Bassie verhoord: 'Mijn erfenis is dat ik hier nog zit' 8 NOORDWIJKSE HOCKEY CLUB BESCHULDIGINGEN Geruchten over hockeytrainers die tienermeisjes dronken voeren om seks te hebben, leidden tot onrust bij de Noordwijkse Hockey Club. Twee meisjes die zo'n avond meemaakten, doen nu voor het eerst hun verhaal. Gerard 'Bassie' Vermeulen (63) lijkt in 2020 in niets op de lijf wacht van een zware crimineel zoals Heinekenontvoerder en drugshandelaar Cor van Hout - zijn boezemvriend die in zijn bij zijn werd geliquideerd. Zelf is de rondborstige Utrech ter de laatste die zichzelf als body guard zou omschrijven, zoals veel media deden. Dat maakte hij met een duidelijk als eerste van vele getuigen in het hoger beroep waarin Willem Holleeder (62) vecht tegen zijn levenslange cel straf voor het geven van opdrach ten voor liquidaties. In de zwaarbeveiligde rechts zaal op Schiphol keek Vermeulen eens demonstratief door zijn bril naar die forse buik onder zijn grijze T-shirt en bretels. Wijzend naar de deur 4 meter rechts van hem: „Lijfwacht... Flau wekul. Als ik naar die deur loop, ben ik al nat.'' Vermeulen, 'kok-in-ruste', trok dagelijks met Van Hout op voor dat die op 24 januari 2003 voor de Chinees in het oude dorp van Amstelveen werd geliquideerd. Hij was erbij zoals hij in 2000 ook bij 'Flipper' was toen die in Am- stelveen-Westwijk ternauwer nood was gemist door de kogels uit een langeafstandswapen. Ontgaan Hij chauffeerde Van Hout sinds 1997 en kreeg daarvoor 'een maz zeltje', leefgeld, maar had het vooral gezellig in de buurt van Holleeders mede-Heinekenont- voerder en zwager. De inhoud van zakelijke besprekingen ontging hem. ,,Ik zat nooit ergens bij. Ik reed, zat in de hoek en bestelde eten, zoals u ziet.'' De gedachte aan de moord op zijn vriend liet Vermeulen ook achttien jaar nadien niet onbe roerd in de getuigenbank. De herinneringen van Bassie, alias Rooie, alias Dikke, zijn vooral vervaagd als het om de zakelijke beslommeringen gaat. Of om de vraag wie op welk moment wist dat Van Hout en hij op die nood lottige 24 januari 2003 bij Royal San Kong zouden lunchen met botenhandelaar Robert ter Haak - die ook fataal werd geraakt. Ruim vijf weken na de moord sprak Vermeulen in een afgeluis terd telefoongesprek met 'Pukkie', Cors broer Ad. Ze waren bezorgd over geld. Het geld dat ze niet kre gen nu de kip met de gouden ei eren was doodgeschoten. Cors testament waarmee iemand na mens andere criminele erven was langsgekomen, was 'een vodje'. Puk merkte op dat 'de hele zooi in Alkmaar al was verkocht'. ,,Die kastjes op de Achterdam'', verduidelijkte Vermeulen voor het gerechtshof. De raambordelen e Vriend van de geliquideerde Cor van Hout zegt niets van zaken te weten die Van Hout van zijn deel van het Heinekenlosgeld had aangeschaft. Vermeulen kan er nog niet over uit. ,,Iemand is dood en ze gaan gelijk al graaien. Hij was nog warm.'' Villa Francis in Spanje, het huis dat Sonja Holleeder van haar broer Willem zegt te hebben moeten verkopen zodat de moordenaars van haar man Cor konden worden betaald, was ook al verkocht, be spraken Bas en Ad. ,,Lekker dan.'' Waar Ad van Hout bleef treuren om de criminele erfenis die hij nooit kreeg, plukt Vermeulen de dag. ,,Mijn deel van de erfenis is dat ik hier nog zit. DSt is mijn ge luk. Geld interesseerde me niet. Gezelligheid, een beetje lachen, dat wel.'' Van de familie Van Hout heeft hij nooit meer wat gehoord. ,,Nooit eens: hoe gaat het met je?'' Holleeders appèlzaak, die zeker een jaar zal duren, gaat op 13 okto ber verder. Ze wil per se anoniem blijven, stelt ze als voorwaarde om te praten, want 'Noordwijk is een superklein dorp. Ik heb erg mijn best gedaan het stil te houden, ik wil niet als een makkelijk meisje bekend komen te staan'. Maar wel wil ze vertellen wat er is gebeurd, want achteraf spreekt ze van een 'nare ervaring'. Zo zag ze hoe een meisje van net 16 jaar oud 'knock-out' op de bank lag n - 5"" en een trainer tegen haar zin handtastelijk werd. Zelf was ze 17 toen ze 'starnakel dronken' in het bed belandde van een trai- Even indrinken. Zo noemden hockeytrainers het, als ze tienermeis jes uitnodigden in een appartemen tencomplex. De meisjes van 15, 16 of 17 jaar kregen grote hoeveelheden drank voorgeschoteld. Aan het einde van de avond, als ze uitgeteld waren, probeerden de mannen ze over te ha len tot seks. Dat vertellen twee meis jes die zo'n benevelde avond mee maakten. ,,Ik voelde me er helemaal fijn bij'', zegt één van hen. woensdag 23 september 2020 GO Willem Holleeder vecht in hoger beroep zijn veroordeling tot levenslang aan. foto epa Het hoger beroep waarin Wil lem Holleeder vecht tegen zijn levenslang voor liquidaties, begon gisteren met het ver hoor van 'Bassie' Vermeulen (63), de vriend die bij Cor van Hout was toen die in 2003 werd geliquideerd in Amstel veen. Paul Vugts Amsterdam 'In het dronken voeren van meisjes zit een patroon' Koen Voskuil Noordwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8