Italiaanse straaljager Ganna blaast alles en iedereen weg II Speel het Giro Wielerspel en win een Specialized racefiets! 23 het WK mét voor elkaar rijden Nee, erg spannend werd het niet op het winderige rondje van krap 32 kilometer. De 24-jarige top favoriet, die twee weken terug al solliciteerde naar de wereldtitel met een juweeltje van een tijdrit in Tirreno-Adriatico, bleek een klasse apart. Alleskunner Wout van Aert (zilver op 26 tellen) en de Zwitser Stefan Küng (brons op 0.29) ble ven nog het dichtst in de buurt bij de specialist uit Piemonte. Tom Dumoulin, anderhalve minuut voor Ganna gestart, moest zich zelfs haasten om niet ingehaald te worden. Van die negentig tellen voorsprong hield hij er op de fi nish nog maar zestien over. Het illustreerde de overmacht van Ganna, maar ook de slechte dag van Dumoulin. Veel had de Limburger, 's werelds beste in 2017, zich voorgesteld van de tijd rit. ,,Maar ik wist na een paar mi nuten al wel dat het niks ging worden'', bekende Dumoulin, uiteindelijk tiende. ,,Ik heb het eerste stuk met wind tegen nog een beetje over mijn limiet gere den, hopend op iets wonderlijks in het tweede deel. Maar dan weet je stiekem al genoeg, natuurlijk Dumoulin kwam er simpelweg niet aan te pas. Drie weken sleu ren in de Tour en dan vijf dagen na Parijs nog eens pieken, het bleek toch teveel van het goede. ,,Ik zou geen andere reden dan de vermoeidheid van de Tour weten, nee. Ik was gewoon niet goed ge noeg, kon de power niet leveren.'' Zorgen voor morgen maakt hij troef. ,,Ik hoop echt dat Wout we reldkampioen kan worden, maar dat hoop ik natuurlijk in de eerste plaats voor mezelf'', vertelde hij na de tijdrit van gisteren. ,,En als ik het dan niet zelf kan worden, dan maar Wout.'' Dominant Eigenbelang voor het ploegbelang. Zo werkt dat op een WK. En met sterke Jumbo-loze blokken als Ita lië, Spanje en Frankrijk is het nog maar de vraag of de Jumbo's weer zo dominant kunnen zijn. Wellicht biedt Slovenië uitkomst. Roglic is immers de enige coureur van Jumbo-Visma die kan zeggen dat hij in Imola bijgestaan wordt door niemand minder dan de kers verse Tourwinnaar. De nummer twee in Parijs heeft de steun van Tadej Pogacar, die hem in extremis van de Tourzege hield in de nu al legendarische tijdrit van afgelopen zaterdag. Naast landgenoten en concurren ten zijn Roglic en Pogacar ook goede vrienden, dus de winnaar van de gele trui heeft alvast een mooi scenario verzonnen voor zijn kameraad die hij op La Planche des Belles Filles een trauma voor het le ven bezorgde. ,,Zonder je eigen team achter je is het hier toch een beetje ieder voor zich. Maar het zou wel écht een ge weldig mooi sprookje zijn als Pri- moz hier wereldkampioen kan worden'', sprak Pogacar, die zo weer wat punten scoorde bij Jumbo- Visma. Ik kon de power niet leveren. Dit is ook wat een Tour met je doet. De ene dag is beter dan de andere -Tom Dumoulin zich echter niet, de wegrit noemt hij immers een 'compleet andere inspanning'. ,,Dit is ook wat een Tour met je doet. De ene dag is beter dan de andere en dat kan ook zo weer omslaan." Goudhaantje Geen Wilhelmus dus, een dag na het goud van Anna van der Breg- gen. Nee, goudhaantje in Imola was Filippo Ganna. Veertien jaar na de laatste zege van Ferrari op Imola klonk zo nog eens het Il Canto degli Italiana uit de circuit speakers na het kunststukje van het fietsende raspaardje. Een unicum, want nooit eerder won een Italiaan de wereldtitel tegen de klok. ,,Een geweldig mooie droom'', jubelde de cou reur van Ineos, die vanaf volgende week Geraint Thomas aan de Giro-zege moet helpen. Bewijs jezelf als ploegleider tijdens de Ronde van Italië. Selecteer 20 runners en maak kans op een Specialized Allez Elite racefiets t.w.v. €1.399 euro. Speel gratis mee op pzc.nl/wielerspel zaterdag 26 september 2020 PC WEGWEDSTRIJD VROUWEN (143 KM) VANDAAG VANAF 12.35 UUR WEGWEDSTRIJD MANNEN (258,2 KM) MORGEN VANAF 10.00 UUR Geen grap: de finishboog in Imola lazerde na afloop van het WK tijdrijden voor mannen zomaar om. Ongetwijfeld ook weggeblazen door de power van die Italiaanse straaljager met de naam Filippo Ganna. Net zoals alle specialisten die vooraf nog dachten kans te maken op de wereldtitel. Arjan Schouten Imola Filippo Ganna is de eerste Italiaanse wereldkampioen tijdrijden. ,,Een geweldig mooie droom.'' foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23