de Schelde- straat een 30 km/u-zone om 'verkeershufters' te weren. Dat vraagt 50Plus aan het college van Vlis- singen. Op de twee voet gangersoversteekplaat- sen in de straat zijn voet gangers hun leven vaak niet zeker. De rotonde bij de Aagje Dekenstraat vinden de hardrijders uitermate praktisch bij de 'showri- des' die ze geregeld met hoge snelheid door de Scheldestraat maken. De partij wil ook dat de on dergrondse afvalcontai ners in de Scheldestraat en binnenstad vaker ge leegd worden. Herinneringskrant Zeeuws Weerzien heeft een nieuwe editie. In de krant staan allerlei ver halen over dorpswinkel tjes van vroeger. Door de coronamaatregelen is Zeeuws Weerzien tij delijk niet beschikbaar in wachtkamers van huisartsen en fysiothe rapeuten. De krant ligt wel in alle Zeeuwse bi bliotheekvestigingen, musea, boekhandels, gemeentehuizen en ver schillende lokale onder nemers. Gedeputeerde Harry van der Maas ontving donderdag het eerste exemplaar. Bij SVRZ Zwink in Tholen zijn vier cliënten en vijf medewer kers positief getest op corona. Dat heeft de zorgorganisatie gisteren gemeld Luc Oggel Harmen van der Werf Tholen/Terneuzen - Jan Lonink, burgemeester Ernst Jan Rozendaal Middelburg VAM O maar 100 KM PER UUR 1M 7*356 SECON&EN...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2