II Van Vleuten: 'Ik kan met ambitie van start gaan' fk j Van Aert, Roglic én Dumoulin, gezichtsbepalers van Jumbo-Visma, zullen op 22 WIELRENNEN WK 2020 De geel-zwarte trein van Jumbo-Visma aan kop, dat was hét 'testbeeld' van afgelopen Tour. Wout van Aert, Tom Dumoulin en ook Primoz Roglic gaan op het WK opnieuw voor een hoofdrol. Maar dan als elkaars rivalen. TT y tW -[$3% vfi-v w WK wielrennen 2020: wegwedstrijd De strijdkreet 'Samen Winnen'? Nee, die gaat nu even niet op in Ita lië. Jagend op het felbegeerde regenboogtruitje gelden andere wetten. Niet die van sponsoren, maar van naties. Een bewonderenswaardige een heid straalden de renners van Jumbo-Visma uit in de Tour de France. Op het WK fungeert een commerciële ploeg echter als los zand. Perfect geïllustreerd door die Bianchi-fiets van de Jumbo's. Op en nabij Autodromo Enzo e Dino Fer rari zie je er deze week Nederlan ders, een Belg, een Amerikaan, een Sloveen, een Nieuw-Zeelander en een Duitser op voorbij flitsen. Maar alleen bij toeval komen ze elkaar deze dagen tegen, op het WK-parkoers tijdens een bonds- training bijvoorbeeld. Zo slaapt Tom Dumoulin, die gisteren tiende werd in de tijdrit, bij de KNWU in Imola en tukt Wout van Aert zo'n 30 kilometer verderop in Bologna. Geen meter kopwerk zal Du moulin nu doen voor Primoz Ro- glic, net als Van Aert geen trap te veel doet om de Sloveen of de Ne- derlander te helpen. En reken maar dat Sepp Kuss en George Bennett geen dienende rol in gedachten hebben, als kopmannen van Ame rika en Nieuw-Zeeland. Op de vraag of hij na al zijn beuls werk in Frankrijk op het WK nog een wederdienst mag verwachten van een Jumbo-maatje met een an der paspoort, moest Van Aert eerder deze week eens smakelijk lachen in de hoteltuin van de Belgen. ,,Een wederdienst? Nou, het is te hopen,, hè. Dat mag altijd, natuurlijk'', klonk het met een vette grijns. ,,Maar ik denk helaas dat het wiel rennen zo niet werkt.'' Van Aerts strijdbroeders luisteren nu naar namen als Greg van Aver- maet, Olivier Naesen, Tiesj Benoot en Jasper Stuyven. ,,Een héél sterke selectie, dus ik hoop ook niet dat we in de situatie gaan komen dat we de hulp van anderen nodig hebben'', aldus Van Aert, gisteren goed voor zilver op de tijdrit. „Natuurlijk gaan we ploegmaten tegenkomen en misschien zal het ergens zelfs een rol spelen. Maar er ligt een mooie trui te wachten en ik zal het er zelf ook moeilijk mee hebben mijn kan sen op te offeren. Dus ik denk niet dat dit gaat gebeuren.'' Wereldkampioen? Dat hoop ik natuurlijk in de eerste plaats voor mezelf. Als ik het niet zelf kan worden, dan maar Wout Kom bij Dumoulin ook maar niet aan met multinationale combines, geboren uit sponsorbelangen. De Limburger heeft deze week niet eens contact met zijn vaste teamge noten. ,,Ik kwam Wout toevallig even tegen tijdens een verkenning, maar contact? Nee, daar ben ik hier echt totaal niet mee bezig.'' Dumoulin moet het morgen op de 258 kilometer lange 'lijdensweg', die zeker niet droog blijft, hebben van de steun van mannen als Pieter Weening, Dylan van Baarle en Sam Oomen. Zelf is hij de grote oranje ïf ;vj In de Giro brak Van Vleuten on langs in leidende positie haar pols, waardoor ze moest opgeven. Maar met een brace is de pijn draaglijk en starten dus mogelijk. ,,Woensdag deed ik in Nederland al een goede training, waarbij ik ook uit het za del kon opstaan bij het klimmen. Dan weet je al dat het met een paar dagen extra rust goed moet ko men'', vertelde Van Vleuten (37), die donderdag het vliegtuig naar Bologna pakte en bij de ploeg aan- sloot. De tijdrit liet ze donderdag aan Anna van der Breggen (goud) en stand-in Ellen van Dijk (brons), maar in de wegrit van vandaag is ze er gewoon weer bij. Mét verwach tingen. ,,Ik heb nu het parkoers ge- zien en verkend en ben ervan over tuigd dat ik hier met ambitie van start kan gaan.'' Of het verstandig is, uren op de fiets met een gebroken pols, waar de hechtingen nog in zitten? Graag wil Van Vleuten op het circuit in Imola benadrukken dat artsen van het Rijnstate Ziekenhuis in Arn hem - waar de breuk met een ope ratie is vastgezet - haar hebben ver zekerd dat er geen gezondheidsrisi co's kleven aan haar WK-deelname. ,,Zelfs niet wanneer ik opnieuw op mijn arm val tijdens het WK'', al dus de regerend titelhouder, die zich met Marianne Vos, Chantal Blaak en Anna van der Breggen door nog drie voormalige wereld kampioenen omringd weet. zaterdag 26 september 2020 Terme 93m 137m Bergulio. Ronde: 28,8km Mazzólano Cima Galisterna Riolo Terme Vandaag: vrouwen (5 ronden) Morgen: mannen (9 ronden) Isola BRON: UC Mazzolano 239m Cima Galisterna Riolo oco„ Bergulio Terme 2 M Soldo 80m Zij aan zij in de Tour, maar nu concurrenten Arjan Schouten Imola 0 km 10 20 28,8 Tom Dumoulin werd gisteren in het oranje tiende in de tijdrit, Wout van Aert (rechtsonder) deed het met zilver beter voor België. Sloveen Primoz Roglic (bovenin) reed de tijdrit niet, de foto is van het WK van 2019 in Harrogate. fotos ap, belga, cor vos -Tom Dumoulin i'-.-y'. Vv 1' 'J VisJ» M Annemiek van Vleuten (links) trainde gisteren in de regenboogtrui met haar Nederlandse ploeggenotes. In de regenboogtrui verkende Annemiek van Vleuten gisteren het WK-parkoers in Imola, samen met haar oranje teamge notes. Die trui, die gaat ze dan toch verdedigen vandaag. Arjan Schouten Imola

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22