'In de showroom kun je het aanraken' Geen herstel historische Liniedijk 6 Actie voor marktmeester MIJN DORP, MIJN STAD Guido van der Heijden Terneuzen De traditionele borrel voor de ex ploitanten op de kermisdonderdag stond grotendeels in het teken van Wim de Maat. In café Du Com merce kreeg De Maat, die dit jaar zijn laatste kermis organiseerde, als dank een reischeque aangeboden van de kermisexploitanten, die met de pet waren rondgegaan. Voor de gemeente was er een petitie, door alle 31 attracties ondertekend. Met de lijst handtekeningen zette de kermisexploitanten de wensen kracht bij die ze eerder die dag met wethouder Jack Begijn bespraken. ,,Ik heb donderdag met drie ex ploitanten gesproken, samen met Wim de Maat en zijn collega- marktmeester", bevestigt Begijn. ,,De kermis heeft gevraagd of ook na het afscheid van De Maat, de ge meente Terneuzen betrokken zal blijven bij het organiseren van de kermis en dat dit niet wordt over gedaan aan een commerciële partij. Daarnaast hebben ze ons gevraagd na te denken over een constructie waarin De Maat een aantal jaren voor de kermis behouden kan blij ven." Atze Lubach, voorzitter van de brancheorganisatie BOVAK, was donderdag naar de bijeenkomst in Terneuzen gekomen om ook te pleiten voor het behoud van Wim de Maat als kermismarktmeester. ,,Hij heeft een dringend beroep op me gedaan om De Maat te behou den", zegt Begijn. Toezeggingen kon de wethouder niet doen. ,,Wim heeft aangegeven nog wel een aantal jaar door te wil len gaan, of om te helpen tot er een goede opvolger is. Ik kan niks belo ven, maar wel dat we ermee aan de slag gaan." „Stichting Wees, een organisatie die zich inzet voor weeskinderen in Zuid-Oost Azië, is de paraplu waaronder de andere activiteiten vallen", legt oprichter Patrick Lambregts uit. ,,Broodjesservice en Good Gift zijn dus onderdelen van Stichting Wees." Good Gift is de kerstpakketten- tak die in Zeeland opereert onder de naam het Zeeuwse Kerstpakket. Tien cent per besteld broodje en twee euro per kerstpakket gaat naar het goede doel. Beneden wor den de broodjes bereid en de pak ketten samengesteld en boven is kerstpakkettenshowroom. Nikita Lensen, kerstpakketcoach van Good Gift, toont de show- Wat we de laatste tijd meer zien, is dat zaken in de pakketten te recyclen zijn room, waar kerst al lijkt begonnen. ,,Wat we de laatste tijd meer zien, is dat zaken in de pakketten te re cyclen zijn." Ze toont een verpak- king waar een boekenlegger, een ansichtkaart of een passe-partout uit gedrukt kan worden." Iets ver derop een treinbaantje met huisjes die in een app op een smartphone tot leven komen. ,,We hebben ons hele aanbod ook op de site staan maar in een showroom kun je het toch beter bekijken en aanraken." Leraren Vanwege corona kiezen flink wat bedrijven voor het opsturen van een waardebon, stelt Lensen vast. ,,Maar aan de andere kant zien we ook dat bedrijven in deze moei lijke tijd juist wat meer moeite willen doen voor hun mensen. Het zijn ook niet alleen kerstpakket ten. Denk maar aan de Dag van de Zorg of de pakketten voor de lera ren. Eigenlijk doen we hier veel meer." Hulstenaar Paul Stockman van de Coehoornstichting (ijvert voor het behoud van historische vesting werken) sprak de gemeente aan op de huidige staat van de Liniedijk. Bij het eerder omzagen van populieren is de verbindingsdijk uit de Tach tigjarige Oorlog flink toegetakeld. De wortels bleven zitten, de dijk raakte overwoekerd en nieuwe ei kenboompjes bijna onzichtbaar. Hulst vindt de vergroening geen probleem. ,,De Liniedijk is van We snoeien pas