MEDIA CULTUUR 25 welkom bij independer toch in een soap?!' Ik weet hoe dat werkt. Die vooroordelen zijn er, al kan ik het misschien niet hard ma ken.'' De zelf op Curasao geboren Jackson Hooi wil er geen misver stand over laten bestaan. ,,Ik ben ge lukkig bij GTST. Ik bedoel: ik mag al jarenlang elke dag met mijn vak be zig zijn. Dat is een zegen. Maar ik wilde meer.'' Hij verscheen als zich zelf in tv-programma's als Ranking the Stars en Expeditie Robinson, maar zijn laatste grote rol waar hij géén Bing heette, stamt alweer uit 2006 (de horrorfilm Doodeind). ,,Ik heb geworsteld met het feit dat ik lang niet werd gevraagd voor audi ties. Er was een periode dat ik zelf casting directors opbelde. 'Hoi, ik ben er ook nog!' En dan hoorde ik niets meer. Ik wilde zó graag, het frustreerde me. Maar het heeft ook geen zin om jezelf continu in de uit verkoop te doen. Dus besloot ik ge duldig te wachten tot het moment zich voordeed om écht te shinen." ,,Nu zit ik in de openingsfilm van het festival! Crazy!", jubelt hij. ,,Ik kan niet in woorden vangen wat dit met me doet. Vlinders in mijn buik, zo voelt het wel." Werken voor een soap staat syno niem voor ploeteren. Er is voor ac teurs nauwelijks ruimte over scènes na te denken en te praten, het tempo op de set is moordend. ,,Nu kreeg ik alle tijd me echt voor te bereiden. Dat nam ik heel serieus. Zo heb ik op Cu rasao een paar dagen meegelopen met de politie. Niet omdat Buladó in houdelijk gaat over dat vak. Maar ik wilde zien hoe ze bewegen, hoe ze leven, of ze het werk meenemen naar huis. En ik wilde mijn tegenspeelster ontmoeten. Is er een klik? Heel span nend. Als ik haar zie en zij voelt me niet? Dan ben ik de lul.'' Die klik was er naar eigen zeggen wel degelijk. De expressieve en inne mende actrice Tiara Richards zal de tong van menig bioscoopbezoeker losmaken. ,,Tiara? Die is niet van hier, man. Ik weet niet of je erin ge looft, maar ik ben ervan overtuigd dat zij al meerdere levens heeft ge had. Ik ben een roker. Dan griste ze de peuken uit mijn handen of ik vond een vol pakje sigaretten in de prullenbak. 'Weet je wel wat dit met Ik kan niet in woorden vangen wat dit met me doet. Vlinders in mijn buik je doet?!' Wie is dan nog het kind en wie de ouder?'' Wat de ervaring com pleet maakte, was de herkenbare thuissituatie van Ouira en Kenza. Jackson Hooi woonde zelf tot zijn 8-ste op het eiland. ,,Best bijzonder dat we een keer de rauwere kant van Curasao kunnen laten zien. Waar veel Antillianen wonen is het echt niet allemaal pracht en praal. Ik woonde zelf ook in een huis met een golfplaten dak, waarin ik een kamer deelde met mijn moeder en oom. Ik sliep op de grond. Maar de gemeen schap is er zo warm en open, ik heb me er geen dag arm gevoeld." Loslaten Zijn personage heeft zichzelf aange leerd alles, waaronder de dood van zijn vrouw, diep weg te stoppen. ,,Ik ben ook dierbaren verloren, onder wie een goede vriend aan kanker. Maar ik praat juist graag over hoe ik me voel. Meer en meer. Ik heb jaren lang in de kast gezeten, al mijn emo ties verborgen gehouden. En dat is zo slecht voor lichaam en geest. Het is een van mijn grootste lessen geweest: accepteren en loslaten. Het is ook waar deze film over gaat." De acteur kan niet stoppen met jubelen. ,,Heb ik al gezegd dat het magisch was?'' De ene zorgverzekering is de andere niet zaterdag 26 september 2020 GO 44 —Everon Jackson Hooi Buladó draait op het Nederlands Film Festival en beleeft op 1 okto ber zijn landelijke bioscooppremière. 4 Jackson Hooi als vader Ouira met dochter Kenza. FOTO'S GREGG TELUSSA We lijken soms best veel op elkaar. Toch zijn we allemaal net een tikje anders. De een heeft genoeg aan een bitje. Een ander zit jarenlang vast aan slotjes. Ook elke zorgverzekering is een tikje anders. Bij Independer zie je eenvoudig wat die verschillen zijn. Wij vinden er een die haarfijn bij jouw beugelbekkie past. Straks als eerste de nieuwe zorgpremies ontvangen? Scan de QR-code voor onze gratis Zorgpremie Alert of kijk op independer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25