XJ 'Homokoppel uitschelden is geen groepsbelediging' Natuurlijke oplossing voor piasproblemen bij mannen NIEUWS 13 Excuses N-Korea na doden Zuid-Koreaan 'Door gebruikers beoordeeld met een 8,8' De Zuid-Koreaanse ambtenaar van het ministerie van Zee en Vis serij verdween van een Zuid-Ko- reaans inspectieschip in de om streden grenswateren. Volgens Zuid-Korea werd hij doodgescho ten door Noord-Koreaanse solda ten terwijl hij op een vlot in Noord-Koreaanse wateren dreef. Het lichaam van de man werd daarna in brand gestoken. Nog opmerkelijker dan het bi zarre incident zelf is vol gens waarnemers nu het excuus van de Noord-Koreaanse leider richting Zuid-Korea. Noord-Korea heeft wel eerder 'spijt' betuigd toen het - net als nu - hoog oplopende span ningen wilde verminde ren na grensincidenten met Zuid-Koreaanse slachtoffers. Bij voorbeeld in 2015 toen bij explode rende landmijnen twee Zuid-Ko- reaanse soldaten gewond raakten. Maar het komt zelden voor dat een Noord-Koreaanse leider persoon lijk sorry zegt. In 2002 zei Kim Jong Il, de overleden vader van Kim J ong-un, dat hij 'spijt' had van een mislukte poging in 1968 om de Zuid-Koreaanse president Park Chung-hee te vermoorden. De publieke opinie in Zuid-Ko- rea reageerde zeer fel op het inci dent. De gevoelens jegens Kim waren al niet best, maar dit kwam er bovenop. De Noord-Koreaanse president hoopt nu dat de relatie tussen beide landen hierdoor niet verslechtert. In Kims opmerkelijke excuus stond nog wel dat het hem tegenviel dat Zuid-Korea, dat de 'gruweldaad' veroordeelde, zulke 'confronterende woorden' had ge bruikt Men had ook eerst netjes om uitleg kunnen vragen. Niette min beloofde de Noord-Koreaanse president maatregelen om herha ling te voorkomen. De dood van de Zuid-Koreaanse ambtenaar blijft een vreemd ver haal. Volgens de Noord-Koreaanse lezing schoten Noord-Koreaanse grenswachten eerst met losse flodders nadat hij in Noord-Koreaanse wa teren was aangetrof fen. De man wei gerde te antwoor den, behalve dat hij riep dat hij uit Zuid-Korea kwam. Toen hij vluchtte, schoten de Noord-Koreanen op bevel van hogerhand tien keer met scherp. Toen ze daarna bij het vlot van de man kwamen, troffen ze alleen veel bloed aan, maar geen spoor van hemzelf. Vastgesteld werd dat hij wel dood moest zijn waarop het vaartuig in brand werd gestoken 'volgens de geldende anti-corona- virusregels', zo luidt nu het Noord-Koreaanse verhaal. Een hoge Zuid-Koreaanse mili tair bevestigde donderdag tijdens een parlementaire commissiever gadering een deel van dat verhaal, maar zei dat Noord-Korea de man had vermoord. De Zuid-Koreaanse minister van Defensie, Suh Wook, meldde dat de gedode ambtenaar zou hebben geprobeerd over te lo pen en dat hij voor de laatste me ters ook een reddingsvest had aan getrokken. Volgens de minister was er meer indirect bewij s dat het om een overloper ging. Familiele den van de man waren verbijsterd door dat verhaal. Hij zou nooit iets van interesse in het buurland heb ben laten blijken. Volgens de krant Korea Times zouden op het onder- zoeksschip geen sporen zijn ge vonden die wijzen op een plan over te lopen. Pech Waarschijnlijk had de ambtenaar ook grote coronapech omdat Kims soldaten sinds de pandemie een nog strikter shoot to kill-protocol volgen en, zoals de Zuid-Kore- aanse militair het verwoordde, 'willekeurig schieten op iedereen die illegaal de grenzen nadert'. Er is nog altijd weinig bekend over de gedode 47-jarige ambtenaar, be halve dat hij vader van twee kinde ren was. Volgens Zuid-Koreaanse media had hij schulden. De politie zei vandaag dat ze zijn telefoonge- gevens en rekeningen checken. Duidelijk is dat Kim Jong-un deze zaak niet wil laten escaleren, aldus waarnemers. Hij heeft veel te verliezen. Zijn land lijdt veel meer onder het coronavirus dan hij toegeeft en is ook zwaar getrof fen door recente orkanen. Kim zou dus wel wat begrip en wellicht hu manitaire hulp van de rijke buren goed kunnen gebruiken. De zaak leidde in april tot veel op hef omdat de slachtoffers de scheldpartij filmden. De 15-jarige Ilias en zijn kameraden beledigden een homokoppel dat hand in hand over straat liep. Op het filmpje van de slachtoffers is te zien hoe de twee mannen worden uitgeschol den en aangevallen. 