Li 7 GOES ATTRACTIES BIJ ZEELANDHALLEN Het is dubbel. Door corona beleven kermisexploitanten een slecht seizoen. Maar het virus bezorgt Goes wel z'n mooiste kermis ooit. ,,Dit hebben we in Zeeland niet eerder gezien.'' Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar "Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" goudwisselkantoor Goes Johan Ordelman loopt op dinsdag middag over het parkeerterrein van de Zeelandhallen in Goes. Hoewel de kermis pas vrijdag begint, zijn een paar attracties al gearriveerd en grotendeels opgebouwd. De orga nisator van de kermis wijst naar de gigantische zweefmolen. ,,Ja, zo'n zweefmolen hebben we al eerder gehad in Goes, maar die was 55 me ter hoog. Tel er voor deze nog maar 25 meter bij op.'' Normaal gesproken had de me- gazweefmolen nu op de kermis in het Zwitserse Genève gestaan. ,,Maar omdat in heel Europa de grote kermissen zijn afgelast, staat hij nu hier'', weet Johan. Datzelfde geldt voor de Airborne, een topat tractie van zijn neef Willy Ordel- man. Die staat ook al goeddeels overeind. Volgens Willy is het met z'n 65 meter de hoogste booster ter wereld. De twee gondels bieden sa men plaats aan liefst 32 waaghal zen, die met een snelheid van 120 kilometer per uur worden rondge draaid. ,,Dit is een attractie voor de echte adrenalinejunks", zegt de ei genaar. Derde kermis De Airborne kostte hem liefst 2,5 miljoen euro. Met zijn nieuwe at tractie wilde Willy deze zomer hoge ogen gooien op de grootste kermissen in Europa. Maar door het coronavirus wordt de kermis in Goes nog maar de derde, na Alk maar en Hoorn. ,,Natuurlijk had ik hier liever niet gestaan'', zegt Willy eerlijk. ,,Zonder corona stonden we nu in Bonn, een absolute topker- mis. Dat neemt niet weg dat ik blij ben dat we nu hier kunnen draaien. We gaan er iets moois van maken.'' Behalve de twee genoemde at tracties komt ook de grootste rei zende achtbaan naar Goes. ,,Het komt erop neer dat van elke soort attractie de grootste nu naar Goes komt'', legt Willy uit. Daarmee is de kermis volgens neef Johan de mooiste die Zeeland ooit heeft ge had. ,,Want deze topattracties ko men normaal gesproken niet naar hier. We kunnen ze in Goes niet Zonder corona stonden we nu in Bonn, een absolute topkermis eens kwijt in de binnenstad." Het is mooi voor één keer, vindt de kermisorganisator. Hij hoopt volgend jaar gewoon weer in het centrum terecht te kunnen. ,,Daar staan we toch het liefst.'' Vanwege corona was dat dit jaar geen optie. Op het grote parkeerterrein van de Zeelandhallen kunnen de paden veel breder worden gemaakt. Op het hele terrein geldt straks een richtingsverkeer. Er mogen maxi maal 1500 mensen tegelijk aanwe zig zijn. Op de kermis staan straks zo'n veertig attracties. Hoewel de grote en hoge attracties de meeste aan dacht trekken, komen kleine kin deren ook aan hun trekken. ,,Het wordt een complete kermis'', be looft Johan Ordelman. Hij hoopt dat mensen uit de wijde omtrek straks naar Goes komen om de ge plaagde exploitanten drie mooie weken te bezorgen. De kermis duurt van 25 september tot en met 11 oktober. Bang voor coronabe smettingen is de organisator niet. ,,Geen enkele kermis die dit jaar is gehouden, is een brandhaard ge worden'', zegt hij. ,,Als iedereen zich aan de regels houdt, komt het allemaal goed.'' Advertentie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen van Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. Goes www.goudwisselkantoor.nl woensdag 23 september 2020 BE Kermis voor adrenalinejunks Rob Paardekam Eigenaar Willy Ordelman kijkt toe als zijn Airborne wordt opge bouwd. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN - Willy Ordelman Kijk op de site bij /video Drukte voor verkoop sieraden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52