24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Rol in openingsfilm is einde worsteling INTERVIEW EVERON JACKSON HOOI Na jaren van doodlopende audities had Everon Jackson Hooi de hoop om ooit nog 'écht te shinen' min of meer opgegeven. Nu schittert hij in Buladó, de openings film van het Nederlands Film Festival. Hypnotiserend drama vol doorleefde ontroering Zou er vandaag spoedoverleg zijn bij BNNVara? Het kan niet anders of oud-cory feeën als Marcel van Dam en Sonja Barend keken donderdag met stijgende verbijstering naar De Vooravond. In gedachten zag ik ze woedend ap- pen naar elkaar: 'Belachelijk! Ruim tachtig jaar ar beidersverheffing, progressieve tv en taboedoorbre kende uitzendingen in de vuilnisbak.' Toegegeven, ik was ook verbaasd. Maar dan op een aangename manier. Fidan en Renze (de achter namen zijn inmiddels overbodig, net als bij Jeroen, Matthijs, Margriet en Eva) ontvingen abortusarts Rebecca Gomperts. Zij is de drijvende kracht achter Women on Waves en is door Time Magazine op de lijst van honderd invloedrijkste mensen gezet, tus sen Angela Merkel, Obama en Oprah Winfrey. Een enorme prestatie. Ik verwachtte een obligaat interview over vrou wenrechten en baas in eigen buik. Maar het gesprek nam ineens een bijzondere wending. Renze begon erover hoe jammer hij het vindt dat er altijd zo in ex tremen over abortus wordt gepraat. Het is óf'het feest van de progressiviteit' of je belandt al snel bij de activitisten die 'foetussen in een brievenbus' prop pen en hysterisch staan te schreeuwen bij abortuskli nieken. ,,Maar het is toch gewoon een mega-ingewik- keld onderwerp'', verzuchtte hij, waarna hij snel be leed natuurlijk vóór het zelfbeschikkingsrecht van de vrouw te zijn, maar ook te worstelen met de rechten van de baby die in de buik groeit. Ik moest glimla chen. Je kunt de presentator wel bij de EO weghalen, maar de EO (en christelijke opvoeding) nooit hele maal uit de presentator. Genee in de ochtend Half miljoen keerTenet ,,Sorry, dit gaat ontzettend zweverig klinken, maar..tijdens de opnames leek het alsof het eiland en de wind meededen. Alsof ze ons als cast en crew hielpen om er nóg meer leven in te blazen. Magisch was het, ma gisch!" Het is bijna ontroerend om Everon Jackson Hooi (38) te horen vertellen over Buladó. Over het maken van dit op Curasao gesitueerde rauw-realis- tische sprookje. Over de band met zijn tegenspeelster, het 11-jarige ta lentje Tiara Richards. En over zijn personage Ouira, een politieman en alleenstaande vader van een puber dochter Kenza (Richards dus) op een van de niet-toeristische en minder welvarende uithoeken van het eiland. Een karakter dat ver van hem af staat. Eigenlijk net als Bing, al jaren lang zijn alter ego in de oersoap Goede Tijden Slechte Tijden (GTST). Al lebei alfamannen die niet snel het achterste van hun tong laten zien. Brok in de keel ,,Ik ben echt alles behalve macho", grinnikt Jackson Hooi. ,,Ik kan mis schien zo overkomen, maar ik ben zo soft als maar zijn kan. Ik hoef tijdens het Netflixen maar een gevoelig mo mentje te zien en ik zit alweer te jan ken. Maar hé, als je uit zo'n politie auto stapt, moet daar natuurlijk wel een échte man staan'', aldus de acteur die in 2014 zijn seksuele geaardheid openbaarde in het blad l'Homo. Hij krijgt bijna een brok in zijn keel als hij praat over de kans die hij kreeg om te spelen in de film die gisteren het NFF opende. ,,Ik kreeg een bel letje van een castingbureau. 