'In Amsterdam, homo's zijn niet normaal', roept Ilias. Het stel werd uitgescholden voor 'kankerhomo's' en kreeg nog enkele doodsverwen singen voor de kiezen. Ilias zelf gaf later bij een vlogger op YouTube zijn kant van het verhaal: volgens hem zei het stel in het voorbijgaan 'dat moslims geobsedeerd zijn door homo's' en escaleerde de situatie. Maar met dat verhaal kwam hij niet weg bij de rechter. Die veroor deelde hem tot 25 uur voorwaarde lijk werkstraf en 35 uur leerstraf voor belediging en discriminatie. Daarbij woog de rechter mee dat de jongen zich ook schuldig heeft ge- maakt aan groepsbelediging met de opmerking dat homo's niet nor maal zijn in Amsterdam. Dat laatste blijft in hoger beroep dus niet overeind. Weliswaar vindt het hof de opmerking beledigend voor homoseksuelen, maar volgens het hof moet de verdachte 'de opzet hebben gehad op de openbaarheid van de belediging'. Oftewel: Ilias richtte zich tot de twee homosek suele mannen maar niet bewezen kan worden dat hij het doel had zich tot het grote publiek te richten. Het hof oordeelt daarmee dat 'slechts' eenvoudige belediging overblijft en schrapt de voorwaar delijke werkstraf. De leerstaf blijft wel overeind. Ook moet Ilias 500 euro schadevergoeding betalen, dat was 850 euro. De slachtoffers, Fabio Viana en zijn vriend Daniël, hebben beslo ten te verhuizen. zaterdag 26 september 2020 GO Reizigers op een station in Seoel in Zuid-Korea kijken op tv naar de Noord-Koreaanse leider. foto afp Zelden vertoond: leider Kim Jong-un zegt: 'Het spijt me' De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft opmerkelijke ex cuses gemaakt voor het dood schieten van een Zuid-Koreaan die waarschijnlijk wilde overlo pen naar het noorden. Dat ge beurde eerder deze week Bob van Huët Rotterdam NOORD- KOR Yeonpyeong ZUID- KOREA 100 km De 15-jarige Ilias A., die twee Amsterdamse, homoseksuele mannen uitschold, is in hoger beroep toch vrijgesproken voor groepsbelediging. Het gerechts hof oordeelt dat de zin 'In Am sterdam, gay is not normal' geen groepsbelediging is voor alle ho mo's en verlaagde de straf. Victor Schildkamp Amsterdam Ilias A. is wel veroordeeld tot een 'leerstraf'. beeld youtube ADVERTENTIE GEZONDHEID Vaak 's nachts plas sen? Nadruppelen? Veel mannen met plasproblemen door een goedaardige pros taatvergroting hebben baat bij een natuur lijke behandeling met extracten van de zaagbladpalmvrucht. In Duitsland en Zwitserland worden deze extracten al veelvuldig toegepast bij plasproblemen als gevolg van goed aardige prostaatver groting. Goedaardige prostaat vergroting is een normaal ouderdoms- verschijnsel dat door een arts wordt vast gesteld. Maar liefst 50% van de mannen van 50+ heeft ermee te maken. Hoewel de aandoening meestal goedaardig is, kan prostaatvergroting het dagelijks functioneren wel beïnvloeden. Diverse plasproblemen Typische verschijnselen van prostaatvergroting zijn vaak 's nachts moe ten plassen, het moei lijk op gang komen van het plassen, een zwakke urinestraal, de blaas niet goed kunnen legen, binnen twee uur opnieuw moeten plassen en moeilijk kunnen op houden van de urine. Natuurlijke oplossing A. Vogel Prostaforce- Med is een natuurlij ke oplossing bij plas problemen als gevolg van een vastgestelde goedaardige prostaat vergroting. Het bevat een hoge dosering van extracten van de zaag bladpalmvrucht. Daar om is slechts 1 capsu le per dag voldoende. De capsule is klein en daardoor eenvoudig in te nemen. ProstaforceMed is ver krijgbaar in een maandverpakking van 30 capsules en een verpakking van 90 cap sules. Dit is goed voor 3 maanden. Persoonlijk advies Mail info@avogel.nl voor persoonlijk advies over natuurlijke onder steuning bij plaspro blemen bij mannen en het gebruik van Prosta forceMed. ProstaforceMed" Bij plasproblemen als gevolg van prostaatvergroting ""jbol serrulata-exlract Adviesprijs vanaf 18,99 Traditioneel kruidengenees middel o.b.v, Sabal serrulata. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. KOAG-nr: 11-0220-0782

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13