Oud papier nog in rolcontainers Bankjes op keermuur, met uitzicht op Hansweert Nieuw creatief bloed op station van Krabbendijke Buitenlesplaats voor het hele dorp 6 BEVELANDEN EN THOLEN m m m MIJN DORP, MIJN STAD Volgens wethouder Corniel van Leeuwen zijn er drie nieuwere hoogbouwlocaties in de gemeente die, in tegenstelling tot oudere ap partementencomplexen, geen in pandige ruimte hebben om oud pa pier in te zamelen. ,,Sinds 2012 is het voor bouwers niet meer verplicht om daar ruimte voor te reserveren. Inmiddels is geconstateerd dat dat een hiaat is. Bij toekomstige wo ningbouwcomplexen gaan we vooraf afspreken dat er een deugde lijke oplossing voor komt." Om bij de drie locaties ook voor een geschikte oplossing te zorgen, wil de gemeente eerst weten hoe veel containers er daadwerkelijk no dig zijn. ,,Pas dan kunnen we kiezen HANSWEERT Langs de muur die straks bovenop de verhoogde Werfdijk bij Hansweert wordt ge bouwd, komen zitbankjes. Dat blijkt uit de jongste schetsen die waterschap Scheldestromen van het miljoenenproject heeft gepu bliceerd. Tussen het sluizencomplex van Hansweert en het praathuisje bij Schore moet de zeedijk worden verhoogd. Dat gaat overal gepaard met een verbreding van de dijk. Maar omdat ter hoogte van aanne mer Van der Straaten de ruimte daarvoor te beperkt is, moet de dijk daar verstevigd worden met een damwand. Die zal overigens na de voor een definitieve oplossing", zei Van Leeuwen maandag in de com missievergadering ruimte. Hij wil voorkomen dat een te grote en daar door te dure voorziening wordt neergezet. Uiteindelijk is het wel de bedoeling dat er een ombouw om de papiercontainers komt, zodat deze afgeschermd worden. Sinds mei hebben Tholenaren de beschikking over een oudpapier- container. Voorheen werd dat op gehaald door de kerken of zamelde een vereniging als Concordia het We willen eerst weten hoeveel containers er eigenlijk nodig zijn papier in. Maar sinds de komst van de container kwamen er vooral klachten en vragen van bewoners die in appartementen wonen. Ze vrezen voor vandalisme en hun pri vacy, nu de rolcontainers zomaar langs de weg staan. werkzaamheden niet meer zicht baar zijn. De 'kruinmuur' die een stukje verderop boven op de dijk komt, zal wel in het oog springen. Het water schap wil op drie plaatsen bankjes langs de muur maken. Twee ervan krijgen uitzicht op Hansweert, het andere op de Westerschelde. Aan de onderkant van de dijk moet na de verbreding ook een aantrekkelijk wandelgebied ge maakt worden. Het waterschap spreekt van een 'parkzone', die zich uitstrekt van de Veerweg tot de voetbalvelden. Langs het wandel pad zijn speelplekken en waterpar tijen ingetekend. ,,Ik ga iedereen verslaafd maken", zegt Anny de Leeuw lachend. „Quilten is wel een gezonde ver slaving hoor. Al begrijpt niet ieder een waarom je zulke mooie stoffen helemaal in stukje moet knippen om er iets anders moois zoals een deken of een kussen van te ma ken." Ze is één van de vier vrou wen die gisteren haar handteke ning zetten onder een bruikleen overeenkomst met de NS. Het ate- lier is perfect voor haar hobby. ,,Ik heb hier veel meer ruimte dan thuis." Voorlopig gaat ze iedere dinsdagochtend aan de slag. De dinsdagmiddag is voor de Vrouwen van Nu, vertelt Nellie Rommers. ,,We hebben verschil lende clubjes, waaronder ook een handwerkclubje. Vanaf nu zitten we hier elke laatste dinsdag van de maand. Ieder mag z'n eigen ding doen." Het grote voordeel van de nieuwe locatie is dat ze veel zicht baarder zijn, zegt ze. Pompoen Marga Seintjens uit Rilland gaat wekelijks op maandagmiddag knutselen. Omdat het leuk is én om mensen samen te brengen. Uit een grote tas haalt ze voorbeelden van projectjes. ,,Dit is een stukje voor op tafel, gemaakt met een pompoen. En van deze dennenap