O O) CD O Kruse Matties - Op de Kruse mat 10 ZEELAND AV'56 doet oproep: 'breng paraplu mee' Kerkhove verrast Wickmayer in Parijs Hameeteman grijpt Nederlandse titel Iedereen aan wie ik het vroeg wilde meewerken Atletiekvereniging AV'56 doet een bijzondere oproep aan mensen die komende zaterdag een bezoek willen brengen aan het club kampioenschap in Goes. Aan bezoekers wordt met klem verzocht om een paraplu mee te ne men van huis. Het verzoek hangt samen met de weersverwachtingen, maar heeft ook te maken met de coronamaatregelen op het sportpark. ,,Bij slecht weer vluchten toe schouwers de kantine in. Door de maatregelen is die echter alleen open voor verkoop. Het klinkt niet erg gastvrij, maar bezoekers zullen in geval van neerslag toch buiten moeten blij ven", laat de club via haar website weten. Lesley Pattinama-Kerkhove heeft zich door de eerste voorronde van Roland Garros geknokt. De 28-jarige Zeeuwse klopte de Belgische Ya- nina Wickmayer in twee sets: 6-4 7-5. Patti- nama-Kerkhove gold als de underdog op het Parijse gravel. Ze is de nummer 177 van de we reld, terwijl Wickmayer lang in de top 100 stond en nu 154ste staat. De Zierikzeese kwam in de eerste set met 4-2 achter, maar won vervolgens vier games op rij. In de tweede set maakte ze een 3-0-achterstand on gedaan. Voor de Zeeuwse is het de eerste keer dat ze in de tweede ronde van de kwalificaties van Roland Garros staat. Daarin treft ze de Tsjechische Tereza Martincova (WTA-121). Tijdens de Open Dutch Sailing Champion ships maakte Paul Hameeteman niet voor de eerste keer indruk. De zeiler uit Zierikzee, die vorige week zijn zeventiende verjaardag vierde, bleef op het water bij Medemblik on geslagen in de Laser radial-klasse en pakte zo de Nederlandse titel. Hameeteman toonde zich een waardig kampioen, in een veld met 44 deelnemers. ,,Dit is voor het eerst dat ik ongeslagen gewonnen heb'', vertelde hij op de website van Team NL zeilen. ,,Daar ben ik heel blij mee, echt gaaf. Ik had er wel vertrouwen in dat het zou lukken na de trainingen van de afgelopen maanden." Quote van de dag profwedstrijd van Van Hecke was op zaterdag Seghers Tijdens werktijd is de 36-jarige Van de Pol drukbezet met zijn be- stratingsbedrijf, zijn vrije tijd vult hij is als zanger, gitarist en song writer. Sinds hij vier jaar geleden stopte bij het vlaggenschip kreeg hij meer vrije tijd en sloot hij zich aan bij het Kruiningse bandje The Smoothy Rockers. ,,Ik ging de af gelopen jaren wel nog geregeld naar het eerste kijken, maar verder deed ik niet veel meer bij de club", vertelt Van de Pol. Wel vierde hij Geel Zwart brengt ons hier we strijden maar op 1 manier Uit welk dorp of stad, we verslaan ze op de Kruse Mat vorig seizoen nog het 75-jarige ju bileum van de zaterdag-vierde klasser, wat destijds onder meer werd opgefleurd met een prach tige jubileumfilm. ,,In die tijd be gon bij mij al het idee te dagen over een clublied. Maar pas toen ik op de VV Kruiningen-website de 'Stay At Home Column' van Tom Polfliet las wilde ik het lied echt gaan doorzetten. Tom heeft een geweldige pen en dus vroeg ik hem of hij geen zin had om samen met mij het liedje te schrijven. Hij had geen ervaring vertelde hij, maar ik ook niet. Ruwe versie Ruim anderhalve maand later was de ruwe versie af en werd er ver volgens samen met de overige bandleden van The Smoothy Roc kers én een groepje Kruiningen- leden de laatste hand gelegd aan het clublied. ,,Ons complex draagt de naam 'De Kruse Mat', dus de bandnaam 'De Kruse Matties' was natuurlijk snel geboren. Uiteinde lijk hebben er twaalf mensen aan het nummer meegewerkt. Ieder een aan wie ik het vroeg wilde meewerken, en allemaal Kruinin- gers hè." Zo ook de jeugdleden Maud Poleij en Fay Dek. Zij dragen een steentje bij met zang en rap. ,,We vonden het lied in eerste in stantie iets te saai, vandaar dat het idee werd geopperd om de jeugd er ook bij te betrekken." Videografisch De broers Nicky en Mitchell Bauer verder gevraagd voor het video- grafische gedeelte. ,,Op een sim pele manier, maar Nicky is een professional hè. En dus zijn er aan de videoclip complete dronebeel- den en diverse beelden uit de jubi leumfilm toegevoegd." Van de Pol hoopt uiteraard dat het lied menig Kruiningen-hart gaat veroveren. Het begin is in ieder geval veelbe lovend. ,,Zaterdagochtend is het geüpload op YouTube, en die zelfde avond hoorde Tom Polfliet het lied al bij de buren uit de boxen komen." Minderhoud Aertssen Het opmerkelijkste feitje was dat dit pas de eerste officiële woensdag 23 september 2020 ATLETIEK TENNIS ZEILEN - In de rubriek RudeStats besteedt chef sport Rudy Boogert aandacht aan het de buut van Jan Paul van Hecke bij Heerenveen. Mark Minder- houd scoorde zaterdag met een weer voor De Noorman nen in het duel met Nieuwdorp (1-1). De goal van Minder- houd bete kende dat hij in het 23ste op eenvolgende seizoen heeft gescoord in de competitie. Bij Hoek debu teerde zater dag Mike Se- gers uit Philip pine. Daarmee werd Segers, deze zomer overgekomen van JVOZ, de eerste speler in Hoek 1 die ge boren is in deze eeuw. Segers komt uit 2003. De Kruse Matties met Tom Polfliet, Jimi Houtekamer, Nicky Bauer, Gert-Jan van de Pol, Mitchell Bauer en vooraan de dames Fay Dek en Maud Poleij. foto johan van DER HEIJDEN 'Kruse Matties' bezorgen Kruiningen eigen clublied Kruiningen-icoon Gert-Jan Van de Pol vult zijn vrije uurtjes niet meer in met zijn voetbalvrien den maar met The Smoothy Rockers. Veertien jaar lang stond hij vaak wat op de achter grond als verdedigende midden velder van het eerste elftal, maar tegenwoordig is hij wat meer de frontman. Samen met zijn bandje en een team aan vrij willigers publiceerde hij dit weekend het nieuwe clublied met bijbehorende videoclip, waar menig betaald voetbalor ganisatie een puntje aan kan zuigen. Juriën Dam Kruiningen - Gert-Jan van de Pol Ajax O18 heeft met 2-1 gewon nen van hun leeftijdsgeno ten uit Heeren veen. Verdedi ger Olivier Aertssen uit Wolphaartsdijk speelde negen tig minuten mee bij de club uit Amsterdam. a Pattinama-Kerkhove won voor het eerst een partij op Roland Garros. foto getty images .(wsnutrj®

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42