'Ik heb me hier toch een rol voor je!' En toen ik het las, wist ik het zeker. Dit moest en zou ik gaan spelen! En het belang was groot, want hiermee kon ik ein delijk een andere kant van mezelf la ten zien. Maar ik dacht ook: ze zullen wel denken. 'Die Everon, die speelt BULADO Quote van de dag Fidan viel hem bij, al sloeg zij een wat intellectu- eler paadje in. Ik zal niet zeggen dat de woorden die ze gebruikte ('feestelijk') heel handig of tactvol wa ren. Het werd er ook niet beter op toen ook tafelgast Martin Koolhoven zich in het gesprek mengde, waardoor het de vervelende schijn kreeg dat de abortusarts zich moest verantwoorden voor een tri bunaal. Ik vermoed zomaar dat er na afloop danig is nagepraat en wat plooien moesten worden gladge streken. Het gaat er hier niet om in hoeverre ik het eens of oneens ben met Fidan en Renze. Ik zag vooral dit: twee jonge presentatoren die in deze ver hitte tijden dapper genoeg zijn om hun eigen me ning uit te spreken. Ook al is die opvatting niet hip en gaat hij dwars in tegen de geldende mores in ei gen bubbel of omroep. Fidan deed dat al eerder over het proces met Wil- ders en dat heeft ze geweten. Maar het weerhoudt beiden er gelukkig niet van om zichzelf te zijn en te blijven. Ik hoop van harte dat dit zo blijft. Want het is onmiskenbaar de grootste troef van De Vooravond. We moeten ook praten over hoe mooi het is dat je elke keer weer voor iemand kiest, ook na dat vechten voor elkaar Abortus zaterdag 26 september 2020 GO RADIO De middagshow van Wilfred Genee verhuist naar de ochtend van Radio Vero nica. De presen tator is daar vanaf 2 novem ber iedere maandag tot en met donderdag te horen. Genee volgt Giel Bee- len op, die naar de nacht gaat. FILM Tenet is de 500.000 bios coopbezoekers gepasseerd en daarmee goed voor een totale opbrengst van ruim 5,4 miljoen De film van Christopher Nolan is sinds de release de nummer één film in de Ne derlandse bios. 'Je hóórt ze denken: dat is die soapacteur' 'I Gudo Tienhooven Utrecht FAMILIEDRAMA Regie: Eché Janga. Hoofdrollen: Tiara Ri chards, Everon Jack son Hooi, Felix de Rooy Als je een familie drama vol stil door leefde ontroering kan vertellen met alles zeggende blikken en een geduldig obser verende camera in plaats van de boel dicht te plamuren met dialogen vol uitroep tekens, ben je een hele grote. Regisseur Eché Janga Helium is zo wijs om zijn beel den het werk te laten doen in Buladó. Dan moet je wel weten waar je de lens op richt. En hoe. Kenza, het 11-jarige ta lent Tiara Richards (foto), wil weten wie haar gestorven moe der was. Ze wordt daarbij nauwelijks ge holpen door haar vader (charismatische Everon Jackson Hooi), een pragmatische man en eersteklas binnen vetter. Opa Weljo stort zich intussen meer en meer op het mystieke. Mis schien dat de natuur en de geesten van zijn voorvade ren hem in ver lichte staat kunnen begeleiden naar het hiernamaals. Drie ge neraties onder één golfplaten dak in een uithoek van Curagao, ver weg van de toeris tische stranden. Ze zijn allemaal zoe kende en onder bege leiding van regisseur Janga zoeken wij met ze mee in een film die het voor elkaar krijgt toch voelbaar te maken dat deze los van elkaar opere rende individuen samen een hechte familie vormen. De schoonheid van het ei land en de betove rende soundtrack (van Christiaan Verbeek) doen de rest. Plot is bijzaak. Buladó dwingt de kijker zich over te geven aan een drome rige sfeer en laat hem uiteindelijk gehypnoti seerd de zaal verlaten. - Singer/songwriter Tabitha tegen het ANP over haar nieuwe album Hallo, met mij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24