pel kun je een uiltje maken." De komende weken kunnen mensen bij haar ook zandtekeningen ma ken en meedoen aan spelletjes middagen. ,,Het is gezellig en geeft ook nog een dosis ontspanning", benoemt Corine Sinke de grote voordelen van kleuren voor volwassenen. Met twee vriendinnen wil ze op donderdagmiddagen graag ande ren de fijne kneepjes leren. ,,Wie het al doet, mag eigen materiaal meenemen, maar we hebben ook kleurplaten en potloden voor wie het eens wil proberen." Kinderen mogen ook meekomen. ,,Die kun nen stenen schilderen." Lobbezoo is blij met de nieuwe deelnemers, die haar droom van het station een kunstencentrum te maken weer een beetje dichterbij brengen. M ,y,-r rr'J-réf'-V* .-Y- 5Y-Y- KWADENDAMME Onder een de ken van zeepbellen renden de kin deren van de mgr. Heyliggersschool in Kwadendamme de buitenles plaats tegenover hun school op en daarmee was-ie meteen geopend. Het is een plek waar ze les krijgen en spelen en waar de dorpsbewo ners zelf ook gebruik van kunnen maken. Op het terrein groeit en bloeit van alles, waardoor de kinderen veel leren over insecten en planten. Ook op sportief gebied kunnen zij zich uitleven, op de houten klim toestellen. Het project is een sa menwerking van de kerk, de school, IVN, de speeltuinvereniging en de gemeente. De speeltuinvereniging had nog een extra verrassing bij de opening: directeur Ivo Collet kreeg een cheque van 500 euro om extra spullen aan te kunnen schaffen. Pas als duidelijk is hoeveel oud- papiercontainers nodig zijn bij appartementencomplexen in de gemeente Tholen, zal er een definitieve oplossing komen. Nog drie maanden blijven de rol containers in de buitenlucht staan. Michiel Bouwman Tholen - Corniel van Leeuwen, wethouder Creatieve inwoners van Krab- bendijke hoeven zich niet lan ger te vervelen. In navolging van de schilder- en kleilessen van Marieke Lobbezoo gaan vanaf volgende week in de voormalige wachtruimte van het NS-station vier andere cre atieve initiatieven van start. Ie dereen mag aansluiten. Joeri Wisse Krabbendijke Kijk op de site bij /video woensdag 23 september 2020 BE - v iin& V- - 'i".; •Vv-* r ~--l 'V ft **- 7 1 - -2; ir*:t - -• v. '.A-y- Atelier Zeeklei in het NS-station Krabbendijke heeft vier nieuwe gebruikers. Marga Sentjens, Mari anne Dekker, Corine Sinke, Marieke Lobbezoo-Derks, Nellie Rommers, Anny de Leeuw en Connie van Liere (vlnr) laten zien wat ze zoal maken. foto johan van der heijden GOES Bierkade, 09.30-14.30 uur: Zee hondensafari; Galerie Goese Kade, 13.30 16.30 uur: Expositie Peter van Berkel; Jeugdcentrum Goes- Noord, 14.00-15.00 uur: Creatieve activi teiten 4-7 jaar; 15.00 16.00 uur: Creatieve activiteiten 8-12 jaar; Gymzaal De Spinne, 14.00-15.00 uur: Sport&Spel activitei ten 8-12 jaar; 15.00 15.30 uur: Sport& Spel 4-7 jaar; 15.30 16.30 uur: Zaalvoet bal 8-12 jaar; HEINKENSZAND Binnenuit, Schou- wersweg 7, 09.30 17.30 uur: Schilderij enexpositie Gerhard van Rhoer; KAPELLE Gymzaal Molenvate, 15.15-16.15 uur: Peutergym 2,5-4 jaar; 16.15-17.15 uur: kleutergym; KLOETINGE Wesse- lopark, 19.30-21.00 uur: Sportactiviteit In donesische kracht sport; KRABBENDIJKE Skeelerterrein, 14.00 16.00 uur: Activiteit Krabbendijke on Wheelzz voor basis schoolkinderen; KRUININGEN Rei- merswaalhal, 15.30- 16.30 uur: Dansclinic groep 3 t/m 8; LEWEDORP Hof van Ook, 19.30-21.30 uur: Bewustzijnstraining; SINT ANNALAND Bibliotheek, 15.00 16.30 uur: Workshop creatieve video's maken voor 7+; STAVENISSE Van de Leck de Clerqplein, 09.00-12.00 uur: Weekmarkt; YERSEKE Haven, vanaf 11.00 uur: Mos selboulevard met sleepvis demo; Ha- vendijk 28, 13.30 14.30 uur: Rondlei ding over de Oester putten. Wethouder Marga van de Plasse (rechts) verricht de opening van de buitenlesplaats. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51