als dat noodzakelijk is voor veiligheid of de overige beplanting waarde voor wandelaars, fietsers, flora en fauna." De gemeente erkent dat door ma chines schade is ontstaan. ,,Dit is hersteld, maar zal vaker moeten ge beuren. Landbouwvoertuigen moeten er ook overheen." Hulst geeft toe dat bij de kap andere be planting gesneuveld is. ,,Maar dit herstelt zich op natuurlijke wijze." Van flink snoeien, om het profiel van de Liniedijk weer zichtbaar te maken, wil Hulst niks weten. ,,Op de Liniedijk wordt struikgewas ge tolereerd. Er wordt pas gesnoeid als dat noodzakelijk is: in het geval van veiligheid of voor de ontwikkeling van overige beplanting". Overhan gende beplanting wordt wel ge snoeid en de Amerikaanse vogel kers (een plaag) wordt regelmatig bestreden. Ook worden nieuwe zo- mereiken geplant. Stockman is niet blij. ,,Over ves tingbouwkundig erfgoed en ves- tingbouwtoerisme lees ik niets. Jammer." Madetwróbel zaterdag 26 september 2020 Kermis wil De Maat niet kwijt HULST Al jaren willen binnenstadbewoners een supermarkt in het centrum van Hulst. Gis teren opende de Poolse supermarkt Krówka in de Gentsestraat, in het pand waar voorheen streekproductenwinkel Alles Lokaal zat. Nau welijks was de winkel open of de eerste klan ten stapten binnen. Ze konden proeven van Poolse worst, vleeswaren en kaas die Natalia, Hanna en Magdalena hadden uitgestald. Van daag opent Krówka ook aan de Zuidstraat 10 in Sas van Gent. Hawr Ibrahim: ,,We willen er een keten van maken." foto camile schelstraete De exploitanten van de Terneu- zense kermis zien kermismarkt- meester Wim de Maat liever niet vertrekken. Donderdag voerden ze overleg met de gemeente om de marktmeester te behouden. Het kerstpakkettenseizoen is weer begonnen. Aanleiding voor de Stichting Wees om het nagelnieuwe onderkomen aan de Finlandweg in Terneuzen te openen. Guido van der Heijden Terneuzen - Nikita Lensen, Good Gift Kermismarktmeester Wim de Maat organiseerde dit jaar zijn laat ste kermis in Terneuzen. Maar niet als het aan de kermiswereld zelf ligt. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De historische Liniedijk in Hulst wordt niet in oude luister her steld. Volgens de Stichting Menno van Coehoorn is de dijk totaal onherkenbaar geworden door overwoekering. De ge meente wil 'struikgewas tolere ren', tot gruwel van de stichting. Sheila van Doorsselaer Hulst - Gemeente Hulst ZATERDAG AXEL Stadsmolen, 11.00-15.00 uur: Open; Museum Het Warenhuis, 11.00 17.00 uur: Open; Wa tertoren, 13.00-16.30 uur: Open; GRAAUW Galerie Terra Groda, 14.00 uur: Opening exposi tie; HULST Museum, 14.00-17.00 uur: Open; Oranje Bol werk, 20.30 uur: Drive-in zomerfilm; Grote Markt, Basiliek, 19.30 en 21.00 uur: Concert Collegium Vocale Gent; KLOOSTERZANDE Hof te Zandekerk, 20.00 uur: Keltische band Windbroke; KOEWACHT De Vla schaard, 20.00 uur: Dansavond; RETRANCHEMENT Platteweg 4, 10.00 uur: Wildplukwande- ling; SLUIS Struisvogel boerderij Monniken- werve, 10.30-17.00 uur: Open; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 12.30-17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: Rondleiding en rond vaart; Grote kerk, 19.30 uur: Orgelcon- cert Martin Mans; WALSOORDEN Jachthaven, 18.00 en 22.00 uur: Areax fes tival terrace; ZONDAG GROEDE Groede Po dium, 08.00 uur: Jacob Cats wandel tocht; OOSTBURG Ledel- theater, 20.00 uur: Gina Martina Night Full Stars; TERNEUZEN Porgy Bess, 15.00 uur: Merel Vercammen Dina Ivanova; WALSOORDEN Jachthaven, 17.00 en 21.00 uur: Areax fes tival terrace.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 133