Lopen langs de Kust des doods Spanje Het is alweer een paar jaar terug. In een bar in het havenplaatsje Malpica klinken twee Galiciërs op hun plan. De mannen willen de overwoekerde visserspaadjes langs hun geliefde kust verbinden tot een wandel route van acht etappes. Met maaimachines en groene verf voor de markering worstelen zij zich door manshoge varens en stekelige brembosjes en leggen een route van 200 kilometer aan langs de zeven vuurtorens aan de Costa de la Muerte. De route langs de 'Kust des doods' - de lijst schipbreuken is lang - loopt langs verlaten baaitjes met rotspartijen, vissershutten, zeewier en krijsende meeuwen. De eerste vuurtoren doemt op tussen de kliffen van de Sisargas-eilanden, vroeger dé plek om walvissen te vangen. Nog steeds staan in Malpica huizen waarvan de daken zijn gestut met walvisribben. Op golf brekers wagen vissers hun leven om eendenmosselen (percebes) te vangen, een éénnagelig weekdier dat in het haven stadje Porto de Corme als delicatesse wordt verslonden. Na Camarinas wordt de route pittiger: ik stijg en daal over heupbrede paadjes, balanceer hoog boven zee en beklim de steile Monte Cachelmo. De slotetappe is het mooist aan het begin, waar het natte zand van het Praia de Nemi- na een spiegelende vlakte vormt waarin wolken en meeuwen glanzend voorbij dobberen. Een bergachtige landtong, Monte Facho, vormt de finish. Daar, op Kaap Finisterre, tik ik mijn laatste vuur toren aan. Het zit erop, bravo Galiciërs! &sfciiï3SÉ Reizen O Camino dos Faros (Vuurtorenpad) Afstand: 200 kilometer, achtdaagse route Categorie: licht/middelzwaar Overnachten: Zie voor leuke adresjes: caminodosfaros.com/alojamientos Tip: Hotel Fonte do Fraile in Malpica is een no-nonsensehotel met fraaie arcaden en stoere houten balken. Geweldige ligging aan zee. ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2020 39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 119